Click to Discover Christophe Claret Kantharos Chronograph

Bernhard H. Mayer Saatler ─░le ─░lgili Bilgi

Hakk─▒nda Bilgi Almak ─░stedi─činiz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, Saat Dan─▒┼čma Platforumu B├Âl├╝m├╝nde Yeni Saatinizle ─░lgili B├╝t├že ve Marka/Model Bazl─▒ Tavsiye ve Kullan─▒c─▒ Tecr├╝besi Talebinde Bulunabilirsiniz. D├╝┼č├╝n├╝len Kriterlerin Detayl─▒ Olarak Belirtilmesi ├ťyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmas─▒n─▒ ve Tecr├╝belerini Payla┼čmalar─▒n─▒ Sa─člayacakt─▒r. L├╝tfen A├žt─▒─č─▒n─▒z Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir ┼×eklinde Yazmay─▒n─▒z. Sorulan Saatin Model Foto─čraf─▒, ├ľzellikleri ve ├ľncelikle Kendi Yorumlar─▒n─▒z─▒ Ekleyerek Sorunuz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Mesaj Frax » 30 Mar 2010, 19:23

Bernhard H. Mayer markasi hakkinda bilgisi olan var mi? "swiss made" oldugu dogru mu?
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Frax

Kay─▒t: 27 Ara 2009, 15:36

Re: Bernhard H. Mayer Saatler ─░le ─░lgili Bilgi

Mesaj Razz » 30 Mar 2010, 19:28

Resmi sitesinde yazanlara bakacak olursak gayet "Swiss Made" duruyor.. Ancak ┼čahsen kullanm─▒┼čl─▒─č─▒m veya g├Ârm├╝┼čl├╝─č├╝m yok..
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Razz
Global Moderator

Ya┼č: 37
Kay─▒t: 18 Ara 2009, 16:05

Mesaj Frax » 31 Mar 2010, 11:54

Ben de sitesini inceledim ancak pek g├╝venemedim. Questnet z─▒mb─▒rt─▒lar─▒yla sat─▒lan bir markaym─▒┼č. Uzakdo─čulu abilerimiz uyan─▒k ge├žinerek bunu yapm─▒┼č olabilir.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Frax

Mesaj Modern60 » 20 May 2010, 23:31

Ger├žek ─░svi├žre saat markalar─▒n─▒ ├Â─črenmek ve izlemek i├žin www.fhs.ch a m├╝racaat edip bilgi alabilirsiniz. Bu marka swiss mi de─čil mi oradan bak─▒n. Piyasada bu gibi isimlerle ├ž─▒km─▒┼č ├žok sahte uzak do─ču ├╝reticisinin ├╝r├╝nleri var, hatta ├žo─ču da en alt seviye mekanizma ├╝reticilerinden al─▒nm─▒┼č 30-40-50 sentlik mekanizmalarla ├╝retiliyorlar.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Modern60
Contributor

Kay─▒t: 02 Mar 2010, 01:40

Mesaj semmii » 13 Nis 2011, 02:41

Merhaba arkadaslar bernhard h mayer saatler ile ilgili ufak bi arstirma yaptim ancak pek bise bulamadim desem yeridir :( almak istedigim bi modeli var ancak biraz kararsiz kaldim ve bu siteyi bulabildim yardimci olabilecek arkadaslar olursa cok sevinirim efendim :)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
semmii

Kay─▒t: 10 Nis 2011, 21:12

Mesaj Bond » 13 Nis 2011, 05:17

Daha ├Ânce birka├ž yorum yaz─▒lm─▒┼č linki ekledim. Firman─▒n 1871'den beri saat ├╝retmedi─či a┼čikar ama baz─▒ modelleri optik olarak fena de─čil. Farkl─▒ markalarda da benzer tasar─▒mlar var. Uhr, Christopher Ward, Golana, Junkers, Zeppelin vb gibi. Eski bir marka ad─▒n─▒ alarak sonradan tekrar sekt├Âre giren firmalardan birisi olmas─▒ muhtemel. Kendi sitesinde ETA ve Ronda mekanizmalar kulland─▒─č─▒n─▒ belirtmi┼č. Muhtemelen kasalar─▒ ve bir tak─▒m par├žalar─▒ uzakdo─ču ├╝retimi olup Swiss Made kriterlerine uygun olmas─▒ a├ž─▒s─▒ndan ─░svi├žrede montajlanm─▒┼čt─▒r. Fiyatlar─▒ markan─▒n durumuna uygun ┼čekilde makul seviyede ise ve ki┼čisel olarak be─čeniliyorsa al─▒nabilir. Ama k├Âkl├╝ saat markalar─▒na bakman─▒da ├Âneririm. Verebilece─čim bilgi bu kadar gerisi ki┼činin tercihidir. Garanti durumlar─▒, malzeme kalitesi yada uzun vade performans─▒ hakk─▒nda bir fikrim yok. Almak istedi─čin modeli buraya eklersen dizayn anlam─▒nda fikirleri alman daha kolay olacakt─▒r.

Bernard H. Mayer Hakkinda Bilgi ve Yorum :arrow: viewtopic.php?f=62&t=2529&p=30220#p30220
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Bond
Administrator

Ya┼č: 40
Kay─▒t: 14 Eki 2009, 21:36

Mesaj semmii » 13 Nis 2011, 08:05

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveri ... 7007/detay bu saatte 300 tl ye anlastik
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveri ... made/detay Bundada 350 tlye anlastik
Bir arkadasim da apollo galaxy den almistim benim saatim de armani ar-0547 cok dalga gecti o da saatmu falan die :) bilmym tabi armanilerin saat kalitesini hosuma gitti ve almstm simdi ise bernhard h mayer lerde 1300 dolarlik liste fiyatlarindan bahsedilince 300 tl lerdeki rakamlar cok uygun geldi :) siz ne dersiniz peki?
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
semmii

Mesaj Bond » 13 Nis 2011, 08:25

┼×i┼čirme fiyatlar demek istenilen o idi zaten. B├Âyle bir liste fiyat─▒ falan yok kendileri neye g├Âre fiyatland─▒rm─▒┼č belli de─čil ki. Yukarda yazd─▒─č─▒m ├Âzellikler ve sonradan eski bir marka ad─▒ ├╝zerine kurulan bir firman─▒n lanse etti─či modellerin fiyatland─▒rmas─▒ saatlerde kullan─▒lan malzemelere g├Âre belli bir seviyede bulunmal─▒d─▒r. Bu seviyede 1300 USD olmas─▒ sadece imkans─▒z. Yukarda verdi─čim ├Ârnek markalarda bu durum yok, hi├ž de─čilse kullan─▒lan malzemeye ve ├╝retim kalitesine denk fiyatland─▒r─▒lm─▒┼člard─▒r.

Linkteki saatlerin modelide benim zevkime g├Âre hi├ž g├╝zel de─čil. Websitesinde baz─▒ modelleri lansman fotolar─▒nda fena de─čildi ama bu linklerdeki foto─čraflarda k├Ât├╝ bir malzeme kalitesi izlenimi veriyor. Bu arada Apollo galaxy falan nedir inan hi├ž bilmiyorum. :) Bu firman─▒n websitesinde birka├ž model optik olarak fena de─čildi, herhangi bir moda markas─▒na alternatif olabilir o kadar. Zevk elbette senin zevkin, ben be─čenine yorum yapmak istemem. Birazda normal saat markalar─▒na bakman─▒ tavsiye ederim. Sonra karar─▒n─▒ verirsin acele etmeden.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Bond
Administrator

Ya┼č: 40
Kay─▒t: 14 Eki 2009, 21:36

Mesaj Frax » 13 Nis 2011, 10:04

Tasar─▒m olarak g├╝zel saatleri olsa da herhangi bir sat─▒┼č sonras─▒ hizmeti olmamas─▒ ve bu saatin sahibi olan firman─▒n "Titan" faaliyetleri nedeniyle T├╝rkiye'de yasak olmas─▒ nedeniyle ar─▒za durumunda ba┼č─▒n─▒z a─čr─▒yabilir. Ben almaman─▒z─▒ ├Âneriyorum.

Bu saatleri ge├žen sene sahibinden.com da ├žok say─▒da g├Ârd├╝─č├╝m i├žin sormak amac─▒yla bu konuyu a├žm─▒┼čt─▒m, ikisini birle┼čtiriyorum.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Frax

Mesaj semmii » 13 Nis 2011, 10:40

Hmm peki uzaklasmali oyleyse :) tsk ederim cok sagolun
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
semmii

D├Ân TSF Saat Dan─▒┼čma Platformu - TWF Ask Your Next Watch

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 29 misafir

Click to Discover Watchonista - The Watches Network

TSF Partner Brands & Medias
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Milus
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Valbray
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners