Omega Seamaster Benzeri Saat

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Omega Seamaster Benzeri Saat

Mesaj DoubleOSeven » 22 Tem 2017, 13:00

Merhaba, uzun zamandır bir saat almayı düşünüyorum. Omega seamaster seriside yıllardır hayalimde ancak şuan bi omrga alacak durumum yok bu yüzden bu saate benzer 700-800 ₺ ye kadar saat önerilerinizi yazarsanız çok sevinirim. Benim bulabildiklerim arasında en yakın olanlar -Stührling 326B.331113
-Orient FEM65001bw
-Swiss Military 06-7296.04.007
Ayrıca aradığım kasa çapı 42-43 mm çok büyük saatleri oldum olası sevmemişimdir:) Omega Seamaster fotoğrafları(gerçi bilenler bilir)
https://monochrome-watches.com/wp-conte ... E-1jpg.jpg
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/imag ... -QVixRXqj7
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/imag ... E9zvy9alUp

Şimdiden teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
DoubleOSeven

Re: Omega Seamaster Benzeri Saat

Mesaj eraslani » 23 Tem 2017, 19:03

bütçe az zorlanabilirse güzel bir seçenek olur :thumbup:
viewtopic.php?f=202&t=26078#axzz4nfdQvqdt
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj tugberk » 24 Tem 2017, 22:02

Eger hedefin omega ise, ona benzeyen yerine ozgun bir tasarim al.
O fiyatlara seiko skx serisi, belki sansina denk gelirse seiko srp serisi (turtle) bulabilirsin. Eraslani nin linkini verdigi saat de kaliteli. Ben o sekilde yaklasmani oneririm. Hem saatler konusunda da bilgin ve tecruben artmis olur.
Kullanıcı avatarı
tugberk

Mesaj DoubleOSeven » 24 Tem 2017, 23:27

eraslani yazdı:bütçe az zorlanabilirse güzel bir seçenek olur :thumbup:
viewtopic.php?f=202&t=26078#axzz4nfdQvqdt

Saatiniz çok şıkmış ancak ben gri kordon siyah kadranda ısrarcıyım ve bütçem çok esnek değil an itibariyle. Yıl içerisinde ikinci saati alırken bütçemi arttıracağım.

tugberk yazdı:Eger hedefin omega ise, ona benzeyen yerine ozgun bir tasarim al.
O fiyatlara seiko skx serisi, belki sansina denk gelirse seiko srp serisi (turtle) bulabilirsin. Eraslani nin linkini verdigi saat de kaliteli. Ben o sekilde yaklasmani oneririm. Hem saatler konusunda da bilgin ve tecruben artmis olur.

Tavsiye için teşekkürler. Seiko skx güzel ama Swiss Military ve Orient İsveç olması sebebiyle daha çok ilgimi çekiyor.
Kullanıcı avatarı
DoubleOSeven

Mesaj Eterna » 25 Tem 2017, 08:10

Söylediğiniz markaların hiç biri İsveç değil. Swiss military İsviçre, Orient de Japon markasıdır. :)
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj DoubleOSeven » 26 Tem 2017, 10:55

Eterna yazdı:Söylediğiniz markaların hiç biri İsveç değil. Swiss military İsviçre, Orient de Japon markasıdır. :)

Hahah neyse en azından %50 lik doğruluk payıyla yazmışım :)
Kullanıcı avatarı
DoubleOSeven

Mesaj facerlann » 26 Tem 2017, 17:21

https://www.victorinox.com/global/en/Pr ... ng-watches Bezel ve kasa çok benziyo ama kadrani pek benzetemedim. Seamaster demissiniz ama seamaster in birkac modeli var. Bir referans verirseniz daha cok yardımcı olabilirim.
Kullanıcı avatarı
facerlann

Mesaj DoubleOSeven » 30 Tem 2017, 20:56

facerlann yazdı:https://www.victorinox.com/global/en/Pr ... ng-watches Bezel ve kasa çok benziyo ama kadrani pek benzetemedim. Seamaster demissiniz ama seamaster in birkac modeli var. Bir referans verirseniz daha cok yardımcı olabilirim.

Merhaba, SEAMASTER 300 Spectre Limited Edition en beğendiklerim arasında. Onun haricinde Aqua terra olması lazım o modelde çok hoş. Alım günü yaklaşıyor şuana kadar en ağır basan Orient oldu, sanırım onun 40mm olanını alacağım.
Kullanıcı avatarı
DoubleOSeven

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 202 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners