Seiko mu Orient mi?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Seiko mu Orient mi?

Mesaj omegafi » 30 May 2017, 14:04

Tavsiyeleriniz üzerine moda markalarından vazgeçip, seiko ve orient gibi markalara yöneldim 500-600 TL civarı bütçem var aşağıdaki modelleri bilen kullanan var mı, yahut hangisini tavsiye edersiniz ?

1- ) http://www.hepsiburada.com/seiko-sndc31p1-erkek-kol-saati-p-SAGSASNDC31P1

2-) http://www.hepsiburada.com/seiko-spc153p-erkek-kol-saati-p-SAKSVSPC153P

3-) http://urun.n11.com/erkek-kol-saati/seiko-sndc87p2-erkek-kol-saati-P131931337?cid=700503&utm_source=comp_cimri&utm_medium=cpc&utm_campaign=cimri_genel&utm_content=106_256_3347&utm_term=

4-) http://www.hepsiburada.com/orient-fkv01001b0-erkek-kol-saati-pm-samoda01001b0682

- Burada bir sorum daha var 1.linkteki saate 2. linkteki gibi çelik kordon takabilir miyiz?
- Başka bir sorum daha var :) skagen saatler hakkında ne düşünürsünüz, saatleri çok şık.
Kullanıcı avatarı
omegafi

Re: Seiko mu Orient mi?

Mesaj fortis » 30 May 2017, 14:38

Kalite olarak hepsi aynı seviyede ve gayet tercih edilebilir modeller. Kişisel olarak Seiko Sndc31p1 modelini beğendim. Çelik bilezik takabilirsiniz. Skagen modellerini ben beğeniyorum. Tabi bu yine kişisel bir beğeni durumu. Tercihiniz quartz olacaksa Skagen modellerine de bakabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
fortis

Mesaj omegafi » 30 May 2017, 14:41

fortis yazdı:Kalite olarak hepsi aynı seviyede ve gayet tercih edilebilir modeller. Kişisel olarak Seiko Sndc31p1 modelini beğendim. Çelik bilezik takabilirsiniz. Skagen modellerini ben beğeniyorum. Tabi bu yine kişisel bir beğeni durumu. Tercihiniz quartz olacaksa Skagen modellerine de bakabilirsiniz.

quartz herhangi bir skagen ile üstteki modeller arasında pekte fark yok diyebilir miyiz yani?
Kullanıcı avatarı
omegafi

Mesaj fortis » 30 May 2017, 20:13

omegafi yazdı:
fortis yazdı:Kalite olarak hepsi aynı seviyede ve gayet tercih edilebilir modeller. Kişisel olarak Seiko Sndc31p1 modelini beğendim. Çelik bilezik takabilirsiniz. Skagen modellerini ben beğeniyorum. Tabi bu yine kişisel bir beğeni durumu. Tercihiniz quartz olacaksa Skagen modellerine de bakabilirsiniz.

quartz herhangi bir skagen ile üstteki modeller arasında pekte fark yok diyebilir miyiz yani?

Kıstasınız mekanizma kalitesi ise Japonya üretimli bir Seiko quartz mekanizma tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır. Ancak kıstasınız görsellik ise Skagen de tercih edebilirsiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
fortis

Mesaj harun » 30 May 2017, 21:49

şahsen kullandığım otomatik saatlerden edindiğim tecrübeye göre orient'in daha tercih edilebilir olduğunu söyleyebilirim. ya da bana öyle denk geldi, bir orient otomatik modelimin zaman tutması neredeyse pilli saat ayarında. sizin gösterdiğini saatler quartz olduğu için bu dediğim önemli olmayabilir, bir de orient'in sp modelleri spor saat olduğunu mu gösteriyor bilemiyorum ama sp harfleri olmayan benzer saatlerden ciddi oranda daha ucuz, malzeme ve mekanizmasıyla alakalı olabilir
sndc31p ye metal kordon yakışmaz, çünkü saatin kadran rengi sarıya çalıyor, uygun bir metal kordon bulmak çok zor olur.
Kullanıcı avatarı
harun

Mesaj canberkakd » 31 May 2017, 18:01

Eger bileginiz cok ince degil ise orient gercekten guzel durur.
Kullanıcı avatarı
canberkakd

Mesaj fortis » 31 May 2017, 18:14

1.Orient
2.Casio
3.Timex

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
fortis

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 89 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners