5000-6000 TL bütçe ile mavi kadran otomatik saat

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: 5000-6000 TL bütçe ile mavi kadran otomatik saat

Mesaj Umutt » 09 Nis 2017, 02:16

6.000 tl bütçe varsa, mavi kadran ve hem spor hem klasik kullanılabilecek saat aranıyorsa ilk aklıma gelen tag heuer aquaracer, meistersinger salthora meta, oris aquis tsf

eğer bütçe biraz daha artırılıp 10 bin tl bandına getirilebilirse tudor pelagos ve breitling superocean onerebilirim

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj darksilence » 09 Nis 2017, 03:13

anywhere yazdı:Teknik kısımlara çok girmeden, görünüm olarak bence sizin belirttiğiniz modellerde Alpina daha önde. Kronograflı versiyonlarda ise Oris öne geçiyor diye düşünüyorum.

ozanxos yazdı:Ben olsam oris alırdım . Alpina güzel ama pilot konusunda zayıf bence [emoji106]

Valla her iki saati de izmirde buldum gittim ve denedim. Her iki saatte optik olarak çok güzeller. Birinin artıları diğerinin eksilerini diğerinin artıları da ötekinin eksilerini kapatıyor. O yüzden kafa karışıklığı..

Başlık sahibi umarım kusura bakmaz konuyu burada yazıyorum yarın birgün kutu açılışı yaparsam şak diye bilinmesin sonra :)

Her iki saat arasında kalmamın sebebi de zaten hali hazırda kullandığım bir Oris aquis small second var. Diğeri de Oris olmasın diyorum ama, index olarak oris uçak kokpitlerindeki göstergelerin indexlerine çok benziyor alpinada böyle bir durum yok. Artı + oris big crown pro pilot tarih olarak da 1938 normandiya savaş pilotlarının kullandığı saatler olarak bir tarihe sahip. Artı + nato kayışın çok yakışıyo olması vs.

Alpinada da saat 12 skalasındaki klasik pilot saatlerindeki (özellikle iwc big pilot) üçgen yanında da iki nokta olayı çok hoş bir orjinallik katıyor. Bir de elmas şeklindeki tepenin de yine big pilota benzemesi yine ayrıca güzel bir artı. Fiyat olarak her ikisi de aynı.

Bence bu başlığın sahibi ermansire içinde düşünülmesi gereken bir saat olabilirler diye düşünüyorum .
Saygılar
"As the Years Go Passing By..."
Kullanıcı avatarı
darksilence

Mesaj ermansire » 19 Nis 2017, 00:42

Aydınlatıcı yorumlar için teşekkürler arkadaşlar, mavi mavi diye tutturup en son Longines panda aldı arkadaşım :lol:

Ben de niye aldın demedim çünkü güzel saatmiş

Resim
instagram.com/ermansire
Kullanıcı avatarı
ermansire

Mesaj FatihParlak » 26 Nis 2017, 18:16

gerçekten güzelmiş. ne kadara aldı acaba?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
FatihParlak

Önceki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 214 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners