Royal Oak vs Aquanaut vs Overseas

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Royal Oak vs Aquanaut vs Overseas

Mesaj shichinin » 14 Tem 2017, 00:18

afl abimizin bahsettiği jumbo ap ye hayran olmama rağmen, sürekli dile getirilen mekanik problemleri maalesef beni de bu markadan soğutmuş durumda. Tercihleriniz arasında şu anda bana yakın olan Aquanaut ancak PP in servis süresi ve ücretleri konusunda bilgi almanızı tavsiye ederim.
Kullanıcı avatarı
shichinin

Mesaj Oversea » 14 Tem 2017, 00:31

afl yazdı:Mekanizma aksaklıkları ile AP elenir, üstelik biçim olarak 41mm de oranlar pek de doğru değil, 39mmde oranlar daha doğru. Benim de bir zaman kullandığım Jumbo mekanik kalite ve artık bıkkınlık getiren mavi kadran nedeniyle yolcu olmuştu. Yeni VC overseas kendi özelinde çok iyi olsa da Aquanauta rakip olamaz. Benim gözümde Aquanaut her durumda açık farkla kazanır.
Ama bu benim düşüncem tabi. Ancak, üçünü de kullanan Bg17 çok daha objektif yorum yapabilir.

afl üstat sence Overseas'in Aquanauta rakip olamamasının en büyük etkeni nedir? Cenevre Mührüne sahip bir VC, hiç mi rakibine bazı noktalarda üstünlük kuramaz? Merak ediyorum görüşlerini. Senin görüşlerinin benim satın almalarımda çok büyük etkisi var.
Oversea

Mesaj afl » 14 Tem 2017, 09:25

eraydinc yazdı:afl üstat sence Overseas'in Aquanauta rakip olamamasının en büyük etkeni nedir? Cenevre Mührüne sahip bir VC, hiç mi rakibine bazı noktalarda üstünlük kuramaz? Merak ediyorum görüşlerini. Senin görüşlerinin benim satın almalarımda çok büyük etkisi var.

Kargadan kılavuzu olanın.... diye başlayan bir atasözümüz vardır, önce onu hatırlatarak başlayayım da :lol:
Dediğim gibi, bu sadece benim fikrim, öncelikle görsel olarak Aquanaut daha güzel. İki saati de kullanmadım ama denedim. Patek'in bilek duruşu da daha rahat üstelik bence daha versatil ve parıltılı. Teknik anlamda her ikisi de üst düzey olduğu için kullanıcı açısından pek fark olduğunu düşünmüyorum. Tabi Overseas 3 farklı kayış alternatifi ile güzel atılım yaptı, hatta çeliğe normal ama diğerlerine oldukça yakışıklı diyebilirim. Yine de görsel olarak bence oldukça farklılar ve birbiriyle pek kıyas olmaz. VC biraz daha günlük ve daha az albenisi olan bir saat görünümünde, Aquanaut ise daha yüksek albenili bir smart casual - elegant arası.
Ve tabii ki klişe son söz, bilekte denemeden boşa konuşuyoruz ;)
Kullanıcı avatarı
afl

Mesaj Cruciatus » 14 Tem 2017, 10:08

Çelik kasa mavi kadran kronosuz bir Overseas benim için hepsine bedel..

Resim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Cruciatus

Mesaj Bg17 » 14 Tem 2017, 17:26

afl yazdı:Mekanizma aksaklıkları ile AP elenir, üstelik biçim olarak 41mm de oranlar pek de doğru değil, 39mmde oranlar daha doğru. Benim de bir zaman kullandığım Jumbo mekanik kalite ve artık bıkkınlık getiren mavi kadran nedeniyle yolcu olmuştu. Yeni VC overseas kendi özelinde çok iyi olsa da Aquanauta rakip olamaz. Benim gözümde Aquanaut her durumda açık farkla kazanır.
Ama bu benim düşüncem tabi. Ancak, üçünü de kullanan Bg17 çok daha objektif yorum yapabilir.

Oncelikle herkese selamlar, arada okumaya calissam da eskisi kadar giremiyorum foruma. Ama Kerem abi cagirirsa isler degisir. Bir de tam bana hitap eden konu olmus.

15400 degil ama 15202 yi sayarsak, burdaki saatlerin hepsini uzun sureli kullanma sansina eristim.

AP yle aram cok hos degil, makenizma problemleri, ve offshore imaji nedeniyle. Hele 15400 hic tavsiye etmem, saatin boyutlarinda problem var. 15202 olmuyorsa kesinlikle degerlendirme disi. 15202 de eksikler var, en onemli 2 eksik, water resistance dusuklugu ve fast date olmamasi. Mavi renk tonu bir sure sonra bayabilir, yada tam asik edebilir, ama konumuz zaten jumbo degil.

5167 bence ultimate spor saat, ve de patek. Silikon cok ykisiyor, ama deri ile kullanilirsa gayet basarili dresswatch oluyor, celik bilezige para kiyilirsa (delipahali), gece saati oluyor. Kullanmasi cok rahat, goze batmaz, under thenradar, ama patek kalitesi, ve herkeste yok. Bence rakibi yok. (Makenizma jaeger tasarimi ve 5711 ile ayni, tam bir sanat eseri)

Overseas e gelirsek, biraz daha iricene bir saat, yeni kasa tasarimi cok basarili, zevkli. Beyaz da mavi de kdran rengi olarak cok yakisiyor. Fakat bir ptek degil. Kesinlikle pisman etmez, metal bilezik basarili, ince ayar sistemi cok iyi, deri fena degil, tam dress olmuyor ama kurtarir. Silikon basarili.

Benim tercihim aquanaut olurdu. Acik ara onde.

Seceneklerde olmayan Alternatif olarak daytona onerebilirim.
Time is too precious to be measured by a cheap instrument...
Kullanıcı avatarı
Bg17

Mesaj Bg17 » 14 Tem 2017, 17:29

Konusulan VC altin olanmis, spor saatde altina karsiyim. Ama yeni ultrathin vc ye de bakilabilir

Resim
Time is too precious to be measured by a cheap instrument...
Kullanıcı avatarı
Bg17

Mesaj cagatay10 » 14 Tem 2017, 17:52

Fiyatlari nasil peki bu uclunun?
Zaman insanları değil, armutları olgunlaştırır...
Kullanıcı avatarı
cagatay10

Mesaj Cruciatus » 14 Tem 2017, 17:59

cagatay10 yazdı:Fiyatlari nasil peki bu uclunun?

VC Overseas Türkiye'de 20k Avro liste fiyatı... tabi altın olmayan...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Cruciatus

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 50 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners