500-550 TL Saat Tavsiyesi ve Aklımdakiler

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

500-550 TL Saat Tavsiyesi ve Aklımdakiler

Mesaj Classy » 07 Tem 2017, 22:32

Arkadaşlar merhabalar, ben yaklaşık yarım yıldır alıcı gözüyle saat araştırıyorum o yüzden uzun uzadıya yazı olacak aklımda çok şey var kusura bakmayın. Öncelikle aklımda bir çok saat var söylemesi ayıp bu konuda başınızın etini yiyebilir çünkü düşünmediğim bakmadığım saat kalmadı. :D Aradığım saat deri kordonlu ve kadranı siyah olmalı. Saatin çapı ise 42mm'nin üstünde olmamalı. Şimdi bu nadir fikir bana Transporter filminden gelmişti. Orada Jason Statham bir Panerai Pam-74 takıyordu.
Resim

Bende araştırdım kahverengi deri kordonlu kadranı siyah (yada koyu) saatleri araştırmaya. Bunu yaparken saatin mekanik olmasına özen gösterdim.
Aynı zamanda iskelet saat olursa çok havalı olur diye düşündüm ve Stuhrling diye İsviçre saati imajı ismi olan Çin malı bir saat buldum ama yorumlarda 4-5 ay içerisinde saati bozulan bir çok kişi gördüm.
https://www.amazon.com/Stuhrling-Origin ... B00A29ZZM2
Sonra düzgün bir markaya bakayım dedim ve internette bu resmi görmemle bu saati almaya karar kıldım. Yanındaki deri kordonun aynısını da buldum toplam 110 dolar ediyordu. Kadranın beyaz oluşu en az siyah oluşu kadar güzel.
Resim
Fakat iş almaya gelince yurt dışından hiç alışveriş yapmadığım için biraz bilmediğim yollara giriyor hissine kapıldım. Bende yurtiçinden saat almaya karar verdim ve Fossil'in bu otomatik saatini 1 hafta önce 520 TL gibi bir fiyata buldum ancak ben tatilden eve gelirken fiyatları birden 200 TL yükselmiş buldum. Kadranın mavi olması da kabulümdü.
Resim
Şuanda ise bu kadar uğraşın sonunda pes ettim ve saat hakkında birazcık bilgisi olanların dahi çok sıcak yaklaşmadığı moda saatlerine takıldım ve şans ya Panerai'nin kasasını andıran bu saat ile karşılaştım ve hem quartz olması hem moda saati olması beni depresyona sokmaya yetti. :D
Resim

Uzun olduğu için gerçekten kusuruma bakmayın yarım yıldır veremediğim kararlar yüzünden sadece içimi döküyorum. Ayriyetten Orient Mako 42mm'ler gerçekten hoşuma gidiyor tek istisnam ve tolerans gösterebileceğim farklı tarzda olan saat Mako, fakat oda bütçemi 250 lira kadar aşıyor. Tekrardan yaptığım bir hata kusur varsa özür dilerim tüm önerilerinize ve eleştirilerinize açığım.
Saygılarımla, iyi forumlar.
Kullanıcı avatarı
Classy

Re: 500-550 TL Saat Tavsiyesi ve Aklımdakiler

Mesaj eraslani » 08 Tem 2017, 08:05

herşey filmde görülen panerai ile başladıysa, ona ulaşana kadar güzel bir panerai homage alınabilir bence..
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj mturann » 08 Tem 2017, 11:10

Panerai ile başladıysanız internette Panerai Homage yazarak aratabilirsiniz. Güzel modeller bulunabilir.
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj kethuda57 » 08 Tem 2017, 12:05

Eger bileginize guveniyorsaniz ve butcenizi arttirirsaniz forumda ikinci el satilik ilaninda su an cok iyi fiyattan satilan ancon saat var. kisa bir sure ben de bu saati kullanmistim oldukca guzel ve keyifli saattir. Kasa capina alisamadigim icin satmak durumunda kalmistim yoksa cok guzel saattir...

Ilan bu....

http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=202&t=24929#axzz4mAfNInIp

Benim kullandigim saat :)

Resim
Senin kuşların olurdu mevsimi yolculuklara çağıran...
İnstagram : kethuda57
Kullanıcı avatarı
kethuda57

Mesaj Classy » 08 Tem 2017, 13:09

eraslani yazdı:herşey filmde görülen panerai ile başladıysa, ona ulaşana kadar güzel bir panerai homage alınabilir bence..
mturann yazdı:Panerai ile başladıysanız internette Panerai Homage yazarak aratabilirsiniz. Güzel modeller bulunabilir.
Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Sabah Panerai Homage diye arama yaptım. Yanlış anlamadıysam Panerai taklidi Çin mekanizmalı saatler. Homage bir çok markaya ayrılıyor galiba Marina Militaire diye bir sürü saat çıktı. Güzel bir öneri bence, biraz bütçemi aşıyor sadece. 230 Dolar
http://i.ebayimg.com/images/g/HKMAAOSwP ... -l1600.jpg

kethuda57 yazdı:Eger bileginize guveniyorsaniz ve butcenizi arttirirsaniz forumda ikinci el satilik ilaninda su an cok iyi fiyattan satilan ancon saat var. kisa bir sure ben de bu saati kullanmistim oldukca guzel ve keyifli saattir. Kasa capina alisamadigim icin satmak durumunda kalmistim yoksa cok guzel saattir...

Ilan bu....

http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=202&t=24929#axzz4mAfNInIp

Benim kullandigim saat :)

https://uploads.tapatalk-cdn.com/201707 ... 120f4c.jpg

Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Bütçemi bayağı bir geçse de güzel ve şık bir saatmiş gerçekten. Bileğim 18.5 cm (7.2inç) o yüzden 44ü çok geçmemeye bakıyorum 47 bana çok fazla. :D Bu arada Orient Mako aklımı çok çeliyor ama oda yaklaşık 200 lira aşıyor bütçemi, 679 liraya buldum bir tane indirimde.
Kullanıcı avatarı
Classy

Mesaj hlkshnr » 09 Tem 2017, 00:46

Butceyi arttırıp makoyu al derim. Herkesin tavsiye edecegi modeldir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
hlkshnr

Mesaj Classy » 09 Tem 2017, 12:43

hlkshnr yazdı:Butceyi arttırıp makoyu al derim. Herkesin tavsiye edecegi modeldir.

Evet aslında haklısınız, içimde de bir ses var Mako al diye ama alacaklarım saatle bitmediği için ancak ikinci el Mako alabilirim. Foruma 1 hafta erken gelseymişim 550 TL'ye çok güzel Mako varmış ama satılmış. :D Bir çok ilan gördüm ama satılmış hep.
Kullanıcı avatarı
Classy

Mesaj hlkshnr » 09 Tem 2017, 13:51

Sahibinden de mako var ikinci el bir bak.

Kullanıcı avatarı
hlkshnr

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 93 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners