1500 TL Bütçeli Giriş Seviyesi Saat Önerilerinizi Bekliyorum

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: 1500 TL Bütçeli Giriş Seviyesi Saat Önerilerinizi Bekliy

Mesaj fasakasa » 31 Tem 2017, 22:48

Ankthas yazdı:
Assos yazdı:
cmlkrt yazdı:Öncelikle şimdiden hayırlı olmasını diliyorum alacağın saatin. Bende sizin gibi düşünüp araştırıp bir saat almak için bütçe oluşturup sonunda siparişini verdiğim Cumartesi günü kavuşacağım rabbim nasip ederse Tissot Visodate saatime. Görüntüsü ve sadeliğiyle estetik duruşu beni kendisine hayran bırakan bir saattir. Saygılar..!

Sizede hayırlı olsun. Çok hoş bir saat gerçekten siyah kordon beyaz kadran seçeneği olsaydı bende alacaktım fakat siyah kordon ve kadran kombini pek hoşuma gitmedi.

Bildiğim kadarıyla, Tissot Swatch grup bünyesinde olduğundan kayış konusunda oldukça esnek. Belki bayinizle konuşursanız beyaz kadran + siyah kordon temin edebilirler sizin için. Bunun dışında da beyaz kadranlı modeli alıp istediğiniz başka bir siyah kordonla da kullanabilirsiniz. Ben de siyah kadrandaki date kısmının saatin havasını bozduğunu düşünüyorum. Beyaz kadranda bu kadar göze batmıyor date kısmı. Orient'i pek beğenmediğinizi söylemiştiniz ama Tissot Le Locle'u beğendiyseniz bu modeli de beğenebileceğinizi düşündüm, bir inceleyin derim:

https://www.longislandwatch.com/Orient_ET0T002S_watch_p/et0t002s.htm

Benim naçizane görüşüm ise quartz bir dress watch almanız ve kalan bütçenizle de bir adet diver almanız yönünde.

Mesela aşağıdaki modeli takım elbiseyle rahat rahat kullanırsınız, fiyatı da oldukça uygun. Kendim kullanmadım ama yorumlar hep olumlu:
https://www.amazon.com/gp/product/B01MCZAVLR/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A1RI0YHZ8J2HZU&psc=1

Kalan bütçenizle de bir adet SKX009 almanızı tavsiye ederim. Her kıyafetinizle kullanabileceğiniz 2. eli de oldukça rağbet gören süper bir saattir:

https://www.amazon.com/SEIKO-SKX009K2-A ... rds=skx009

İkisini toplam 1000TL gibi bir fiyata edinebilirsiniz. Takım giyeceğiniz zaman quartzı kullanırsınız, SKX009'u da her kıyafetle her yerde kullanabilirsiniz.

Şimdiden hayırlı olsun alacağınız saat :)

Her kolda güzel durur mu bu SKX009 bilmiyorum ama forumda gördüğüm fotoğraflar beni benden alıyor :lol:
Kullanıcı avatarı
fasakasa

Mesaj Ankthas » 31 Tem 2017, 23:18

herkese her stile yakışıyor joker gibi :champ:
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj Assos » 02 Ağu 2017, 01:38

Tüm önerilerileriniz için gerçekten teşekkürler. İlk fırsatta yazdığınız tüm saatleri tek tek kolumda deneyeceğim. Umarım çok kısa bir süre sonra alacağım saati burada paylaşabilirim. Quartz bir saat almak istemiyorum açıkcası.
Kullanıcı avatarı
Assos

Mesaj fasakasa » 02 Ağu 2017, 10:50

@Assos buraya üye olup biraz takılan quartz bir saat almak istemiyor zaten :lol:
Kullanıcı avatarı
fasakasa

1500 TL Bütçeli Giriş Seviyesi Saat Önerilerinizi Bekliyorum

Mesaj ozanxos » 02 Ağu 2017, 12:45

Daha önce önerildi mi bilmiyorum ama bu saat çok çok güzel.ben olsam bunu alır çeşitli kayışlarla takarım.(forumda çok iyi ustalarımız var kordon konusunda ) Kalite olarak tissot visodate güzel ama kozmetik açıdan orient star seviyesinde bir saat değil bence. Eğer incelerseniz siz de anlarsınız zaten :champ:
Ek olarak belirteyim fotoğraflarda göründüğünden daha güzel ve şık bir saattir canlı görmeniz şiddetle tavsiyemdir :champ:
Resim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
ozanxos

Önceki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 60 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners