Eski bir Seiko 5

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Eski bir Seiko 5

Mesaj zetzen » 16 May 2017, 09:42

Merhaba,

Evde babama yaklasik 30 yil önce hediye edilen seiko 5(Japan 7019-7260R) model bir saat var. Babam yillardir kullanmiyor. Bende saati kullanmak istiyorum.
Saat hem hosuma gidiyor hemde babamin eski saati olmasi benim icin anlamli ama saatin capi sanirim bana cok uygun degil gibi geliyor. Bileklerim epey kalin.
Birde orjinal bilekligi bozuldugu icin saatciden kalitesiz bir bileklik taktirilmis zamaninda. Bir saatciye sordum ancak zor bulunur buna uygun bileklik dedi. Bende internette aradim ama bulamadim. Deri kordonlar var ama benim celik kordon olmasini istiyorum. (hatta jubile bileklik daha hos olurdu belki)
Benim sizlere sormak istedigim ekledigim resimlerde saatin kolumdaki durusu nasil? Yeni saatlerin genelde büyük boyutlu olmasindan belkide bu saatin capinin kücük olmasina pek alisamadim.
Diger bir sorumda acaba bu saate uygun kaliteli bir bileklik nerden bulabilirim?

Selamlar.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
zetzen

Re: Eski bir Seiko 5

Mesaj dexmorgan » 16 May 2017, 10:40

Bileğinizde küçük kalmış. Hatıra olarak saklamayı tercih ederdim.
Kullanıcı avatarı
dexmorgan

Mesaj ozbugday » 17 May 2017, 00:21

Sıfır bir çelik bilezik bu denli eski bir saatin üstünde çok sırıtacaktır. Kullanma niyetiniz varsa bence kadran rengine uyabilecek kaliteli bir deri kordon edinin derim.
Kullanıcı avatarı
ozbugday

Mesaj Eterna » 17 May 2017, 16:10

Vintage saatlerin büyük çaplı olanları herhalde az sayıdadır. Tamamına yakını küçük çaptır.

Güncel bir model küçük durabilir ama bir Vintage kendine has kişiliği ile çoğu kola yakışır diye düşünüyorum. Saatinizin kasa yapısı da çok güzel. Yakışıklı bir kordon ayarlarsanız keyifle takarsınız diye düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj zetzen » 02 Tem 2017, 14:36

Tesekkürler :)
Hem deri kordonla hemde normal kordonla deneyecegim.
Kullanıcı avatarı
zetzen

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 33 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners