Rolex Tavsiye ve Danışma

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Rolex Tavsiye ve Danışma

Mesaj mc659 » 12 Nis 2017, 03:31

Arkadaşlar herkese iyi akşamlar,
Uzun zamandır mekanik saatlere olan merakımla birlikte siteyi takip ederek kendimi ve koleksiyonumu geliştirmeye çalışmaktayım. Koleksiyonu "taç"landırmak için bir rolex almaya karar verdim sonunda :) Ancak bütçem dahilinde hangi modele yönelmem gerektiği konusunda kararsızım.
Giyim tarzım iş sebebiyle genellikle dress olmakla birlikte zaman zaman spor veya resmi spor tarzında oluyor. Dolayısıyla biraz joker bir model olması benim için daha faydalı olacaktır diye düşünüyorum.
Öncelikle saate ayırdığım bütçe 15.000-20.000 TL arasında dolayısıyla bu rolex alımı mecburen 2. el olmak zorunda. Bu bilgiler ışığında bu fiyat aralığında piyasa fiyatını da göz önünde bulundurularak hangi rolex modelini tavsiye edersiniz bana ve hangi piyasa fiyatı aralığında sizce bulabilirim bu modeli?
Şimdiden hepinize çok teşekkürlerimi sunarım.
Kullanıcı avatarı
mc659

Re: Rolex Tavsiye ve Danışma

Mesaj Tgm » 12 Nis 2017, 11:29

Merhaba

İstediğiniz tarzda ve bütçe aralığında (bütçenin az biraz üzerinde kalabilir) ben Batman derim. GMT Master-II 116710BLNR
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
Kullanıcı avatarı
Tgm

Mesaj Baran » 12 Nis 2017, 11:54

Bütcenizi aşma niyetiniz yok isede,kutusuz sertifikasız yeni kasa submariner alabilirsiniz.Yönlendirebileceğim güvenilir esnaf var.Tabi şu an ellerinde ne var ne yok bilgim yok.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj onuratamer » 12 Nis 2017, 13:11

Milgauss oneririm ben de, hem butceye uygun, hem de cok yaygin olmayan bir model.
Kullanıcı avatarı
onuratamer

Mesaj Emreozcan » 12 Nis 2017, 13:28

ben de 2. el GMT Master II oneririm. Parlatilmis orta linkleriyle ceket, takim elbise giyimine de gidiyor, kasasiyla spor giyime de gidiyor.
Kullanıcı avatarı
Emreozcan

Mesaj stormesut » 12 Nis 2017, 14:04

Submariner modelini çok beğeniyorum. Tabi nereden temin edilir 2. el olarak bilgim maalesef yok :(
www.takisaat.com.tr
Kullanıcı avatarı
stormesut

Mesaj whitehawk » 12 Nis 2017, 14:13

Tgm yazdı:Merhaba

İstediğiniz tarzda ve bütçe aralığında (bütçenin az biraz üzerinde kalabilir) ben Batman derim. GMT Master-II 116710BLNR

Katiliyorum, rolex'e hicbir zaman cok sicak bakamamis biri olarak ilgili fiyat segmentinde en begendigim model.

HTC One M9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
whitehawk

Mesaj abice » 12 Nis 2017, 14:45

Söylenilen bütçeye ve şu anki kurlara bakarak batman almak biraz hayal olur bence. Milgauss bu bütçeye alınabilir evet tavan fiyat ve biraz yukarısı submariner, 116710LN ve datejust alınabilir. Söyledğiniz tarz için de benim fikrim milgauss hariç diğer üçü hiç sırıtmaz.
Kullanıcı avatarı
abice

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 93 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners