Pam661-Pam441-Submariner HULK ????

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Pam661-Pam441-Submariner HULK ????

Mesaj ibrahimysr » 15 Şub 2017, 11:53

Merhabalar,
Yeni bir saat alma sürecinde sizlerin yorumlarına ihtiyacım var,
Spor,özellikle siyah kasa,günlük takabileceğim bir kaç model saat arasında kaldım,Panerai 661 Carotec-Pam 441 Ceramic-Submariner Hulk.

Bunların arasında en yakını Carbotech modeli gibi ama fiyat konusunda kararsız kaldım,ortalama 11K civarı liste fiyatı var.Bu fiyata değermi bilmiyorum

Pam 441 Ceramic hem dizayn hemde siyah kasa olmasından dolayı hoşuma gidiyor ama seramik kasanında kırılma problemi olduğunu okudum forumda.

Submariner Hulk modeli gerçekten renk uyumu ve sportif kullanım için ideal gibi ama şuan GMT2 kullanıyorum iki tane rolex gereksiz diye düşünüyorum.

Yada başka önerileriniz olursa memnun olurum.
Tşkler
Kullanıcı avatarı
ibrahimysr

Re: Pam661-Pam441-Submariner HULK ????

Mesaj Masterport » 15 Şub 2017, 12:53

Pam00372
Kullanıcı avatarı
Masterport

Mesaj Ozgur » 15 Şub 2017, 14:53

Ben Pam360 i tavsiye ederim.
Biraz bulmasi zordur ama degerli ve guzel bir saattir :thumbup:
Festina lente
Kullanıcı avatarı
Ozgur

Mesaj Cct » 15 Şub 2017, 21:45

Açıkçası saydıklarınızın hiçbirini tercih etmem..

Submariner tamamen renkten dolayı.

Panerai'lar ise çok daha sade, uygun ve markayı yansıtan modeller olduğundan dolayı.

372 veya Pleksi ile probleminiz varsa 422 çok daha net seçimler olacaktır :thumbup:
Her türlü saat itinayla takılır.
Kullanıcı avatarı
Cct

Mesaj ibrahimysr » 15 Şub 2017, 21:50

Masterport yazdı:Pam00372
Guzel bir model ama 47mm maalesef benim bilek kaldirmaz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
ibrahimysr

Mesaj ibrahimysr » 15 Şub 2017, 21:54

Cct yazdı:Açıkçası saydıklarınızın hiçbirini tercih etmem..

Submariner tamamen renkten dolayı.

Panerai'lar ise çok daha sade, uygun ve markayı yansıtan modeller olduğundan dolayı.

372 veya Pleksi ile probleminiz varsa 422 çok daha net seçimler olacaktır :thumbup:

Yorumlar icin tesekkurler. Dedigim gibi 47 mm cok buyuk oluyor.mesela pam 662 var cok sade ve tok bir saat ama maalesef oda 47 mm

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
ibrahimysr

Mesaj Cct » 15 Şub 2017, 22:17

Sizin ilacınız Luminor Contemporary serisi.

PAM000 PAM560 PAM590 vb. modeller hem kullanışlı hemde (bence) fiyatını daha çok hakeden modeller.
Her türlü saat itinayla takılır.
Kullanıcı avatarı
Cct

Mesaj Hellhound » 16 Şub 2017, 09:25

Panerai yeni materyaller konusunda sabıkalı bir marka. Kompozit kasaların renk atma problemleri ve bronzoların farklı versiyonlarda içeriği değiştirilen alaşımlar, paslanmaz çelik haricinde Panerai'lara kuşku ile yaklaşılmasına neden oluyor. Dolayısıyla en az birkaç yıl sürekli kullanılan bir 661 görmeden satın almak bence büyük kumar.

Seramik tercihi ise bir başka hadise. Panerai, IWC ve JLC gibi markaların kullandıkları seramikler bilinenin aksine çizilmeye değil yalnıza kılcal çiziklere karşı dayanıklı. Çizildiler mi de oldukça kötü görünüyorlar. Bir de P9000/P9001 mekanizma kullanan Panerai'lar oldukça kalın ve bana göre bilekte yeteri kadar konforlu değil. 44mm çapta 18mm kalınlık zaman zaman kolda yabancı bir cisim görüntüsü verebiliyor. Bu nedenle Panerai geçtiğimiz yıl P9010 kalibreyi tanıttı ve son iki yılda P9000 kullanan bazı referansların koduna 1 rakamı ekleyerek kasasını inceltti. Önümüzdeki yıl GMT fonksiyonlu P9001 kalibrelerin de inceleceğini düşünüyorum. Dolayısıyla 441 de elenebilir.

Toparlarsam, Cct'nin dediği gibi 44mm'lik standart bir Luminor modeli tercih etmek uzun vadede daha mutlu eder diye düşünüyorum. Siyah kasa aklınızda kalacaksa da Omega Dark Side of the Moon modellerini de incelemenizi tavsiye edebilirim. Bahsettiğim kalınlık sorunu Panerai P9000/P9001 kalibre kadar olmasa da yine mevcut (16mm) ancak Omega 9300 kronograflı bir mekanizma olduğundan dolayı bu durum daha tolere edilebilir. Kırılan seramik Omega gördüm ancak çizilenini görmedim. Panerai'da her ikisini de bolca gördüm.

Başlık 116610LV vs Bettarini kasa Panerai vs Omega DSotM'a doğru evrilecek olursa mevcut durum üzerinden yeniden beyin cimnastiği yapılabilir.
En son Hellhound tarafından 16 Şub 2017, 11:29 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
gurmekokular
Kullanıcı avatarı
Hellhound

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 161 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners