Baume&Mercier mi Hamilton mu?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Baume&Mercier mi Hamilton mu?

Mesaj janberd » 01 Haz 2017, 00:29

ermansire yazdı:Longines'lere baktınız mı?

mekanik saat aranır da longineslere bakılmaz mı :) baktım elbet ama bütçemin yettikleri zevkime uymadı zevkime uyanlar bütçeme uymadı :)

aslında bütçem yetse alacağım saat bu .bir de siyah deri kordon takılırsa :)

Resim
Kullanıcı avatarı
janberd

Mesaj janberd » 01 Haz 2017, 00:43

Bu da siyah kordonlusu
En son janberd tarafından 01 Haz 2017, 00:47 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
janberd

Mesaj janberd » 01 Haz 2017, 00:44

bu da siyah kordonlusu :

Resim
Kullanıcı avatarı
janberd

Mesaj darksilence » 01 Haz 2017, 23:10

Yurtdışından getirtmeyi deneyin..yada risk alın sipariş edin
"As the Years Go Passing By..."
Kullanıcı avatarı
darksilence

Mesaj janberd » 01 Haz 2017, 23:31

darksilence yazdı:Yurtdışından getirtmeyi deneyin..yada risk alın sipariş edin

risk derken kastınız nedir? amazon gibi ya da ebayda "trust seller" olmuş mesela 1000 den fazla satış yapıp %95 lerin üzerinde memnuniyet kazanmış satıcılardan alındığı taktirde de risk olabilir mi? Ya da başka nasıl riskler söz konusu olabilir?
Kullanıcı avatarı
janberd

Mesaj FatihParlak » 03 Haz 2017, 00:28

ashford riski alınır bence, bu arada hamilton longines tissot hepsi de swatch grupta diye biliyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
FatihParlak

Mesaj janberd » 03 Haz 2017, 00:46

aynı grupta olabilirler ama aynı malzemeleri kullanmıyorlar. yani mesela seat VW grubuna ait her iki araç aynı motoru kullanıyor ama saatte durum biraz farklı.

evet ashford gibi birkaç site güvenilir görünüyor ama hepsinin ortak sorunu ya TR satış yapmıyorlar ya da çok yüksek nakliye bedeli talep ediyorlar. Mesela amazondan şu saate niyetlendim ama ürün bedelinin %15 i kadar nakliye bedeli talep ediyor. bu oran çok yüksek... (sabah fiyat 606 USD idi şimdi 709'a çıkmış :) ) Belki TR ile kıyaslandığında yine de çok avantajlı olabilir ama TR de bulamadım hiçbir yerde (internet araması)

https://www.amazon.com/Frederique-Const ... B00ZD0Q0LA

Resim
Kullanıcı avatarı
janberd

Mesaj darksilence » 03 Haz 2017, 00:56

janberd yazdı:
darksilence yazdı:Yurtdışından getirtmeyi deneyin..yada risk alın sipariş edin

risk derken kastınız nedir? amazon gibi ya da ebayda "trust seller" olmuş mesela 1000 den fazla satış yapıp %95 lerin üzerinde memnuniyet kazanmış satıcılardan alındığı taktirde de risk olabilir mi? Ya da başka nasıl riskler söz konusu olabilir?

Her ne kadar memnuniyet kazansada sonuçta sipariş verilecek olan bir flash bellek değil. 500 TL üzeri alınan saatler bence bir nebze olsa da risk sayılır. Elle bakıp denemedikten sonra 1000 $-€-£'lik bir alışveriş her ne olursa olsun temkinli iştir yine de. Ben Bulovayı Amazon dan sipariş ederken her ne kadar Amazon da olsa ne/nasıl bir saat geleceğini bilmediğimden dolayı riske girip almıştım öyle.

Alıntıma yaptığınız cevap/soru sanki sizin Amazon veya ebayın Türkiye satış temsilciliğini yapıyormuşsunuz izlenimini verdi bana nedense.. :)
"As the Years Go Passing By..."
Kullanıcı avatarı
darksilence

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: MrJingles ve 45 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners