Casio saatler hakkında bilgi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Casio saatler hakkında bilgi

Mesaj agolhon » 27 Nis 2017, 03:04

Merhabalar bir casio saat almak istiyorum bayadır araştırıyorum ancak modeller arasında kayboldum resmen bir çok modelin özellikleri aynı olmasına rağmen fiyatlar arasında uçurum oluyor örneğin altta verdiğim linkteki modellerin fiyatları neden bukadar farklı rengi güzel olan pahalı (mavi) gerçi oda göreceli birşey .
http://www.casio-intl.com/tr/tr/wat/wat ... W-3500Y-4/
http://www.konyalisaat.com.tr/urun/casi ... 0wodjhcG4w

En çok bu saati beğendim , http://www.konyalisaat.com.tr/urun/casio-prw-6100yt-1b/ ancak çoğu yerde dijital saate bu paralar verilmez falan deniyor sizce de öylemi ?

Yada başka öneriniz olurmu bu fiyatlara çıktıktan sonra en donanımlı ürün hangisidir . Şimdiden teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
agolhon

Re: Casio saatler hakkında bilgi

Mesaj sandal » 27 Nis 2017, 11:18

Hocam ben de tam sizin aradığınız gibi modeller arıyordum, ve gerçekten aşşağıda attığınız model çok hoşmuş. Beni bu tarz saatlerden 3 gün önce forumdaki eski bir arama kurtarma askeri olan samuray hocamızın bir önerisi vaz geçirdi. Ayrıca kendisi bu tarz saatleri de kullanan birisi. O bana dijitalden çok analog cihazlara güvenmemiz gerektiğini, ayrıyetten alınacak barometre altimetre pusulayı bilgi ve tecrübeyle birleştirip kullanmanın daha doğru olacağını söyledi. Ben de çok mantıklı bulup bu fikirden vazgeçtim. Şimdi analog sensörler alıp yine analog quartz bir saat almayı düşünüyorum. Hem saati bir pusula gibi de kullanmak için küçük basit yöntemler var. Analog cihazları kulkanmanın bizi gerçekten geliştirebileceğini düşünüyorum. İsmime tıklayarak samuray hocamın neler söylediğini bulabilirsiniz.Hem analog saat bir zevk gerçekten akrep yelkovan hareketi, zamanı hisse de biliyorsunuz, zaten dijital saat görevini telefon da üstleniyor. Ben düşüncelerimi belki bi işe yarar diye belirtmek istedim. Ne alacağınızı hayırlı olması dileğiyle merakla bekyorum hocam.
Kullanıcı avatarı
sandal

Mesaj agolhon » 27 Nis 2017, 17:36

sandal yazdı:Hocam ben de tam sizin aradığınız gibi modeller arıyordum, ve gerçekten aşşağıda attığınız model çok hoşmuş. Beni bu tarz saatlerden 3 gün önce forumdaki eski bir arama kurtarma askeri olan samuray hocamızın bir önerisi vaz geçirdi. Ayrıca kendisi bu tarz saatleri de kullanan birisi. O bana dijitalden çok analog cihazlara güvenmemiz gerektiğini, ayrıyetten alınacak barometre altimetre pusulayı bilgi ve tecrübeyle birleştirip kullanmanın daha doğru olacağını söyledi. Ben de çok mantıklı bulup bu fikirden vazgeçtim. Şimdi analog sensörler alıp yine analog quartz bir saat almayı düşünüyorum. Hem saati bir pusula gibi de kullanmak için küçük basit yöntemler var. Analog cihazları kulkanmanın bizi gerçekten geliştirebileceğini düşünüyorum. İsmime tıklayarak samuray hocamın neler söylediğini bulabilirsiniz.Hem analog saat bir zevk gerçekten akrep yelkovan hareketi, zamanı hisse de biliyorsunuz, zaten dijital saat görevini telefon da üstleniyor. Ben düşüncelerimi belki bi işe yarar diye belirtmek istedim. Ne alacağınızı hayırlı olması dileğiyle merakla bekyorum hocam.

evet konunuzu görmüştüm ancak sade analog saat istemiyorum bakalım .
Kullanıcı avatarı
agolhon

Mesaj sandal » 27 Nis 2017, 18:56

Tamamdir hocam, youtubede bu saatlerin sensorlerinin detayli testi ve karsilastirmalari var bakmadiysaniz bakin derim hocam.
Kullanıcı avatarı
sandal

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 72 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners