Sesi Çok Çıkan ve Kaliteli Bir Saat Tavsiyesi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Sesi Çok Çıkan ve Kaliteli Bir Saat Tavsiyesi

Mesaj winterdrops » 12 Nis 2010, 19:31

İsmim Yavuz 28 yaşındayım ve saat hastasıyım. Fakat koleksiyoncu falan olacak kadar mali gücüm yok(inşallah birgün olur). Ben otomatik bir saat almak istiyorum. Bugüne kadar birçok model araştırdım, bilmiyorum ne kadar doğru ama yurtdışı forumlardada araştırmalarıma göre ne kadar pahalı olursa olsun sonuçta mekanik saat teknolojisi 75 senedir aynı prensip ile çalışıyor. Yani premium segmentteki saat markaları haricindeki saatlerin pek farkı olmadığını söylüyorlar.

Sonuç olarak benim bir saate verebileceğim miktar 2000 doları geçmemeli. Benim favorim aslında Zenith Defy open El-primero mekanizmalı saatler. Fakat bunlar alamayacağım kadar pahalı saatler. Mekanik bir saatte aradığım en önemli özellik ise sesinin yüksek olması(Çoğu insanın rahatsız olmasının aksine ben saatimin sesini onu kulağıma götürmeden kolumdayken bile duymak isterim şayet varsa) ve kaliteli bir mekanizması olması. Alacağım saatin tıkırtısını duymak istiyorum. Tag Heuer Grand Carrera Grand Date, Omega Seamaster, Seiko Premier Automatic gibi modelleri inceledim fakat internet ortamında saatin sesi hakkında bir fikre sahip olamıyorum. Ayrıca şunu belirtmemde fayda var; ben kronometreli bir saat istemiyorum, saniye kolunun büyük olmasını tercih ediyorum ve ayrı bir alanda küçük bir parça olarak dönmesini istemiyorum. Dikkat ederseniz yukardaki saatlerin hepside aynı özelliklere sahip modellerdir.

Bana tavsiye edebileceğiniz bir saat modeli varmı acaba?

Şimdiden çok teşekkür eder, saygılarımı sunarım...
Kullanıcı avatarı
winterdrops

Re: sesi çok çıkan ve kaliteli bir saat tavsiyesi

Mesaj mrhero » 12 Nis 2010, 20:37

Bildiğim kadarıyla saatlerin kalitesi arttıkça çıkardığı ses azalıyor. Bende Bir Swatch, bir Orient, bir Tag Heuer bir kaç ta çin malı mekanizma taşıyan replika var. En yüksek ses Swatch tan geliyor. Zaten Swatchların quartz ları da çok sesli. İkinci yüksek ses Çin mallarından geliyor , üçüncü Orient en az ses gelen ise Tag Heuer. Yani ses istiyorsan Swatch Chrono Automatic serisine bir gözat.
Kullanıcı avatarı
mrhero

Mesaj razz » 12 Nis 2010, 21:47

Eğer gerçekten "ses" ise aradığınız bu merakınızı cep saati ile gidermenizi öneririm..
Özellikle piyasada sıkça rastlanan Rus menşeli ( Serkisof vs. ) cep saatlerinde mekanik sesini rahatlıkla duyabilirsiniz.. Yalnız cep saatleri yeni üretim bile olsa dizaynı gereği "retro" olduklarından saniye kolu merkez haricinde genelde saat 6 noktasında "split second" olarak bulunur..

Bunun yanısıra kol saatinde ısrar ederseniz Lemania veya uzak doğu üretimi elden kurmalı ve vph değeri açısından düşük çalışma hızlı modeller tercih edilebilir.. Zira bu tip kalibreye sahip saatler oldukça sesli çalışır..
Az rastlanan türden bir talebiniz var, haliyle alternatiflerde çok değil malesef..
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullanıcı avatarı
razz

Mesaj zoc » 13 Nis 2010, 11:43

Bu kadar saat sesi seviyorsanız bir kere şunu yaşayın : elektrikler kesikken bir swatch mağazasında yarım saat oturun.. gerçekten çok güzel oluyor :))))))
Bu arada swatchların bu kadar ses çıkarmasının sebebi sanıyorum camlarının plastik olması
Kullanıcı avatarı
zoc

Mesaj Ziyaliv » 16 Nis 2010, 02:45

Swatchların değil sadece içinde ETA, RONDA, HALLEY swiss made olan tüm saatlerin çalışma sesleri çok nettir. Ama swatchlarda bunun daha baskın olması mekanizmadan kaynaklanır.
"Saat, Saatçiden Alınır...."
Kullanıcı avatarı
Ziyaliv

Mesaj Modern60 » 16 Nis 2010, 22:15

Bu isteğiniz bana eta 6497 ya da 6498 li bir Victorinox 44 mm saati çağırıştırıyor. Cep saati 16 satırlık bir mekanizma lazım size. Benden önce de razz aynı şeyi tavsiye etmiş. Mesele victorinox mu daha pahalı bir maurice lacroix mı sadece. Victorinoxlardaki mekanik çok güzel ve fiyat uygun. Mesela iki gün önce ben bir Ambassador XL White sattım. Peraknedesi 600 euro kadardı. Çok şık bir modeli daha var Airboss Mach 4. Tahminimce aynı fiyatlarda. Eyüboğlu mümessili ve hangi şehirdesiniz bilmem ama oradan bayi bulabilirsiniz winterdrops.http://www.victorinox.com/product/3/300 ... 100/241381. Eyüboğlu nun telefonları 0212 6429475
Hayırlı alışverişler.
Kullanıcı avatarı
Modern60
Contributor

Mesaj Modern60 » 16 Nis 2010, 22:36

Bir Victorinox daha var. Airboss Mach 7. Bu saat Valgrange A07.111 ETA Valjoux 7750 bazlı bir 16 satır otomatik mekanizma. Sesi yüksek ama Unitas kadar değil. Ama çok modern ve iyi bir mekanizma. Bu da size uyabilir.http://www.victorinox.com/product/3/3/3 ... 100/241378. Eyüboğlu'nun tlfnunu verdim. İyi akşamlar.
Kullanıcı avatarı
Modern60
Contributor

Mesaj winterdrops » 18 Nis 2010, 22:04

Cevap yazan arkadaşlara çok teşekkür ederim fakat cep saati kullanamam. Modern60 adlı arkadaşa özellikle teşekkür ederim. Tavsiye ettiğin saatleri inceleyeceğim fakat yazında unitas kadar değil demekle neyi kasttettiğini anlamadım :( Açıklarsan çok sevinirim. Teşekkürler...
Kullanıcı avatarı
winterdrops

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 108 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners