Longines vs. Hamilton

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Longines vs. Hamilton

Mesaj mermertaş » 18 Şub 2017, 10:54

Hamilton Intra Matic oldum olası kafaya taktığım bir saat. Lakin sizde ona çok benzer Vostok Precision lar vs vardı sanki?

E5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
mermertaş

Mesaj Hellhound » 18 Şub 2017, 11:13

Objektif yorumlar yazmaktan yanayım ama seni iyi tanıdığım (ya da öyle mi düşünüyorum :lol: ) için doğrudan sonuca geleceğim.

Başlığın ilk mesajındaki saatleri al(a)mayacağını ikimiz de biliyoruz. Ha, zevkim bezele göre ayarlanamamış kadranda dengesiz kollara sahip, logonun küçük saniyeden daha büyük kullanıldığı orantısız Longines'e ya da gümüş sunray kadrana beyaz tarih çarkının zembille indirildiği çakma vintage Hamilton'a kaydı dersen hafif bir gülümsemeyle susar, "güzel günlerde kullan abi" derim 8-)

Asıl opsiyonlara bakarsak emaye kadranlı yeni Presage beklenebilir. Geçtiğimiz yıldan beri Seiko kadranları oldukça geliştiği için şaşırtıcı derecede güzel bir saat de çıkabilir. Hem de dikdörtgen seviyorsun :) Fiyatı fazla takmaya gerek yok. Bir horoloji atasözü der ki, "Seiko'nun fiyatı ne kadar çok artarsa o kadar çok indirim alınır" :champ:

Presage'dan bile ucuza alınabilen Frederique Constant Carree serisi de düşünülebilir. Saat, diktörgen boyutuna rağmen bileği saran eğimli kasa tipiyle kolda oldukça dengeli duruyor. İçinde de taş gibi Sellita var. Ama günün sonunda bunu da istemeyeceksin :roll:

Zenith Elite ve Cartier Drive'ı çok beğendiğini ancak dress watch kategorisi için o fiyatlara çıkmak istemediğini bildiğimden o tarafları pas geçiyorum. Ya da biriktirip Rolex mi alsan?

Son olarak başlığın ilacının Kerem Abi'nin de hatırlattığı gibi Nomos olduğunu düşünüyorum. Dress kategorisinde her üç segmentte de Almanların (Nomos, Glasshütte Original, A. Lange & Söhne) pek fazla rakibi yok. Al da rahatlayalım :champ: :champ:
gurmekokular
Kullanıcı avatarı
Hellhound

Mesaj asymptote » 18 Şub 2017, 12:42

fortis yazdı:Aslında tarih çok önemli bir fonksiyon. Ben çok sık kullanıyorum. Tarih fonksiyonu olmayan Orient'imi taktığım günler çok zorlanıyorum. Tabi kadranın kozmetik yapısını bozuyor bu bir gerçek. Tarih fonksiyonu, kullanmayan için göz tırmalayıcı olabiliyor. Keşke her modelin bir tarih fonksiyonu olanı bir de olmayan versiyonunu üretseler. :)

Bu sorun yakında çözülecek hocam, endişeniz olmasın.. ;) :thumbup:
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj Hsnmrycl » 18 Şub 2017, 21:02

fortis yazdı:Aslında tarih çok önemli bir fonksiyon. Ben çok sık kullanıyorum. Tarih fonksiyonu olmayan Orient'imi taktığım günler çok zorlanıyorum. Tabi kadranın kozmetik yapısını bozuyor bu bir gerçek. Tarih fonksiyonu, kullanmayan için göz tırmalayıcı olabiliyor. Keşke her modelin bir tarih fonksiyonu olanı bir de olmayan versiyonunu üretseler. :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

tarihi zerre kadar kullanmayan biri olarak son önerinize canı gönülden katılıyorum :champ:

Eterna yazdı:

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tarih benim için önemli. Günde defalarca bakmam gerekiyor. Aslında bir kere bakmak yeterli diye düşünüyor insan. Ama öyle olmuyor önemli işler evraklar arasında insan gözüyle görmek istiyor.

Ben konu başlığındaki iki saat arasından Hamilton İntra matic olarak oyumu veriyorum. Ama daha sonra resimleri eklenen Nomos bir alternatif olacaksa tarihten bile vazgeçerim. :)

keşke intra-matic'i hç koymasaydım karşılaştırmaya :)
direkt longines vs. longines yapsaydım kafam hiç karışmazdı :)

mermertaş yazdı:Hamilton Intra Matic oldum olası kafaya taktığım bir saat. Lakin sizde ona çok benzer Vostok Precision lar vs vardı sanki?

E5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

var tabii olmaz mı.
ama bir yandan da kaşıntı var.
en hafif nasıl atlatırım onun yolunu arıyorum.

Hellhound yazdı:Objektif yorumlar yazmaktan yanayım ama seni iyi tanıdığım (ya da öyle mi düşünüyorum :lol: ) için doğrudan sonuca geleceğim.

Başlığın ilk mesajındaki saatleri al(a)mayacağını ikimiz de biliyoruz. Ha, zevkim bezele göre ayarlanamamış kadranda dengesiz kollara sahip, logonun küçük saniyeden daha büyük kullanıldığı orantısız Longines'e ya da gümüş sunray kadrana beyaz tarih çarkının zembille indirildiği çakma vintage Hamilton'a kaydı dersen hafif bir gülümsemeyle susar, "güzel günlerde kullan abi" derim 8-)

Asıl opsiyonlara bakarsak emaye kadranlı yeni Presage beklenebilir. Geçtiğimiz yıldan beri Seiko kadranları oldukça geliştiği için şaşırtıcı derecede güzel bir saat de çıkabilir. Hem de dikdörtgen seviyorsun :) Fiyatı fazla takmaya gerek yok. Bir horoloji atasözü der ki, "Seiko'nun fiyatı ne kadar çok artarsa o kadar çok indirim alınır" :champ:

Presage'dan bile ucuza alınabilen Frederique Constant Carree serisi de düşünülebilir. Saat, diktörgen boyutuna rağmen bileği saran eğimli kasa tipiyle kolda oldukça dengeli duruyor. İçinde de taş gibi Sellita var. Ama günün sonunda bunu da istemeyeceksin :roll:

Zenith Elite ve Cartier Drive'ı çok beğendiğini ancak dress watch kategorisi için o fiyatlara çıkmak istemediğini bildiğimden o tarafları pas geçiyorum. Ya da biriktirip Rolex mi alsan?

Son olarak başlığın ilacının Kerem Abi'nin de hatırlattığı gibi Nomos olduğunu düşünüyorum. Dress kategorisinde her üç segmentte de Almanların (Nomos, Glasshütte Original, A. Lange & Söhne) pek fazla rakibi yok. Al da rahatlayalım :champ: :champ:

2 gündür yazmadığından belliydi böyle döşeneceğin :D :D :D
senin yüzünden saat alamaz oldum :(
carree serisi güzelmiş. hatta small secondlı olanı harikaymış derken baktım quartz :(
ben en iyisi biraz daha bekleyip ikinci el bir sub alayım :)
nasıl bu noktaya geldim bilemiyoum :lol: :lol:
öd tengri aysar; kişi oglı kop ölgeli törümiş.
Kullanıcı avatarı
Hsnmrycl

Mesaj mturann » 18 Şub 2017, 22:51

Olay Nomos' a yıkıldı sanki :)

Hakikaten Dress saat seven biri olarak forumda çok zevk alarak takip ettiğim başlıklardan biri oldu.
Fotoğraflar da harika.
Herkese teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj Hsnmrycl » 19 Şub 2017, 00:11

ya aslında çok samimi olarak söylüyorum ki dress watch için en güzel ve doğru seçenekler hep vintage modeller arasından çıkıyor.
bakınız, vintage dedim; eski demedim :)

mesela 302 kalibre temiz bir longines, mesela 4520 kalibre bir grand seiko vs...
ama bunları satın alabilmek için öncelikle entelektüel birikim ve sabır gerekiyor.
dolayısıyla bizler bu yeni kötünün iyileri arasında tercih yapmak zorunda kalıyoruz.
öd tengri aysar; kişi oglı kop ölgeli törümiş.
Kullanıcı avatarı
Hsnmrycl

Mesaj mosef » 21 Şub 2017, 15:50

Öncelikle okuması çok keyifli bir başlık olmuş :champ:

Ben de oyumu Longines'den yana kullanacağım. Hamilton'ın kadranındaki yazılar hoşuma gitmedi; ayrıca marka olarak da Longines çok daha sıcak geliyor. Yalnız eğer Nomos da yarışa dahil olacaksa ben oyumu Nomos'dan yana kullanırdım.
Kullanıcı avatarı
mosef

Mesaj oldsabre » 21 Şub 2017, 22:37

Ben yine bir fanatiklik yapıp şunları şuraya bırakayım :D

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
"oldsabre" ZS
.
Kullanıcı avatarı
oldsabre

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 116 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners