Tissot ? Maurice Lacroix?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Tissot ? Maurice Lacroix?

Mesaj wolfman19 » 30 May 2017, 00:23

Merhaba forumu bir kaç gündür okurken kayıt olup danışmak istedim. Evladiyelik olmasa da uzun ömürlü bir saat almayı düşünüyorum. Mümkünse otomatik. 2 model arasında gidip geliyorum. Klasik saat istiyorum. Çok spor saat kullandım.

İlk model bu
https://www.tissotwatches.com/en-en/sho ... 05800.html
Resim

Bunun otomatik oluşu hoşuma gitti. Bir de renk konusunda kararsız kaldım. Tamamen zevk meselesi tabi ki ama siyah çok mu basit durur kolda? Pembe altın kaplamalı modeli daha mı şık durur karar veremiyorum. Kullanılan makine powermatic 80 nasıldır? Uzun yıllar sonra sıkıntı çıkarır mı? Fiyat 1800-2000 TL civarında...

2.ci model bu
http://www.kosovalisaat.com/urun/mauric ... 0wodtBQBqgResim

Bu saat de klasik model olarak çok hoşuma gitti. Fakat pilli bir cihaz. Fiyat 2250-2500 TL arası. Bu kadar para verip quartz pilli cihaz alınır mı? (Maurice olması yeterli mi)

3.cü model bu
http://www.mauricelacroix.com/Watch/Ent ... te-756.sls
Resim

Bu saat de 6000-8000 TL arası. Bunu almam çok zor. Danışmak açısında koymak istedim. Bu saat de otomatik bir saat.

Sonuç olarak Tissot otomatik bir makine kullanmış. Fiyat açısından otomatik olması cezbedici.
2.model Maurice markası bildiğim kadarıyla üst düzey bir marka. Fakat pilli bir makine.

Sizce bu parayı verip Tissot otomatik mi almalı? Yoksa marka olsun üst düzey saat olsun Maurice olsun pilli olması önemli değil mi denmeli?

Yardımlarınız için teşekkürler. Yanlış kelimeler kullandıysam özür dilerim. Saat konusunda yeniyim de biraz. :)
Kullanıcı avatarı
wolfman19

Re: Tissot ? Maurice Lacroix?

Mesaj darksilence » 30 May 2017, 01:15

Merhaba,
Tissot Swatch grubu bünyesinde olduğu için bence no problem..gözü kapalı alınabilinir. :thumbup:
Optik görünüm olarak Maurice'leri beğenmiyorum. Ama pontos day-date efsane yakışıklılıkta... :champ:
Fakat, o paralara çıkılıyorsa eğer bir Oris'e göz atın derim. Mesela Artix Skeleton...
Resim
"As the Years Go Passing By..."
Kullanıcı avatarı
darksilence

Mesaj mturann » 30 May 2017, 11:47

Tissot taleplerinizi karşılar. Fiyat olarak da iyi görünüş olarak da.
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj Dag » 30 May 2017, 15:33

Eğer para belirleyici kriter olmasaydi bu saatlerin arasında kesinlikle Pontos derdim ama paranın belirleyici kriter olduğu noktada Tissot doğru seçim gibi.
Kullanıcı avatarı
Dag

Mesaj wolfman19 » 30 May 2017, 18:32

Cevaplar için teşekkür ederim. Ben de pontos u çok beğendim fakat çok pahalı. Maurice in quartz modeli mi Tissot otomatik mi arasında karar verip alacağım.
Kullanıcı avatarı
wolfman19

Mesaj EnderE » 30 May 2017, 21:59

İkinci el kısmında bir arkadaşın pontos chrono sattığını görmüştüm . Hemde yeni almis . Bir bakın isterseniz

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ender Erdogan / Eski Kullanıcı Adı Forestsoul
Kullanıcı avatarı
EnderE

Mesaj SeiKinetic » 31 May 2017, 11:06

İkinci el otomatik ML :thumbup:
Tutto ha una maniera.
Kullanıcı avatarı
SeiKinetic

Mesaj ahmet00038 » 03 Haz 2017, 11:22

Arada fiyat Farki coksa tissot derdim

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
ahmet00038

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 65 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners