0 Şıklık Maksimum İşlev 100 TL Bütçeli Dijital Saat Önerisi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

0 Şıklık Maksimum İşlev 100 TL Bütçeli Dijital Saat Önerisi

Mesaj sandal » 24 Nis 2017, 15:28

Merhabalar abilerim, ablalarım.İlk defa bilinçli bir şekilde saat alacağım için yardımınıza muhtacım. Saatlerimiz karakterlerimizi yansıttığını düşündüğüm için daha sağlıklı öneriler adına biraz kendimden bahsetmek istiyorum.
1-Bilimsel, matematiksel şeylerden çok hoşlanırım.
2-Bu bağlamda özellikle gökyüzüyle ilgileniyorum.
3-Şıklık hiç aramam, sadece işlev ararım.
4-Çünkü askeri bir kişiliğim var, her şeye nesnel bakarım.
5- Daha bu sene bir fen lisesinden mezun(fen lisesi ayrıntısını vermemi mağrur görürsünüz umarım.Amacım kendimi tam açıklamak) olup üniversiteye gideceğim için maddi konuda babaya bağlıyım.Bu yüzden de asla pahalı bir şey istemiyorum.
6- Atlarım, zıplarım,spor yaparım alacağım saati her türlü ortama sokarım, terlerim. Bu yüzden beni taşımasını istiyorum saatinin.
Saatimde aradığım özellikler=
1-Şık olmasın, class olmasın, marka arayışında asla değilim. Saatin her hangi bir duygusu olsun istemiyorum.
2-Mümkünse üzerinde gereksiz görüntüler olmasın.(düğmelerin işlevini yazmasın, desenler süsler özellikle yapılmış kıvrımlar olmasın yani)
3-Üzerinde mutlaka pusula olsun.
4-Mümkünse kordinat bilgisi olsun üzerinde. (Gökyüzüyle ilgileniyorum, bu yüzden pusula, koordinat gibi unsurlar olsun)
5- Işığı olsun tabiki.
6- Darbeye çizilmeye dayanıklı olsun.
7-Dijital olmasını istiyorum
8- Bilmediğim ama saatlerde mevcut olabilecek bilimsel içerikler varsa onlar da olabilir.
9-Zamanı göstermek adına üzerinde kronometre- alarm - saat olsun.(takvim, zamanlayıcı gibi beklentilerim yok , oladabilir ama)
Kısacası
Hiç ama hiç tip, tarz, şıklık, incelik ruh, gereksi süs ve desen istemiyorum AMA maksimum işlev arayıp ucuz olmasını istiyorum.Kendimi fazlaca açıklama gereği duyduğumun farkındayım, heyecanını ve isteğimi umarım hoş görürsünüz.
Kullanıcı avatarı
sandal

Re: 0 Şıklık Maksimum İşlev 100 TL Bütçeli Dijital Saat Öner

Mesaj sandal » 25 Nis 2017, 00:36

Gerçekten bana uygun saatleri tespit etmişsiniz, çok teşekkür ederim. Konumdan kastım gps bağlantısıydı. Ayrıca bir soru daha sormak istiyorum. Böyle enteresan özellikleri olan, askerler için olsun, gökbilimciler için olsun tematik saatler üreten, saati aksesuar olarak değil de bir araç olarak gören saat üreticisi markalar var mı ?
Kullanıcı avatarı
sandal

Mesaj SeiKinetic » 25 Nis 2017, 00:51

Öncelikle, eğitim manasında çıkacağın uzun yolda başarılar dilerim. Eminim ki toplum, ailen ve daha önemlisi kendin için iyi bir birey olacaksın. Şimdiden kolay gelsin.

Bütçeni anlıyorum ve kararına saygı duyuyorum. Ancak, istediğin fonksiyonlar bütçenle birleşince, dayanıklı bir model için maalesef fazla kalıyor. Onlarca marka, model mevcut. 20 liraya bile edinebilirsin ancak, heyecanla beklediğin o saat daha koluna bile takamadan heba olacaktır. Veya fonksiyonlarını incelerken sağı-solu düşecek, düğmeler içine kaçacak, su alacak water resistant ibaresine rağmen. Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Hele hele senin gibi aklı başında, ileride çok büyük adamlar olacak kardeşlerimize. Malzeme kalitesi ve sağlığını etkileyebilecek kanserojen maddeler barındırması da göz ardı edilmemeli. Daha iyisini hakediyorsun. Bu bahsettiğimiz ucuz ancak fonksiyonlu markalara gelince Skmei bunların başında gelir.

Babana bağımlılığın pek tabii anlaşılabilir, ancak ben senin güzel bir camo desenli G-Shock'u şimdiden hakettiğini düşünüyorum.
İlk tavsiyem, sitenin ikinci el bölümüne yönelmen olacaktır. İstediğin bir model er ya da geç denk gelecektir; ve durumunu satıcı üyelere de açıkladığında eminim ki sana yardımcı olmak için ellerinden geleni yapacaklar.

Bütçenin biraz üzerine giriş seviyesi ancak istediğin özellikle sahip olabilecek Casio modellerini incele. Sadece yurtiçi değil, yurtdışı seçeneklerini de değerlendir. Timex markasının Expedition serisinde de hoşuna gidebilecek modeller mevcut. Yalnız, mesajını okuduğum anda kafamda beliren marka Casio oldu, Protrekler senin istediğin ürünler. Babanla bir görüş :) Belki o da bir şeyler yapabilir senin için.

Yeni saatin şimdiden hayırlı olsun, en güzel serüvenlerinde, doğa keşiflerinde kullanman dileklerimle...
Tutto ha una maniera.
Kullanıcı avatarı
SeiKinetic

Mesaj sandal » 25 Nis 2017, 09:10

SeiKinetic Hocam, cevabınız gerçekten çok hoşuma gitti, burada bu kadar diğer insanları da önemseyip heyecanla yardım etmeye çalışan insanları görmek beni de heyecanlandırıyor. Saati aldıktan sonra da inşallah buraya duygularımı yazacağım, sağolsun.
Kullanıcı avatarı
sandal

Mesaj samuray » 25 Nis 2017, 13:12

Selamlar,

Ben eski bir arama kurtarma askeriydim, şimdi sadece zevk için dağlara çıkıyorum. Gpsli bir saat almanı önermem, hava ısısı düştüğünde pilleride bitiyor ( garmin fenix 3 tactix im var) Casio protrek serilerine bakabilirsin ama hiçbiri doğru yüksekliği yada basıncı vermez.

Standart bir kol saatini pusula gibi kullanabilirsin birde mekanik barometre ve altimetre alırsan daha amaca yönelik olur.

Ben eğitim verdiğim kişilere ve kuruluşlara bu konuda aynen burda söylediklerimi söylüyorum. hayatta herşeyin kötüsünü düşünmek gerek, kısa süreli bir kamp yada doğa yürüyüşü bile uzun soluklu bir hayatta kalma savaşına dönüşebilir. Bu yüzden digitlden çok mekanik ve bilgi ile tecrübenize güvenmeniz lazım.
Kullanıcı avatarı
samuray

Mesaj sandal » 25 Nis 2017, 13:41

Samuray hocam ben de bu sene harp okullarına hazırlanıyorum başvurumu yaptım. Dediklerimiz bana çok daha mantıklı geldi.çok büyük bir dönüm noktası oldu düşüncelerinde. Sağolun
Kullanıcı avatarı
sandal

Mesaj samuray » 25 Nis 2017, 16:26

Hayırlısı olsun senin için, zor bir meslek. Ülkemiz için fedakarlık yaptıgın için şimdiden teşekkürler. Saatini aldığındapaylaşırsın bizde görürüz ne güzel bir saat aldığını.
Kullanıcı avatarı
samuray

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 58 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners