Butik mi? Marka mı?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Butik mi? Marka mı?

Mesaj anarkh » 31 Tem 2017, 11:57

Selamlar,

İlk saatimi almak için uzun araştırmalar sonucunda kafama dank eden bir şey var, ilk saat olarak butik marka saat almak mantıklı mı? veya değer mi sizce?

almak istediğim fakat hala üretilmesini beklediğim saat markası; http://www.maranez.com/

ardından koleksiyonuma katmak istediğim de seiko'nun submarine veya mastermarine(param yetmez gerçi) saatlerinden birini düşünüyorum.

fakat karar veremediğim ilk alınıp kullanılacak saat için maranez uygun mu? çok sevdiğim bangla 47 daha önce çıksaydı almıştım fakat bu süre boyunca (yaklaşık 1.5yıl) düşünmeye ve yeni modeller keşfetmeye vakit buldum. seiko da bunlardan biri.

sizin fikirleriniz benim için önemli, fakat lütfen maranez'e aşık olduğumu unutmayın.

değerli fikirler ve önerileriniz için teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
anarkh

Re: Butik mi? Marka mı?

Mesaj kiwi21 » 31 Tem 2017, 12:25

Yaklaşık 1,5 yıldır Maranez Layan kullanıyorum. Oldukça memnunum.

Butik veya marka diye bir durum bence yok. Hangisi sizi daha memnun edecekse -ki Maranez'e aşık olduğunuzu ifade etmişsiniz- onu alın. Yalnız söylemiş olduğunuz model 47 mm. Bunu kaldıracak bileğiniz var mı?

Hangi seçimi yaparsanız yapın hayırlısı olsun.
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullanıcı avatarı
kiwi21

Mesaj TSayiR » 31 Tem 2017, 12:46

Selamlar. Maranez kullanmadim, kullanan forumseverler daha iyi yardimci olacaktir.
Maranez markasina (instagraminda etkisiyle) bronze Layan modelinin yeşil ve turkuaz kadranlarina niyetlenip niyetlenip vazgeciyorum :) Bunda en buyuk etken paypalin kapali oluşu. o ayri bi konu.
İlk saat olarak butik marka olayi olur, hele ki kaliteli butik markalar olursa daha guzel olur. Benim bahsetmek istedigim ilk saat olayinda, butikliginden daha ziyade sizi bu tutkudan sogutmayacak bu tutkuya daha cok baglayacak modeli bulmaniz.Bunun yoluda yaşam tarziniza uygun saati secmekte. Bileginizin capina uygun olsun. Spor mu olsun klasik mi? Diver mi dress mi? Bunun gibi sorular. Buna dikkat ederseniz, maranez de olur diger microbrand baska markalarda olur.

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@WatchesTNC
Kullanıcı avatarı
TSayiR

Mesaj anarkh » 31 Tem 2017, 15:43

@kiwi21 hocam aslında büyük saatlerden hoşlanıyorum, hatta bu yüzden bangla 44'ü almadım. 47mm'lik bir saat için ne kadar bilek gerekli? şimdi baktım 55mm bileğim var bilemedim şimdi. teşekkür ederim yorumunuz için. :champ:

@Tsayir hocam paypal kapalı ama gördüğüm kadarıyla kredi kartıyla alışveriş yapılabiliyor. ben yanlış bilmiyorsam.

aslında bu soruyu sormamın sebebi bir kaç okuduğum "bakır saate o kadar para verilmez", "california dial yapıp parayı kaldırıyorlar" tarzı yorumlar. ondan sormak istedim :)

teşekkür ederim size de yorumunuz için :champ:
Kullanıcı avatarı
anarkh

Mesaj TSayiR » 31 Tem 2017, 16:03

Kredi kartı da olsa devamında paypala yönlendiriyor, kendi metotları yok, dışarıdan alınamıyor diye biliyorum ancak kimseyi yanlış yönlendirmek istemem, doğrusunu bilen varsa yazsın :thumbup: ben bu paypal mevzunu ayrı bir başlıkta açmıştım ama şu an aşılamıyor :)
@WatchesTNC
Kullanıcı avatarı
TSayiR

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 107 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners