Hamilton Saat Tavsiyesi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Hamilton Saat Tavsiyesi

Mesaj Kebimeva » 22 May 2017, 12:19

Merhaba,

Foruma yeni üyeyim bu da ilk mesajım olacak (:
Başlık açmadan önce biraz araştırma yaptım, forumda gezindim. Yine de daha önce bahsi geçmiş bir konudan bahsediyor olabilirim. Forumda çok güzel ve fazlaca bilgiler var bazı konuları atlayabiliyorum.

Başladığımda 1000 TL'ye kadar bir saat arıyordum. Daha sonra otomatik saatlere merak salınca 1000 TL'ye kadar elinizde pek bir seçenek kalmadığını farkettim(:
Şimdi 2500 TL bandına kadar çıkmış durumdayım daha fazlası hem bütçemi zorlayacak hem de ilk otomatik saat tecrübeme daha fazla para vermek istemiyorum.
"Swiss Made" bir saat olsun derken beğendiğim modellerin hep yüksek fiyatlara çıkmasından dolayı Hamilton düşünmeye başladım. Forumda yer yer övüldüğüne de şahit oldum.

Öncelikle deri kordonlu ve spor duran bir saat arıyorum çok klasik ve çelik kordon direkt olarak ilgimi çekmeyecektir.
İlk otomatik saat tecrübem olduğu için az kullanılmış olsa dahi 2.el bir saat düşünmüyorum.
Bu kriterlere uyan Hamilton saatlerden birkaçının linkini aşağıda paylaşmak istiyorum.

http://www.edipsaat.com/U124803,183,ham ... y-date.htm
http://www.edipsaat.com/U124994,183,ham ... thetic.htm
http://www.edipsaat.com/U124762,183,ham ... master.htm

Bu saatlerden bir tanesi ETA mekanizma kullanıyor görüdğüm kadarıyla diğerleri hakkında bir fikrim yok. Diğer mekanizmaları tavsiye eder misiniz nasıldır? Bir sorun çıkarmışlığı var mıdır?

Bu fiyat bandında yazdığım özellikler de başka bir saat (marka farklı olabilir) önerir misiniz?
Görüşleriniz şimdiye kadar benim saatlere olan bakış eçımı ciddi anlamda değiştirmiş durumda. Şimdiden sonra da değiştirecektir. Bu yüzden önemle ve dikkatle okuyacağım tavsiyelerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum.

İyi günler:)
Kullanıcı avatarı
Kebimeva

Re: Hamilton Saat Tavsiyesi

Mesaj eraslani » 22 May 2017, 15:28

Hoşgeldiniz :champ:
belirttiğiniz kriterler doğrultusunda pan europ gayet uygun göründü bana :thumbup:
2.el düşünülüyor olsaydı kronograf versiyonu alın derdim :idea:
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj Kebimeva » 22 May 2017, 16:26

Hoşbuldum :champ:

Teşekkür ederim (: Bu fiyatlara Tissot prs516 var. Hangisi daha mantıklı bir tercih olur acaba?
Bir de prs 516'ların birden fazla ciddi fiyat farkıyla ürünleri var. Bunun sebebi takvim saat ve kronograf mıdır?

3'ü arasından pan europ tercih etmenizin sebebi tamamen kozmetik olarka mı yoksa mekanizma olarak da daha mı ileride bir ürün?
Kullanıcı avatarı
Kebimeva

Mesaj ozanxos » 22 May 2017, 17:01

Kesinlikle pan europe :champ:

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
ozanxos

Mesaj TSayiR » 22 May 2017, 17:05

Hoşgeldiniz. Diger modeller de eta tabanli yani hepsi eta diyebiliriz. 3ude cok guzel. Hoşunuza giden hangisi ise onu alabilirsiniz. Ayrica 3000 bandina cikacaksaniz swiss olarak tissot da bakabilirsiniz le locle, visodate powermatic lerde guzeldir.

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@WatchesTNC
Kullanıcı avatarı
TSayiR

Mesaj Fatih28 » 22 May 2017, 19:24

Bende kesinlike pan europ'u tavsiye ederim, hem deri kordonuyla hem nato kordonuyla gerçekten parasını fazlasıyla hakettiğine inanıyorum.[emoji1303]

Kullanıcı avatarı
Fatih28

Mesaj eyimen » 22 May 2017, 22:40

Siyah PVD kapli Khaki'yi bir suredir kullaniyorum. Kesinlikle tavsiye ederim, kaplama kalitesi bekledigimin oldukca uzerinde cikti. Darbe ve ciziklere oldukca dayanikli. Powermatic 80 mekanizma kullanmasi da oldukca avantajli. Tabi yine de hangisini begeniyorsaniz onu alin, hic biri uzmez :thumbup:
Kullanıcı avatarı
eyimen

Mesaj Kebimeva » 22 May 2017, 22:55

Yardımlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim (:

Kullanıcı avatarı
Kebimeva

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 44 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners