Tissot Le Locle - Tissot Visodate - Hamilton IntraMatic

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Tissot Le Locle - Tissot Visodate - Hamilton IntraMatic

Mesaj MaDiTau » 10 May 2017, 14:06

Öneriler ve yorumlar için herkese çok teşekkür ederim karar vermemde çok yardımcı olacaklar bana. :)

TSayiR yazdı:Benim oyum le locle den yana. Birde bu kalinliklarin dogru olduguna emin misiniz? Visodatenin 11.6 olduguna?

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Resmi sayfalarından edindiğim bilgiler bunlar. Saatleri gidip incelediğimde de visodate'in diğerlerinden biraz daha kalın olduğu açıkça belli oluyor zaten. Camının yapısından kaynaklı bir kalınlık olduğunu düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
MaDiTau

Mesaj MaDiTau » 10 May 2017, 14:09

KKarakuş yazdı:Merhaba ,

Her üçü de güzel tercih ve düşünce ;) Ben Hamilton ve Visodate arasında gidip gelirdim ama son kararım Hamilton olurdu, çünkü uzun zamandır beğendiğim bir model :)

Şunu belirtmek isterim, Hamilton'ın bir 38 bir de 42 mm'lik kasası mevcut. Eğer internet üzerinden alacaksanız buna dikkat edin. 42 mm bu denli klasik çizgilerdeki bir saat için bilekte büyük duruyor ;)

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Hem 38mm hem de 42mm olanı deneme fırsatı buldum. Dediğiniz gibi 42mm bu saat için biraz büyük kaçıyor. 38mm olan kesinlikle daha ideal boyutlarda.
Kullanıcı avatarı
MaDiTau

Mesaj fortis » 10 May 2017, 14:29

Subjektif bir sıralama olacak ancak,
1-Visodate
2-Le Locle
3-Intramatic
diyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
fortis

Mesaj mturann » 10 May 2017, 23:24

Le Locle güzel

Hamilton gereksiz pahalı

Visodate ise çok kalın kasalı
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj SeiKinetic » 11 May 2017, 00:05

Fiyat farkından ötürü Hamilton'u geçerdim. Eğer o bütçeye çıkılacaksa farklı modeller ve ikinci el daha üst düzey markalar da devreye girer. Le Locle ya da Visodate arasından beğendiğinizi edinin. Göründüğü kadar fark yaratacak ya da bu farkı hissettirecek modeller değil. Visodate, Le Locle'ye oranla çizilmeye karşı daha zayıf; polished yüzeylerinden ötürü çizikleri daha çok görünür kılıyor. Ancak her iki model de fotoğraflardan çok daha şık. Fotoğraf-gerçek farkı özellikle Visodate'de daha fazla. Kadran oyunları, domed camın yansımaları... Bilek konforunda, arka kapak fazlaca detay içermesine rağmen Le Locle bir tık daha önde. Çap farkı her ne kadar 0.7mm olsa da; cam, kasa ve lug yapısından ötürü Le Locle çok daha kibar bir görüntü sağlıyor. Ancak, Le Locle'nin kadranında bulunan Powermatic 80 ibaresi beni önceki model olan standart 2824-2 almaya itti. Çok daha dengeli ve oturaklı bir kadranı var önceki modelin. Seçim oldukça zor. Ben PVD Le Locle'den yana yapmıştım tercihimi bu ikili arasında. Sizin koşullarınızda ikinci ele yönelip hem Visodate, hem Le Locle alırdım (Le Locle Rose Gold PVD olmak kaydıyla, beyazına göre çok çok daha şık görünüyor. Ayrıca bezel dışındaki yüzeyler brushed görünümde olduğu için kaplama atmasına karşı daha dayanıklı bir imajı var.) Ancak beyaz düşünülüyorsa, Visodate daha önde görünüm açısından. Size zor seçiminizde kolaylıklar :champ:
Tutto ha una maniera.
Kullanıcı avatarı
SeiKinetic

Mesaj seastar1000 » 11 May 2017, 11:01

Le Locle deki powermatic makine iclerindeki en iyi makine
80 saat calisiyor
Tissot un birde powermatic80 ve chronemeter sertifikali saatleri var mutlaka bir bakin derim
Kullanıcı avatarı
seastar1000

Mesaj MaDiTau » 11 May 2017, 11:21

SeiKinetic yazdı:Fiyat farkından ötürü Hamilton'u geçerdim. Eğer o bütçeye çıkılacaksa farklı modeller ve ikinci el daha üst düzey markalar da devreye girer. Le Locle ya da Visodate arasından beğendiğinizi edinin. Göründüğü kadar fark yaratacak ya da bu farkı hissettirecek modeller değil. Visodate, Le Locle'ye oranla çizilmeye karşı daha zayıf; polished yüzeylerinden ötürü çizikleri daha çok görünür kılıyor. Ancak her iki model de fotoğraflardan çok daha şık. Fotoğraf-gerçek farkı özellikle Visodate'de daha fazla. Kadran oyunları, domed camın yansımaları... Bilek konforunda, arka kapak fazlaca detay içermesine rağmen Le Locle bir tık daha önde. Çap farkı her ne kadar 0.7mm olsa da; cam, kasa ve lug yapısından ötürü Le Locle çok daha kibar bir görüntü sağlıyor. Ancak, Le Locle'nin kadranında bulunan Powermatic 80 ibaresi beni önceki model olan standart 2824-2 almaya itti. Çok daha dengeli ve oturaklı bir kadranı var önceki modelin. Seçim oldukça zor. Ben PVD Le Locle'den yana yapmıştım tercihimi bu ikili arasında. Sizin koşullarınızda ikinci ele yönelip hem Visodate, hem Le Locle alırdım (Le Locle Rose Gold PVD olmak kaydıyla, beyazına göre çok çok daha şık görünüyor. Ayrıca bezel dışındaki yüzeyler brushed görünümde olduğu için kaplama atmasına karşı daha dayanıklı bir imajı var.) Ancak beyaz düşünülüyorsa, Visodate daha önde görünüm açısından. Size zor seçiminizde kolaylıklar :champ:

Yorumunuz içn çok teşekkür ederim. Bütçe olarak Hamilton seviyelerinde önerebileceğiniz diğer saatler nelerdir?
Kullanıcı avatarı
MaDiTau

Mesaj SeiKinetic » 12 May 2017, 04:08

Tamamen seriye ve bazen de indirime bağlı olmak üzere; Longines, Frederique Constant, Rado, Eterna, Oris, Maurice Lacroix ve Tag Heuer aklıma ilk gelenler oldu. Fakat, bu iş birazda otomobil bakmaya benziyor, "Buna bu parayı vermişken, şu kadar daha vereyim şunu alırım; aslında bunu vermişken biraz daha zorlayıp şunu mu alsam?" gibi... Sonu borç ya da hüsran olmasın yeter. İçinize sinen, aklınıza ve bütçenize uyan doğru zamanda tetiği çekmeniz dileklerimle :champ:
Tutto ha una maniera.
Kullanıcı avatarı
SeiKinetic

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 65 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners