En Casual Dress Watch Önerisi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: En Casual Dress Watch Önerisi

Mesaj taskin » 14 May 2017, 14:42

MertYe yazdı:Antalya'da Violla isimli magazada Glasshutte Original görmüştüm ben vitrinde. Isterseniz telefonla gorusup model sorabilirsiniz. Muhtemelen Istanbul baglantilarida vardir. Incelemeniz icin burada baska bir magazaya gonderebilirler diye dusunuyorum.

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fff aşeriyom ben :(

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
taskin

Mesaj afl » 14 May 2017, 21:42

eraydinc yazdı:
Gelmeyecek de zaten. Ama daha büyük çap, daha iyi bir işçilik ve finishing dersen, JLC nin sadece bir tık altında bir prestij ile aşağıdaki Glashütte Original Senatorler dikkate değer. Ama daha önce bahsettiğim gibi Türkiye'de resmi olarak yoklar henüz. Grey markette de gözüme çarpmadı.

Kerem abi, Glashütte 'nin Türkiye mağazası Emaar Square Çamlıca'ya açılıyormuş. Büyük bir multibrand watch mağazası geliyor swatch group tarafından. Keyifli bir gelişme.

Eray daha kötü haber Nişantaşı'na Lange açıldı. Yoldan çıkmak istersen uğra. Yalnız sonra hiçbir markaya bir daha bakmak istemezsin, haberin olsun :D
Daha doğrusu şöyle düzelteyim, "açıldığını duydum" görmedim ve daha ziyaret etmedim.
SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
afl

Mesaj Oversea » 14 May 2017, 22:18

Kerem abi benim saatlerdeki tarih göstergelerine karşı bir takıntım var. Eğer fontlar doğru kullanılmazsa konumu doğru olsa bile kadrandaki dengeyi bozduğunu düşünüyorum. Bunu en iyi yapan marka Rolex olma olasılığı yüksek. Daha sonra Panerai ve IWC geliyor.
Lange de Engravers isimli fontu tarih göstergelerinde kullandığı sürece bu markaya çok yaklaşacağımı düşünmüyorum. Ya da tarih göstergesiz bir model bulmalıyım :) Saxonia Automatic güzel bir model ama Master Ultra Thin çok daha güzel bir model :)

Tipografi tasarımcısı Jonathan Hoefler, Lange için şunu demiş: ''For just $18,000, you can look at gruesomely distorted Times New Roman all day long''

Lange'nin fontlarıyla ilgili bir makale ve video da buldum.

http://andlarry.com/journal/watch-the-type
Oversea

Mesaj Oversea » 19 May 2017, 20:30

Resim

Bugün JLC'nin Instagram storiesinde dress watch nasıl durmalı dersi var. Bence yeterince şık ve zarif. Küçük diyenlere cevap verir nitelikte [emoji4]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Oversea

Mesaj Caner1983 » 19 May 2017, 21:02

Resim
Bende az önce ona bakıyordum gerçekten dresden de öte dress :champ: :super:
Rolex’s don’t tick-tock
Kullanıcı avatarı
Caner1983

Önceki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 92 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners