1.000 TL Bütçe Yorum ve Otomatik Marka Model Önerisi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

1.000 TL Bütçe Yorum ve Otomatik Marka Model Önerisi

Mesaj Aviator » 05 Haz 2017, 15:51

Öncelikle herkese merhabalar. Bu konu daha önce açıldı mı bilmiyorum açıldıysa da özür dilerim. Ben saat dünyasına yeni adım atan bir üyenizim ve forumda da yeniyim. Sizlerden bir ricam olacaktı. 1000 TL'ye kadar bir bütçem var ve bir saat almak istiyorum fakat bu saat önümüzdeki üç beş yıl için takacağım tek saat olacak. Gerek klasik gerek günlük tarzla uyumlu olmasını istiyorum. Aklıma takılan birkaç şey var. Şöyle ki: Alacağım saatin camının safir olmasını, kayışın çelik olmasını ve mümkünse otomatik mekanizmaya sahip olmasını istiyorum. Bu bütçe ile istediğim özelliklere sahip bir saat bulabilir miyim? Ya da siz değerli üstadlar bana tavsiye verebilir misiniz? Bu özelliklerden hangisi olmazsa olmaz? bu gibi sorularla kalakalmış durumdayım. Yardımlarınızı bekliyorum.
Kullanıcı avatarı
Aviator

bütçe ve marka önerisi

Mesaj Ozgur » 06 Haz 2017, 07:25

Merhaba, gonlunuzde olan saat hakkinda biraz daha detay verebilirseniz yardimci olmaya calisan pek cok kisi olacaktir. Ne tarz saatlerden hoslandiginiz, saat capi gibi. Benim aklima gelen ikinci el orient mako ii olabilir. Bu arada forumun ikinci el satilik saatler bolumune bakmanizi da tavsiye ederim.
En son Ozgur tarafından 06 Haz 2017, 15:54 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Festina lente
Kullanıcı avatarı
Ozgur

Re: bütçe ve marka önerisi

Mesaj barismismis » 06 Haz 2017, 09:55

safir cam otomatik bir saat o fiyata zor.bütçenizi artırıp şu saati tavsiye edebilirim.
https://www.konyalisaat.com.tr/urun/tis ... -1-483-33/
Kullanıcı avatarı
barismismis

Mesaj Maybek » 06 Haz 2017, 10:26

Forum 2.el kosesinden orient star denk getirmeye bakin

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Maybek

Mesaj eraslani » 06 Haz 2017, 10:32

2.el takip öneririm..
Tertemiz bir tissot prs516 aradiginiz saat olabilir.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj Aviator » 06 Haz 2017, 15:58

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Aklımda hem günlük hem özel günlerde takabileceğim, gerekirse kolayca kayış değiştirebileceğim 40-42 mm çaplarında bir saat var. Marka konusunda çok bilgim yok siz üstadlardan tavsiye bekliyorum marka konusunda.
Kullanıcı avatarı
Aviator

Mesaj Umutt » 06 Haz 2017, 19:43

eraslani yazdı:2.el takip öneririm..

prs516 +1
Bence özelliklerin hepsine birden cevap verir
Bunun dışında yine ikinci el Claude Bernard ve Frederique Constant bakabilirsiniz.

Aklıma gelen diğer alternatifler; Orient sun and moon, Tissot prc200 ya da Oris aviator ve culture serileri

Ancak safir cam, otomatik mekanizma ve çelik bileziği <1.000 tl olarak sağlamanı, ikinci el almadığınız sürece biraz zor.
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj TSayiR » 06 Haz 2017, 20:02

eraslani yazdı:2.el takip öneririm..

+1
Eraslani abi sana bugunlerde ne cok katilmaya basladim :) prs516 safir camli celik, hem gundelik hem spor, nokta atisi bir öneri.

Benim şahsi fikrim agir ve kaba demezsenizde amazonda cok uygun orient diverlar var m-force gibi. Bi bakin derim.

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@WatchesTNC
Kullanıcı avatarı
TSayiR

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 82 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners