Seiko Premier Kinetic Perpetual Calendar SNP022P

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Seiko Premier Kinetic Perpetual Calendar SNP022P

Mesaj promise1907 » 30 Mar 2010, 01:31

Bugün ilk defa yakından inceleme fırsatım oldu 1.700 liradan başlayan fiyat, sonunda 1088 liraya kadar düştü 136 liralık 8 taksitle. Eğer bu forumu bilmiyor olsaydım bugün alırdım saati. Ama sizlere danışmak istedim. Saatlerle, uzak yakın alakası olmayan arkadasım bile etkilendi saatten.

Gerçekten benim için de etkileyici bir duruşu var saatin, fikirlerinize, olumlu, olumsuz, eleştirilerinize göre karar vereceğim. Esirgemeyeceğinizi biliyorum :)

Resim
Kullanıcı avatarı
promise1907

Re: Seiko SNP022P

Mesaj zoc » 30 Mar 2010, 10:43

Hiç kaçırmayın hemen alın diyebilirim.Ancak böyle bi fiyat politikası uygulayan satıcıyı da kınamak gerek diye düşünüyorum.böyle bi indirim mantıklı değil ..bu satıcı hiçmi eleman çalıştırmıyor,kira,elektirik ödemiyor, vergisini vermiyormu.
Kullanıcı avatarı
zoc

Mesaj Clk » 30 Mar 2010, 12:25

Bence de cok güzel bir saat. Premier serisinde ki indirim miktarlari benim de dikkatimi cekti. Belkide Premier serisi degisecek olabilir. Indirimleri buna bagliyabiliriz. Bir cok satici özellikle bu seride ciddi indirimler uyguluyor.

Benim bir baska tavsiyem ise Yeni cikan Tag Heuer Aquaracer Caliber 5 olacak. Liste fiyati yüksek dursada cok ciddi indirimler ve kampayalar uygulayan yerler var bu saat icin. Mesela ben Düsseldorf havaalaninda Aquaracer Caliber 5'i 1000 Euroya buldum.

Kesin bir karar vermeden önce iyi bir arastirma yapmakta yarar var kanaatindeyim.

Sonuc: Iyice arastirip daha iyi bir alternatif bulunamaz ise kacmamasi gereken bir saat.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Bond » 30 Mar 2010, 14:01

Sahşım adına indirim hakkında yorum yapmadan önce bu saatin TR liste fiyatını bilmem lazım. Acaba 1.700 TL midir? Aydın saatten öğrenilir ama pek sanmıyorum tahminim yeni listesinin 1.300-1.400 seviyesinde olduğu. İndirimin diğer bir sebebi 2010 3 veya 4 çeyrekte premier serisinin kesin olmamakla beraber yenilenme durumu olabilir ki global fiyatlarda da bu seride indirimler söz konusu. Diğer bir neden ise bayi stoğunun çok şişmesi olabilir, saat sektöründe bu konunun tam uygulamasını bilmiyorum ama örnek otomotivde tam bir sıkıntı bu durum, her ay belli adet ve model araç almak zorundasınız, istemesiniz dahi araçlar her ay gelir ve bazen mecbur kalıp çok düsük karlı, maliyetine hatta zararına satış bile durumu olabiliyor.

Saate gelecek olursak, Promise'in bilgisi vardır ama modelin teknik detaylarını kısaca verelim diğer üyelerimiz içinde; Seiko Premier Kinetic Perpetual Calendar 28 Şubat 2010 tarihine kadar doğru tarihi gösterebilecek şekile ayarlanmış bir model. Time relay sistemi doğru zamanı 4 yıl boyunca hafızasında tutabiliyor. Bu şöyle oluyur, 24 saat boyunca hareket hissetmeyen saat enerji tasaruffu yapabilmek için suspended animation denen uyku moduna geçiyor. Saat uyku modunda iken tarih doğru şekilde artık yıllarıda hesaba katarak çalışmaya devam ediyor ve saati alıp bir kaç hareketle canlandırdığınız zaman otomatik olarak kendini doğru zamana ayarlıyor. Yanlış bilmiyorsan güç rezervi göstergeside bulunuyor.

Kişisel yorumum olarak ise şunu diyebilirim. Kadrandaki farklı boyutlandırılmış roma rakamları düz zeminde boyut hissi yaratmış ve oldukça güzel duruyor. Saatte genel kadran, kasa ve bilezik yapısı olarakta altın ve çelik birleşmesinde abartıya kaçılmamış, bu sebeple gayet zarif ve şık bir kombinasyon ortaya çıkmış. Optik olarak beğenildi ise uygun ödeme ve fiyat koşulu ile alınabilecek fiyatını hak eden bir model olduğu düşüncesindeyim. Birde dosya ekleyelim çalışma ve ayar prensiplerinin detayları için.

İnteraktif kalibre çalışma prensibi için ise elbette http://caliber.seikowatches.com/ adresine bakıyoruz :)

Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj razz » 30 Mar 2010, 14:26

zoc yazdı:Hiç kaçırmayın hemen alın diyebilirim.Ancak böyle bi fiyat politikası uygulayan satıcıyı da kınamak gerek diye düşünüyorum.böyle bi indirim mantıklı değil ..bu satıcı hiçmi eleman çalıştırmıyor,kira,elektirik ödemiyor, vergisini vermiyormu.

Sirkeci'de bulunan Aydın Saat Yetkili Satıcıları "Vanlılar" veya "Gong" mağazalarından, nakit vermeniz durumunda, etiket fiyatı üzerinden yaklaşık 35-40% indirim alabilirsiniz.
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullanıcı avatarı
razz

Mesaj promise1907 » 30 Mar 2010, 15:29

razz yazdı:
zoc yazdı:Hiç kaçırmayın hemen alın diyebilirim.Ancak böyle bi fiyat politikası uygulayan satıcıyı da kınamak gerek diye düşünüyorum.böyle bi indirim mantıklı değil ..bu satıcı hiçmi eleman çalıştırmıyor,kira,elektirik ödemiyor, vergisini vermiyormu.

Sirkeci'de bulunan Aydın Saat Yetkili Satıcıları "Vanlılar" veya "Gong" mağazalarından, nakit vermeniz durumunda, etiket fiyatı üzerinden yaklaşık 35-40% indirim alabilirsiniz.

sizin söylediğinize göre doğru adresi bulmuşum demekki, alışverişsaati.com un sirkeci mağazasında ki arkadaşa bu fiyatı söylediğimde "ben o fiyata veremem" dedi..bir başkası ise 1300 liradan daha fazla inmedi , birisi o fiyata kar edebilirken diğeri neden veremiyor anlamadım. Üstelik sizde, söz konusu mağazanın yetkili satıcı olduğunu söylemişsiniz. üstelik bu fiyatı karta taksit seçeneği ile aldım, en son çıkarken nakit de daha birşeyler yapabileceğini de söyledi satıcı.
Kullanıcı avatarı
promise1907

Re: Seiko Premier Kinetic Perpetual Calendar SNP022P

Mesaj Frax » 30 Mar 2010, 17:37

Model olarak cok hos bir saat.Perpetual zaten cabasi.Fiyat konusunda bilgim yok yorum yapmayayim ancak gorunus acisindan guzel bir saat.
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj razz » 30 Mar 2010, 19:24

promise1907 yazdı:
razz yazdı:

sizin söylediğinize göre doğru adresi bulmuşum demekki, alışverişsaati.com un sirkeci mağazasında ki arkadaşa bu fiyatı söylediğimde "ben o fiyata veremem" dedi..bir başkası ise 1300 liradan daha fazla inmedi , birisi o fiyata kar edebilirken diğeri neden veremiyor anlamadım. Üstelik sizde, söz konusu mağazanın yetkili satıcı olduğunu söylemişsiniz. üstelik bu fiyatı karta taksit seçeneği ile aldım, en son çıkarken nakit de daha birşeyler yapabileceğini de söyledi satıcı.

Bu durumda gayet iyi bir alışveriş yapmışsınız, güle güle kullanın saatinizi..
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullanıcı avatarı
razz

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 63 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners