Frederique Constant

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Frederique Constant

Mesaj ertan081 » 17 Haz 2017, 11:39

merhabalar arkadaşlar
bayağı bir eski üye olmama rağmen foruma ilk aktif katılışım bugüne kısmetmiş, bugüne kadar forumun bütün yazılarını okudum neredeyse forumla tanışmam bir Tagheuer carrera calibre16 sahibi olmamla başlamıştı ogün bugündür sürekli takipteyim. Arada yoğun iş temposundan dolayı bayağı bir ihmal ettim ancak saat kaşıntısı başlayınca yeniden müdavim olduk.
Bir hafta kadar önce oğluma doğum günü hediyesi bakarken "Frederique Costant FCO-FC718MC4H6 Worldtimer" (birtürlü link atamadım) saati gördüm ve çok hoşuma gitti. Ancak foruma dikkat ettiğimde Frederique Constant ile ilgili fazla bir paylaşım bulamdım acaba markayla alakalı bir sorun mu vardiye endişe ettim. Saatin fiyatı yaklaşık olarak 8.500TL. biliyorum sizin tavsiyeleriniz genelde omega, rolex, IWC olacak ama bu saat için hem fiyat hemde kalite açısından görüş ve tavsiyeleriniz benim için çok ama çok önemli
Kullanıcı avatarı
ertan081

Re: Frederique Constant

Mesaj TSayiR » 17 Haz 2017, 14:19

Sanirim bu saatten bahsetmektesiniz.
FC markası aslinda forumda cok sevilen ve takdir edilen bir marka ancak bazı markalar var (bende bunu burada tecrube edindim) herkes öneriyor ancak cogu kimse almiyor :) FC de böyle bir marka. Aldiginiz fiyat, FC gibi bir marka özelinde WorldTimer özelligide eklenince bence çok iyi. Ben olumlu yaklasiyorum. Hayirlisi olsun insallah.Resim

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@WatchesTNC
Kullanıcı avatarı
TSayiR

Mesaj ertan081 » 17 Haz 2017, 14:39

evet saat bu ama hala tereddütlüyüm
Kullanıcı avatarı
ertan081

Mesaj eraslani » 17 Haz 2017, 16:34

Benzerlerinin fiyat seviyesi nasıl pek bilgim yok ancak bu model iyi görünüyor :thumbup:
FC özellikle vintage rally koleksiyonuyla ilgilendiğim bir marka..Fiyat olarak Tag heuer a değmediği sürece tercih edebilirim.
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj tugberk » 17 Haz 2017, 18:15

Guzel bir saat. Biraz tuzlu evet ama worldtimer olunca herhalde biraz normallesiyor fiyati :)

Kullanmadim, ancak Fc sahibiyim gayet kaliteli oldugunu soyleyebilirim. Yeni bir marka ama kaliteli isler cikariyor.
Kullanıcı avatarı
tugberk

Mesaj Cruciatus » 17 Haz 2017, 18:19

Tam olarak görseldeki saati denemiş ve almanın eşiğinden dönmüş biri olarak fiyatın hemen hemen heryerde aynı olduğunu söyleyebilirm... saatin çapı 40 veya 41mm idi sanırım... Alınır bence..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Cruciatus

Frederique Constant

Mesaj Umutt » 17 Haz 2017, 18:44

Daha önce bir kaç Fc modelini kullandım ve çok da memnun kaldım. Tam bir f/p ürünü ve kesinlikle tercih edilesi bir marka olduğunu düşünüyorum. Buna karşılık söylediğiniz modelin fiyatı komplikasyondan ötürü, markanın ait olduğu fiyat skalasının biraz üzerinde. Özellikle worldtimer arıyorsanız mantıklı olabilir ama bu fiyatta ben çok sevmeme rağmen Fc yerine farklı alternatiflere yönelirdim.
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj cagatay1903 » 18 Haz 2017, 10:30

Ben bu saati saat&Yaşar de denedim hatta o vakit foruma da yazmıştım çok rahat ve görüntüsü güZel bir saat

Bana 10.000 tl çekmişlerdi indirim sonrası ama o fiyat zor hatta 8500 de yüksek yani o bütçelere başka saatler bakılabilir

Sadece wordtimer olarak bakarsak ise alternatifleri daha pahalı olsa gerek
Kullanıcı avatarı
cagatay1903

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 112 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners