Hislon Swiss Made Ultimate Slim

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Hislon Swiss Made Ultimate Slim

Mesaj Eterna » 28 Nis 2017, 11:16

Sevgili dostlar,

Saat danışma başlığında konuyu açtım ama bu alacağım anlamına gelmiyor. Sadece çok aklıma takılıyor ve sizlere ne düşündüğünüzü sormak istedim.

Dünyanın en ince saati diye iddia ediliyor. 3,9 mm kalınlığı var. Swiss made nasıl oldu bilmiyorum. Bu model özel olarak İsviçre'de mi yaptırıldı acaba?

Ama ben çok yakışıklı bulduğumu ve inceliğinden etkilendiğimi itiraf edeyim. Daha önce Longines la grande classique, Edox slim gibi ince saatler kullandım. Ve ince saatleri çok seviyorum.

Hislon şu açıklamayı yapmış;

https://www.hislon.com.tr/blog/haberler/hislon-3333-erkek-kol-saati

Değerli Dostlarımız;

HISLON WATCHES tüm saat severlerin bildiği gibi 2013 yılında sahip olduğu tutku,değerleri ve bilgi birikimi ile birlikte dünyanın en ince saati olan 3333 Ultimate Slim’i üretti.

Ultimate Slim Classic Günümüzde 3.9 mm Kasa inceliği ve 38mm. kasa çapı ile spor dizaynlara karşı; klasik çizgisi, detaylarından ödün vermeyen tasarımı ile bütünleşen zarif ve şık ürünleriyle, orjinal deri kayış seçeneğinin dışında 8mm. PVD Altın Kaplama Çelik Kayış seçeneği ile sevenlerinin beğenisine sunuluyor. seçkin bayilerimizdeki özel olarak hazırlanan standlarıyla sergilenmektedir.

Sınırlı sayıda üretilen dünyanın en ince saatini görmek ve satın almak için siz değerli saat severleri HISLON bayilerine bekliyoruz

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Eterna

Re: Hislon Swiss Made Ultimate Slim

Mesaj Tolgi06 » 28 Nis 2017, 11:41

Marka imajı yüzünden mesafeli yaklastim. Normalde böyle bir şeyin baya ses getirmesi gerekirdi diye düşünüyorum ama tabi bunlar hep on yargı :)

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Tolgi06

Mesaj coolfire » 28 Nis 2017, 11:42

Bir hata var sanırım:

http://www.watchtime.com/blog/7-record- ... n-watches/

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
coolfire

Mesaj SeiKinetic » 29 Nis 2017, 00:07

@coolfire, Hislon'un birkaç dakikalık araştırmam sonucu pilli olduğunu farkettim. Yolladığınız linktekiler minute-repeater, tourbillon gibi komplikasyonlara sahipler. Bununla ilgili olabilir.

Önyargıyı geçtim, pilli bir saatten inceliğinden dolayı övgüyle söz edilmesini anlayamadım. Başka da bir bilgi bulamadım. Yanılıyor olabilirim, kayda değer bir üretim ise, üstadlardan duymak isteriz fakat Hislon olunca...
Tutto ha una maniera.
Kullanıcı avatarı
SeiKinetic

Mesaj taskin » 29 Nis 2017, 01:01

resmen sallamışlar.
daha incesini mekanik olarak yapıyorlar, quartz mekanizmada gülerler adama. ayrıca önce sitelerini düzgün yapsınlar atıp tutacaklarına.

şu markanın heba olmasına çok üzülüyorum. zamanında ut, as, felsa, hatta venus gibi makineler kullanan marka çin işi fason yaptırır halde.
Kullanıcı avatarı
taskin

Mesaj alihoca » 29 Nis 2017, 22:46

Quartz da olsa inceliği nedeniyle ilgiyi hak ediyor bence. Önyargılı olmamakta fayda var. Safir cam ve pvd kaplama da güzel özellikler.
Tempus erit auri pretium!
Kullanıcı avatarı
alihoca

Mesaj referg » 02 Haz 2017, 19:31

Güzel saat.
Kullanıcı avatarı
referg

Mesaj Cotton » 02 Haz 2017, 21:12

Bendeki kurmalı olan sanırım 40-50 yıllık Hislon saatim, saat genellemesine göre oldukça ince. Ama kumpas ölçü aleti olmadığından net cevap veremiyorum. Ama genel saatlerle karşılaştırdığımda gerçekten çok ince olduğunu söyleyebilirim.
Hiç bir şeye cesaret edemeyen, hiç bir şeye ümit beslemesin !
Kullanıcı avatarı
Cotton

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 111 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners