Seiko Seçimi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Seiko Seçimi

Mesaj mlm » 24 Şub 2017, 20:02

Dress deyince aklıma hep beyaz ya da krem kadran geliyor. SARX019 ya da Groundseiko diyorum:)
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj kilimanjaro » 24 Şub 2017, 21:01

Eyimen , senin ilacın longines dress modelleri.İncelik diyorsan kapı oraya çıkar.Tabi benim gibi ETA ya gıcık değilsen.
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj TSayiR » 24 Şub 2017, 22:39

Sn. Eyimen, ben size su an satilik ilanlarinda da olan cok az kullanilmis hemde tr garantili olan doga arkadasimizin listeledigi (rezerveliymiş)

viewtopic.php?t=23892

Bu seiko brightz sdgm001 i oneririm. Ar kapli safir camiyla kadran isciligi birlesince seyrine doyulmaz bir guzellik cikmis ortaya. Deri kayis alternatiflerine de oldukca elverisli. 40mm Çapi bir dress icin oldukca yerinde.
@WatchesTNC
Kullanıcı avatarı
TSayiR

Mesaj eyimen » 25 Şub 2017, 11:58

kilimanjaro yazdı:Eyimen , senin ilacın longines dress modelleri.İncelik diyorsan kapı oraya çıkar.Tabi benim gibi ETA ya gıcık değilsen.

Ben de ETA'ya gıcıktım aslında ama giriş seviye in-house'ların mekanizma kalınlıklarını görünce ETA'yı takdir ettim valla. O yüzden ETA olmasında hiçbir sakınca yok. Dediğim gibi Seiko'yu ayrı tutarak ince saat kontenjanımı ETA'dan yana kullanabilirim sıkıntı yok :D
Kullanıcı avatarı
eyimen

Mesaj kilimanjaro » 25 Şub 2017, 12:04

eyimen yazdı:
kilimanjaro yazdı:Eyimen , senin ilacın longines dress modelleri.İncelik diyorsan kapı oraya çıkar.Tabi benim gibi ETA ya gıcık değilsen.

Ben de ETA'ya gıcıktım aslında ama giriş seviye in-house'ların mekanizma kalınlıklarını görünce ETA'yı takdir ettim valla. O yüzden ETA olmasında hiçbir sakınca yok. Dediğim gibi Seiko'yu ayrı tutarak ince saat kontenjanımı ETA'dan yana kullanabilirim sıkıntı yok :D

Dostum , longines hayırlı olsun.Kapat konuyu :D
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj Hsnmrycl » 25 Şub 2017, 12:18

Aşkın abi longines konusunda kesinlikle haklı.
İnce, dress deyince longines çok çok güçlü bir seçenek.

onun dışında seikolarla ilgili konuşursak, benim de kafam karışık olmakla birlikte sanırım tercihim 019 olurdu.
Ama o 13mm lik kalınlık nedir arkadaş...
üzücü gerçekten.

gerçi piyasada ultra thin diye satılan saatlerin 10mmlik kalınlıkları göz önüne alındığında, thin olmak gibi bir iddiası olmayan bir saatin 13mm olması pek de fena değil gibi.

ben seiko kadranlarda kabartma seiko yazısını çok seviyorum ama ne yazık ki emaye kadranlarda bu mümkün olmuyor.
emaye kadran ve romen rakamlı bir seiko almak istesem de sırf bu yazı takıntısı yüzünden diğer modellere yönelebilirim.

seçenekler güçlü.
kolay gelsin :D
öd tengri aysar; kişi oglı kop ölgeli törümiş.
Kullanıcı avatarı
Hsnmrycl

Mesaj mosef » 25 Şub 2017, 13:40

SARX019 ve SARX029 modellerinde tarih penceresinin oval kesilip çerçevesin dikdörtgen çizilmiş olmasına ve işçilikte biraz problem olduğunu görüyorum fotoğraflardan. Saati elde inceleyen biri var mı? Varsa bu detaylar dikkat çekiyor muydu yokda fotoğraflar mı yanıltıyor merak ediyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
mosef

Önceki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 115 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners