Raymond Weil Maestro Beatles Edition fikriniz?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Raymond Weil Maestro Beatles Edition fikriniz?

Mesaj Dentos » 12 Mar 2017, 20:38

Merhabalar değerli forum üyeleri,

Bir süredir forumu okuyorum ve inceliyorum. İlk başlığım hayırlı olur inşallah. Bir süredir de saatlere ciddi merakım var, ilk olarak Cerruti alarak bir hata yapmış ve hemen sonraki saatimde de araştırma sonucu Breitling'e yönelip almış biriyim. Şimdiyse tekrar bir saat almak istiyorum ve fikrinize ihtiyacım var.

İnternette rastgele dolaşırken karşıma çıkan Raymond Weil Beatles edition'u görünce bir anda yüzüm güldü diyebilirim. Uzunca süredir bir Beatles hayranıyım ve albümlerin isimlerinin yazılması, İsviçre yapımı oluşu beni gerçekten etkiledi diyebilirim. Ayrıca Limited edition saatlere de hep ilgim olmuştur. Raymond Weil hakkında bilgim bu modeli görene kadar hiç ama hiç yoktu. Ardından araştırmaya başladım ancak ne kadar saatlere hayran da olsam, içerik, mekanizma konusunda hiç bir bilgim yok. Bu saat otomatik midir, pilli midir onu bile bilmiyorum. Saatin fiyatı 5000-6000TL civarlarında. Biliyorum, bu fiyat aralığına çok güzel saatler alınabilir ancak Beatles hayranlığım çok çekiyor beni. Fikrinizi almak ve mümkünse Raymond Weil hatta spesifik olarak bu saatin kalitesi, belki anlayabileceğim dilde mekanizmasından bahsedecek birisi olursa çok memnun olurum.

Teşekkürler!

Unutmadan, fotoğraf eklemeyi öğrenemediğimden fotoğrafların bulunduğu bir link paylaşmak istedim: https://www.google.com.tr/amp/www.ablog ... watch/amp/
Kullanıcı avatarı
Dentos

Re: Raymond Weil Maestro Beatles Edition fikriniz?

Mesaj Eterna » 13 Mar 2017, 08:41

Saatleri seviyorsanız, saat satın alacaksanız, ve Beatles hayranı iseniz bence düşünmeyin alın. İşin içinde Beatles sevginiz, hayranlığınız olduğu için bunun alternatifi yok kimse de sunamaz herhalde.

Eğer seçtiğiniz marka abuk sabuk olsaydı size Beatles hayranlığınızı bir kenara bırakın şimdilik bunu almayın derdim. Ama Raymond Weil iyi ve kaliteli bir markadır.

Son olarak şunu ekleyeyim. Elbette zevkler ve renkler tartışılmaz ama bence çok da güzel bir saat. Albümler, yazılar, her şey çok güzel yerleştirilmiş kadrana. Kadranda renk kullanılmaması sadelik ve nostalji katmış. Hayatınızda sevdiğiniz şeyleri birleştirip çok başarılı bir seçim yaşmışsınız. Tebrikler...
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj Dentos » 13 Mar 2017, 10:32

Eterna yazdı:Saatleri seviyorsanız, saat satın alacaksanız, ve Beatles hayranı iseniz bence düşünmeyin alın. İşin içinde Beatles sevginiz, hayranlığınız olduğu için bunun alternatifi yok kimse de sunamaz herhalde.

Eğer seçtiğiniz marka abuk sabuk olsaydı size Beatles hayranlığınızı bir kenara bırakın şimdilik bunu almayın derdim. Ama Raymond Weil iyi ve kaliteli bir markadır.

Son olarak şunu ekleyeyim. Elbette zevkler ve renkler tartışılmaz ama bence çok da güzel bir saat. Albümler, yazılar, her şey çok güzel yerleştirilmiş kadrana. Kadranda renk kullanılmaması sadelik ve nostalji katmış. Hayatınızda sevdiğiniz şeyleri birleştirip çok başarılı bir seçim yaşmışsınız. Tebrikler...

Teşekkür ederim yorumunuz için, marka konusunda bilgim olmadığından ve forumda araştırdıkça karşılaştırmaların hepsinde RW'nin her seferinde karşılaştırılan markaya göre (Tag, Oris, ML gibi) daha kötü olduğu söylenmesi içime kuruntu düşürmüştü sadece. İnşallah pişman olmam, olacak gibi de değil malum, en kötü ihtimalle çok sevdiğim bir hatıra olarak kalır diye düşünüyorum. :)
Kullanıcı avatarı
Dentos

Mesaj dexmorgan » 13 Mar 2017, 11:01

Beatles hayranı olmasanız bile yakışıklı bir saat. :thumbup:
Kullanıcı avatarı
dexmorgan

Mesaj alihoca » 13 Mar 2017, 22:51

Tapatalk uygulamasını indirirseniz çok kolay foto yükleyebilirsiniz. Ayrıca saat de güzel.
Tempus erit auri pretium!
Kullanıcı avatarı
alihoca

Mesaj Eterna » 14 Mar 2017, 08:35

Ben yardımcı olayım;

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj erenedip » 14 Mar 2017, 09:34

Bence gayet guzel saat. Marka da basarili. Bahsettiginiz markalarla karsilastirmada asagi kalir yani olmasinin bircok etkeni var. Forumu daha cok gezerseniz anlarsiniz. Bu RWnin kotu oldugundan degil diger markalarin bazi sebeplerden daha agir basmasindan. Bu arada ben de bir beatles sever olarak saate bayildim

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
erenedip

Mesaj Dentos » 15 Mar 2017, 09:00

Herkese değerli yorumları için teşekkürler, fotoğraflar için de ayrıca teşekkür ediyorum. Kararım kesinleşti, en yakın zamanda bileğimdeki fotoğrafını koyacağım foruma inşallah. :)
Kullanıcı avatarı
Dentos

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 91 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners