Ne? Nerede? Ne kadar?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Ne? Nerede? Ne kadar?

Mesaj Klerıns » 30 Mar 2010, 00:39

Hepimizi yakından ilgilendirdiğinden ve forumda toplu bir yerde bulunmasının çok faydalı olacağını düşündüğüm için böyle bir konu açıyorum. Amacım yeni bir saat almaya niyetlendiğimizde kazıklanmadan en uygun fiyatla yurt içinde 1)x 2)y 3)z mağazalarından yurt dışında (,,ki pahalı modellerde tercihimiz muhtemelen acı bir gerçekte olsa yurt dışı oluyordur) 1) İsviçre de Rolex için atıyorum kfkjfksj caddesindeki Rolcenter mağazasından .,,., fiyata 2)Dubai de hfjfjhf mağazasından ,.,. fiyata 3) Hong kong da Connaught Place da ki merkez mağazasından ,.,. fiyata gibi.
Ayrıca tax free durumlarına da açıklık getirilebilirse faydalı olacaktır.

Bu şekilde 3N sorusuna cevap yazarsak hiçbirini maalesef kendimiz üretemediğimiz küresel sermayeye daha az paramızı kaptırmış, kazıklanmamış oluruz.
Konu her ne kadar saat olsa da ortak ilgi alanlarımızdan fotoğraf makinası ve aksesuarları vb. gibi konularda da tavsiyeleri ekliyebiliriz.

Öncelikle Rolex GMT Master II (116710LN) alma aşamasında önerilerinizi bekliyorum. Akabinde Panerai ve IWC alabileceğim en uygun ülke ve adresler nereler olabilir.Geçen hafta arkadaşım Milano da GMT Master II için 4900 euro fiyat aldı bu fiyattan Tax Free 'si düşülünce de 4400 euro gibi fiyata geliyormuş uygun mudur ?
Kullanıcı avatarı
Klerıns

Re: Ne? Nerede? Ne kadar?

Mesaj Clk » 30 Mar 2010, 00:50

Ülkeden ülkeye tax free ödemelerinde farkliliklar var. Bunu iyice arastirmak ve emin olmak lazim. Avrupada 4800 Euro altina AD fiyati almak imkansiz. En uygun fiyat 4500 Eur ki bu fiyata da tax free vermezler. Cünk AD degil. Para pesin ödenir ise Milano'da da 4800 Euro alinabilir ki Tax Free ile gercekten 4400-4300 Euro'ya geliyorsa mantikli fiyat.

Uzak doguda fiyatlar nerelerde bilmiyorum.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Re: Ne? Nerede? Ne kadar?

Mesaj Klerıns » 30 Mar 2010, 22:04

clk yazdı: Para pesin ödenir ise Milano'da da 4800 Euro alinabilir ki Tax Free ile gercekten 4400-4300 Euro'ya geliyorsa mantikli fiyat.
Uzak doguda fiyatlar nerelerde bilmiyorum.

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
Biraz detaya girersek Fransa, İsviçre, Almanya, İngiltere 'den (ki arkadaşım Harrods tan dört sene önce GMT 16710 'u 2350 pound 'a almıştı.) hangi ülkenin fiyatları daha caziptir.
IWC ve Panerai için de cazip fiyat için tavsiyeniz nedir acaba ?

Fotoğraf makinası ve lensler için Hong Kong 'tan bir adres vermek isterim bu arada. Oraya kadar gitmişken adrese ne gerek var demeyin. Sahtekar satıcılığın bini bir para, kısıtlı zamanda düzgün bir yer aramaya çalışmak çok tatsız. Fiyata kanıp bir daha gidipte değiştiremiyeceğiniz bir ürün almak var. Bana tavsiye eden Sirkeci piyasasına bavulla mal getiren bir arkadaştı. Hong Kong 'da ki en düşük fiyatı aldığımız gibi en esnaf adamları gördük. 20 mkare dükkan kargo firması gibi vızır vızır dı. Kesinlikle tavsiye edebileceğim bir yer. Pazarlık şansı çok kısıtlı 2000$ da 20-30$ filan, fiyatlar zaten HK 'a göre çok uygun .

New Sankyo Camera Co.,Ltd.

G-19 GOLDEN-MILE HOLIDAY INN.
50 NATHAN ROAD, KOWLOON, HONG KONG
TELS: (852) 2367 0350, 2369 9491
FAX : (852) 2739 2932
EMAIL: newsanky@hkstar.com
Kullanıcı avatarı
Klerıns

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 79 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners