Union glasshutte saatler hakkında

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Union glasshutte saatler hakkında

Mesaj Umutt » 15 Nis 2017, 22:46

Arkadaşlar, hepinize merhaba. Almanya dayım ve Union Glasshutte saatler iyiden iyiye aklımı çelmeye başladı. Forumu araştırdım ama arama motorundan pek bir şey bulamadım. marka ile ilgili çok kulaktan dolma bilgilerim var. Sizden ricam marka algını nasıldır, Nomos ile kıyaslarsak hangisini önerirsiniz ! sizce üst limitim ne olmalı ? bir de Almanya ya gitmişken bu markanın yerine f/p olarak daha fazla tavsiye edebileceğiniz farklı bir Alman markası var mı ?

yardımınızı rica ediyorum, sevgi ve saygılarımla
Kullanıcı avatarı
Umutt

Re: Union glasshutte saatler hakkında

Mesaj darksider » 16 Nis 2017, 00:37

Union Glasshutte hakkında yardımcı olamayacağım fakat olur da şu aşağıdakilerden birini almaya karar verirsen ve fakat kısa bir süre sonra sıkılırsan yeni sahibine düşündüğünden çok daha hızlı ulaşacağının garantisini verebilirim :D

Resim

Resim
Nothing lasts forever, and we both know hearts can change...
Kullanıcı avatarı
darksider

Mesaj nyldrm » 16 Nis 2017, 03:03

Muhtemelen siz de görmüşsünüzdür fakat burada da olsun diye yazayım. Marka Swatch Group'a ait, Longines ve Rado ile aynı sınıfta değerlendirilmiş; 120 yılı aşan bir geçmişi bulunuyor. Swatch Group'a dahil olduktan sonra markadan soğuyanlar ya da eski modellerini arayanlar olduğu gibi (Swatch Group'un agresif politikası ve in-house mekanizmalarının yerini ETA mekanizmaların alması nedeniyle), inceleyip Longines kalitesinde olduğunu ve beğendiklerini belirtenler de var.
Nihat Yıldırım / Eski Kullanıcı Adı: bluedrk
Kullanıcı avatarı
nyldrm

Mesaj asymptote » 16 Nis 2017, 06:27

f/p olarak hiçbirinin Nomos'tan iyi olduğunu sanmıyorum ancak gitmişken alternatif olarak Mühle Glashütte ve Stowa da bakabilirsiniz..
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj afl » 16 Nis 2017, 12:59

asymptote yazdı:f/p olarak hiçbirinin Nomos'tan iyi olduğunu sanmıyorum ancak gitmişken alternatif olarak Mühle Glashütte ve Stowa da bakabilirsiniz..

Nomos konusuna katılıyorum. Mühle Glashütte de çok iyi tercih olabilir. Hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama tam bir tool watch arıyorsanız Sinn de çok iyi tercih olur. En kolay Frankfurt'ta bulunur.
Kullanıcı avatarı
afl

Mesaj Umutt » 16 Nis 2017, 21:14

darksider, bluedrk, asymptote,afl değerli arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim , görüşlerininiz doğrultusunda vazgeçtim bu markadan. Açıkçası ben marka değerini olduğundan daha yüksek fiyatlamışım bilgi eksiğinden ötürü. burada 1.500-2.000 eur civarında şık modeller görünce aklım karıştı.

Darksider, paylaştıpınız Junghans lar çok başarılı, denk gelir de birini alısam geri satım garantisi var diye düşünerek alacağım ;)

afl Mühle Glasshütte yi ilk kez duydum aklımda olacak. Sinn i ben de çok beğeniyorum inşallah denk gelir. Şu an Münih deyim, buradan önce Hamburg ve daha sonra Berlin e hareket edeceğim. Şansıma dini bir bayrama denk geldim burada, hem bugün hem yarın tüm mağazalar kapalı.

Bu arada beğendiğim Union Glasshuttle lerin ekran görüntüsünü de paylaşayım, özellikle öndeki üçlü dikkatimi çekti.

Resim
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj mturann » 16 Nis 2017, 21:18

Güzel saatlermiş fakat tasarımları sanki hep başka marka saatlerin tasarımlarına benzettim.
Tam şudur diyemeyeceğim ama başkaları yapmış bu arkadaşlar almış benzetmiş gibi geldi bana.
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj asymptote » 16 Nis 2017, 21:21

"Union" ne de güzel bir kelime.. Tasarımlarında ALS esintileri var..
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 93 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners