Cimier Seven Seas Sextant Bilgi ve Öneri

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Cimier Seven Seas Sextant Bilgi ve Öneri

Mesaj EnderE » 12 Nis 2017, 20:48

Merhaba, satışta olan bir saatimin aşağıda linki olan saat ile takası hakkında bir teklif var, saat göze çok hoş geliyor ama marka ve model hakkında hiç bilgim yok. bilgisi olan paylaşırsa çok memnun olurum.

http://www.cimier.com/watches/product/seven-seas-sextant-6103-SS021.html
Ender Erdogan / Eski Kullanıcı Adı Forestsoul
Kullanıcı avatarı
EnderE

Re: cimier seven seas sextant hk.

Mesaj mturann » 12 Nis 2017, 21:38

Güzel görünüyor.
Ama benim bir bilgim yok :(
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj ozanxos » 12 Nis 2017, 22:54

Marka konusunda bir bilgim olmasa da dikkatimi çeken şey ETA 7750 ye sahip olması . Bu mekanizmayı birkaç modifikasyonla(bundan kastım boyayıp üstüne marka yapıştırmak ) çok yüksek fiyatlara satıyorlar. About cimier kısmında daha yeni bir marka olduklarını ve İsviçre'deki saatçilik geleneklerine bağlı kalacaklarını belirtiyorlar ama kullanıcı yorumu çok daha önemli tabiki :champ: Şahsen saatin tasarımını beğendim mekanizma da güzel ama sen olsan alır mıydın derseniz almazdım :) Bir markayı canlı görüp incelemeden almak bana kör dalış gibi geliyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
ozanxos

Mesaj Maybek » 12 Nis 2017, 23:41

Foruma yeni bir maryka kazandirilmasi icin destekliyorum, saatin gorunusunu de sevdim 1000 usd alti bir saatse vereceginiz riske girilebilir. Hep ayni saatleri gormekten bayildik artik :)

Sent from my SM-G900FQ using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Maybek

Mesaj alihoca » 13 Nis 2017, 19:43

Tasarımı güzel gerçekten kasa şekli Corumları akla getiriyor.
Tempus erit auri pretium!
Kullanıcı avatarı
alihoca

Mesaj nyldrm » 18 Nis 2017, 11:00

Marka ilk olarak 1925 yılında Roskopf saatlerinin üreticisi olan Lapanouse şirketi tarafından kullanılmış. Quartz krizinin de etkisiyle 1985 yılında şirket kapanan şirket, 2003 yılında tekrar hayata kavuşmuş, çoğunluk hisseleri 2006 yılında malezyalı bir şirket olan QI Group tarafından alınmış. Bir makalede 1500-4000 Euro fiyat aralığındaki markalar listesinde FC, Longines, Chronoswiss'in ardından listeye eklenmiş ama biraz daha araştırınca 1000-2000 dolar arası fiyatlandırıldığını gördüm.Çoğu yerde genel olarak marka hakkında çok fazla detay verilmemiş diyebilirim.
Nihat Yıldırım / Eski Kullanıcı Adı: bluedrk
Kullanıcı avatarı
nyldrm

Mesaj taskin » 18 Nis 2017, 12:50

değişiklik her daim iyidir, forumda farklı model ve farklı markaları görmek gibi isteğim hep var. şimdi "eh hep rolex hep rolex" desem linç edecek üyeler var burada.

al kullan abi gayet iyi. cimier eski bir swiss markasıdır. ama hangi saatinle değiştirmek istediği (takas) önemli.
Kullanıcı avatarı
taskin

Mesaj EnderE » 18 Nis 2017, 13:50

Herkese tesekkurler .

Taskin hocam pan europ ile gündemde idi . O da mücadeleci Musa kardeşimize gidince takas şimdilik iptal oldu. Bir de kutu vs olmayınca tereddüte düştüm

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ender Erdogan / Eski Kullanıcı Adı Forestsoul
Kullanıcı avatarı
EnderE

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 145 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners