Seiko sne437p ve skx007

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Seiko sne437p ve skx007

Mesaj Omer1907 » 19 Nis 2017, 20:25

Selamlar,

seiko skx 007 modelini çok yere bakmama rağmen bulamadığım için ona benzeyen sne437p modeli dikkatimi çekti. Sanırım Türkiye'de skx007 modeli satılmıyor, sne437p için ise Sirkeci'den 900tl fiyat aldım. Bu saat ve fiyatı hakkında yorumlarınızı bekliyorum bu fiyat bandında önerebileceğiniz daha iyi özellikteki saatlere ve skx007 modelini bulabileceğim yer tavsiyelerine de ayrıca açığım. Şimdiden teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Omer1907

Re: Seiko sne437p ve skx007

Mesaj TSayiR » 20 Nis 2017, 08:02

İkisi arasinda Skx007 derim kesinlikle ancak trde satilmiyor, amazondan guvenle satin alabilirsiniz ve gumruk vergisi ile dahi diger modelden daha uygun. Bide bu butcelerde 44 cap sorun degilse guzel bir indirimle turtle da bakabilirsiniz. Ayrica birsuru model Ikinci el sayfasina cok sık düşmekte bir goz atin derim.

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@WatchesTNC
Kullanıcı avatarı
TSayiR

Mesaj Eterna » 20 Nis 2017, 09:23

Bu kadar sene boyunca, bu kadar çok tutulan, bu kadar satılan bir Seiko Türkiye'ye getirilmedi ya helal olsun. SKX serisi için söylüyorum.

Aydın saat ne garip bir şirket. Eski bir anımı anlatayım sizlere. Orient in Japon pazarı için yapılmış bir modeli vardı. 1,5 sene boyunca Aslan saat sahibi Hüseyin Bey'e mail attım. İnsanlar bu saati yurt dışından leblebi gibi alıyor ama siz getirmiyorsunuz yazık günah diye. İlk önceleri şirket çalışanları Türkiye'ye vermiyorlar dediler. 1,5 sene boyunca aralıklarla durmadan yazdım.

En sonunda Hüseyin Bey benimle bire bir görüştü. Orient ile görüştüğünü elinden geleni yaptığını belirtti. Yine bekledim. Ve saati bir süre sonun getirdiklerini söyledi sağ olsun. Hata şaka yapmıştı bu modeli Türkiye'ye siz getirdiniz sayılır diye. ( Konumuz ile ilgisi yok ama yazmak isterim. Hüseyin Bey ve babası ile tanıştım. Bu mesleğe ailece gönül vermiş, çok tutkulu, çok özel, çok dürüst insanlar. Çok ilgilendiler gerçekten. Ne kadar teşekkür etsem az )

Sözün kısası distribütör isterse yapar diyorum. Dünyanın en çok satılan diver modellerinden biri bu Seiko lar 20 senedir. Niye gelmiyor acaba? Kesin Aydın saatin bir cinliği vardır. Başka satışların önünü keser diye falan mı düşünüyor anlamadım. Yurt dışından aldığımız skx serisi diverlerı Türkiye den alsaydık sektör gelişirdi :)
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj Omer1907 » 20 Nis 2017, 17:33

TSayiR yazdı:İkisi arasinda Skx007 derim kesinlikle ancak trde satilmiyor, amazondan guvenle satin alabilirsiniz ve gumruk vergisi ile dahi diger modelden daha uygun. Bide bu butcelerde 44 cap sorun degilse guzel bir indirimle turtle da bakabilirsiniz. Ayrica birsuru model Ikinci el sayfasina cok sık düşmekte bir goz atin derim.

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dediğiniz gibi amazondan baktım fakat gümrükte problem olmaz mı bildiğim kadarı ile 30€ luk bir sınır var. 44mm çap sorun olmaz çünkü şuan hali hazırda armani ar2434 modelini kullanıyorum o civarlarda bir çapı var. Turtle modellere de bakacağım ilginize teşekkür ederim.

Edit: gümrüğe takılma terimi vergiye tabi olmasıymış problem olmazmış ben 30€ limitli alışverişler yapılabiliyor sanmıştım.
En son Omer1907 tarafından 20 Nis 2017, 18:45 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Omer1907

Mesaj Omer1907 » 20 Nis 2017, 17:49

Eterna yazdı:Bu kadar sene boyunca, bu kadar çok tutulan, bu kadar satılan bir Seiko Türkiye'ye getirilmedi ya helal olsun. SKX serisi için söylüyorum.

Aydın saat ne garip bir şirket. Eski bir anımı anlatayım sizlere. Orient in Japon pazarı için yapılmış bir modeli vardı. 1,5 sene boyunca Aslan saat sahibi Hüseyin Bey'e mail attım. İnsanlar bu saati yurt dışından leblebi gibi alıyor ama siz getirmiyorsunuz yazık günah diye. İlk önceleri şirket çalışanları Türkiye'ye vermiyorlar dediler. 1,5 sene boyunca aralıklarla durmadan yazdım.

En sonunda Hüseyin Bey benimle bire bir görüştü. Orient ile görüştüğünü elinden geleni yaptığını belirtti. Yine bekledim. Ve saati bir süre sonun getirdiklerini söyledi sağ olsun. Hata şaka yapmıştı bu modeli Türkiye'ye siz getirdiniz sayılır diye. ( Konumuz ile ilgisi yok ama yazmak isterim. Hüseyin Bey ve babası ile tanıştım. Bu mesleğe ailece gönül vermiş, çok tutkulu, çok özel, çok dürüst insanlar. Çok ilgilendiler gerçekten. Ne kadar teşekkür etsem az )

Sözün kısası distribütör isterse yapar diyorum. Dünyanın en çok satılan diver modellerinden biri bu Seiko lar 20 senedir. Niye gelmiyor acaba? Kesin Aydın saatin bir cinliği vardır. Başka satışların önünü keser diye falan mı düşünüyor anlamadım. Yurt dışından aldığımız skx serisi diverlerı Türkiye den alsaydık sektör gelişirdi :)

Bence de çok güzel bir saat saatçilere sorup bulamayınca baya bir şaşırdım dediğiniz gibi vardır bir bildikleri. Bahsettiğiniz orient saatin sizde yeri eminim başkadır artık :)
Kullanıcı avatarı
Omer1907

Mesaj neperliva » 20 Nis 2017, 18:41

skx 007 zaman zamam ben de almayi dusunuyorum bence kadran orantisi inanilmaz cekici (hatta ilk gordugumde en prestijli serisi sanmistim). Ancak benzer bir model diver yakin zamanda aldigim icin su an icin alim yapmadim. Eger ihtiyaciniz varsa 200 m ve superluminova ile en iyi fiyat performans secimi olacaktir. :thumbup:
"Hata yapmayan kişi aslında genel olarak hiçbir şey yapmıyor demektir".
Kullanıcı avatarı
neperliva

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 85 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners