10.000 TL Bütçeli Evladiyelik Saat Tavsiyesi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: 10.000 TL Bütçeli Evladiyelik Saat Tavsiyesi

Mesaj emrecanbaba » 30 Nis 2017, 18:19

asymptote yazdı:Zevkler çok farklı olabiliyor. Bence AP, Hublot'tan da Zenith'ten de kat kat güzel bir saat. Bir de kadranı koyu renkli olsa şahane olurdu.. Mekanizması ile ilgili birtakım sorunlardan bahsediliyordu, o kısma hiç girmiyorum..

Hocam AP marka degeri, tasarim olarak mi size gore kat kat guzel yoksa mekanizmasi daha komplike, basarili, kaliteli mi. AP mekanizmasi ile ilgili bilgim yok sadece self winding oldugunu okudum. Hublot bana gorede son sirada ama Zenith bambaska bir dunya. Ozellikle tarihin saat 3un yaninda degilde daha yukarida olmasi, ay"moon" takip etmesi vs cok ozel geldi bana. Hatta zenithi silip patek yazdirsak sanki fiyati 45-50k seviyesine cikicak gibi hissettim.
Kullanıcı avatarı
emrecanbaba

Mesaj asymptote » 30 Nis 2017, 19:26

Ben tasarım olarak söyledim.. 8-) :thumbup:
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj Umutt » 30 Nis 2017, 19:28

emrecanbaba yazdı:
asymptote yazdı:Zevkler çok farklı olabiliyor. Bence AP, Hublot'tan da Zenith'ten de kat kat güzel bir saat. Bir de kadranı koyu renkli olsa şahane olurdu.. Mekanizması ile ilgili birtakım sorunlardan bahsediliyordu, o kısma hiç girmiyorum..

Hocam AP marka degeri, tasarim olarak mi size gore kat kat guzel yoksa mekanizmasi daha komplike, basarili, kaliteli mi. AP mekanizmasi ile ilgili bilgim yok sadece self winding oldugunu okudum. Hublot bana gorede son sirada ama Zenith bambaska bir dunya. Ozellikle tarihin saat 3un yaninda degilde daha yukarida olmasi, ay"moon" takip etmesi vs cok ozel geldi bana. Hatta zenithi silip patek yazdirsak sanki fiyati 45-50k seviyesine cikicak gibi hissettim.

Hocam aslında ben de sizin gibi düşünüyorum, ama sanırım saat bilgisi gelişip, kalite ile ilgili farkındalık arttıkça, estetik algısı da farklılaşıyor ve profesyonel kullanıcılar artık saat üzerindeki ince detayları fiyatlamaya başlıyor. Forumda vakit geçirmeden önce, beğenmediğim ve çok sade bulduğum bazı saatleri artık beğenmeye başladım. Ama halen horoloji bilgim amatör seviye de kaldığı için olsa gerek, ben de zenith modellerini bir çok high end saate daha estetik buluyorum.
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj emrecanbaba » 30 Nis 2017, 21:52

kuyur yazdı:
emrecanbaba yazdı:

Hocam aslında ben de sizin gibi düşünüyorum, ama sanırım saat bilgisi gelişip, kalite ile ilgili farkındalık arttıkça, estetik algısı da farklılaşıyor ve profesyonel kullanıcılar artık saat üzerindeki ince detayları fiyatlamaya başlıyor. Forumda vakit geçirmeden önce, beğenmediğim ve çok sade bulduğum bazı saatleri artık beğenmeye başladım. Ama halen horoloji bilgim amatör seviye de kaldığı için olsa gerek, ben de zenith modellerini bir çok high end saate daha estetik buluyorum.

:thumbup:
Kullanıcı avatarı
emrecanbaba

Mesaj Mrt12 » 01 May 2017, 17:37

Omega speedmaster moonwatch pro al emekli etsin seni

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Mrt12

Mesaj Mrt12 » 01 May 2017, 17:40

Al bundan :) Resim

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Mrt12

Mesaj hsyn1970 » 19 May 2017, 20:41

Merhaba
alım gerçekleşmemişse aşağıdaki linkteki omega lara bakmanızı öneririm. ;) Fiyatlar uygun . Nakit olduğunda ilk fiyattan %50 indirim oluyor.

http://www.kuz.com/fhh~k~omega-saat
Kullanıcı avatarı
hsyn1970

Mesaj tuttacromata » 19 May 2017, 22:38

matadormax yazdı:Resim

Bütçe olarak denkleştirebilirseniz cal 9300 mekanizmalı titanyum mavi liquidmetal PO'yu şiddetle öneririm. Neredeyse tüm diverları denedim veya kullandım ama bu saat mükemmelin tarifi o kadar söyleyeyim ;)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Saate kol mu taktınız ?
Kullanıcı avatarı
tuttacromata

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 128 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners