seiko ssa884j mi? seiko srkz58p mi?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

seiko ssa884j mi? seiko srkz58p mi?

Mesaj jokernes » 14 Şub 2017, 01:50

Merhabalar bu ilk mesajım yorum ve öneri isteyecektim

http://www.aydinsaat.com/p-6240-seiko-p ... kz58p.aspx (1100 civarı buldum)
ya da
http://www.aydinsaat.com/p-5754-seiko-s ... a884j.aspx (1500 civarı buldum)

Benim saatten beklentilerim
1- Fosforlu yelkovan akrep(teknik ismi bu değil biliyorum)
2- Rose gold kaplama ve bayan saati olmalı
3- Ağır saat olması hiç sıkıntı değil
4- Otomatik olması hep ilgimi çekti. Zamanında seramik te çok kalmıştı aklımda; içime tam sinen bir model bulamamıştım.
5- Göze hoş gelmesi
6- Uzun kullanımlı olması(daha birkaç saatim var. )
7- Çiziklere karşı iyi olması; çünkü saati yatarken dahi çıkarmam(fosfor isteme nedeni de bu aslında her an görebilmeliyim.

Aslında sorumun cevabı soruda belli. Sportura ssa884j tam benlik tüm isteklerimi karşılıyor velev ki ;saati eşim alacak ve o ısrarla premier olanı alalım diyor. Fiyat farkı sorun değil ben kaparım.
Bu fiyatlar ve özelliklerde başka saat öneriniz olur mu? ya da iki ürünün artısı eksisi nedir?
Yardımcı olursanız çok sevinirim çünkü birkaç günüm var karar vermek için :roll:
Şimdiden teşekkürler :!:
Kullanıcı avatarı
jokernes

Re: seiko ssa884j mi? seiko srkz58p mi?

Mesaj Eterna » 14 Şub 2017, 11:22

Foruma hoş geldiniz.

Ben eşime alıyor olsaydım kesinlikle SSA884 olanı seçerdim. Uzun kullanım istiyorsunuz, otomatik saatler ilginiz çekmiş. Bence sizde onu istiyorsunuz aslında :) Ayrıca üzerindeki kalp şeklinde pencere çok hoş . Eşinizin size alacak olması daha da anlamlı kılıyor. Seramik bezeli vs. kolay kolay çizilmez de. Akrep ve yelkovanda lume veya fosfor olan saat zaten bu. Tüm işaretler onu gösteriyor gibi.

Diğer saatin 2712 TL olan etiket fiyatı içindeki taşlardan, kaplamasından sadece. Değerli olan , uzun ömürlü olan tabii ki otomatik olan.

Sadece tek bir uyarıda bulunmak istiyorum size. Bayanlarda bazen karşılaştığımız bir durumdur. Otomatik saatler kolunuzda iken devamlı çalışır. Koldan çıkarılıp bir yere konulduğunda hareketsiz kalır ve belli bir süre sonra durur. Bu süre genelde 1,5 gün civarıdır.

Bayanlar saatleri çoğunlukla bir aksesur gibi kullanırlar. Ve her gün değiştirirler. Böyle olduğunda sıra otomatik olana geldiğinde her seferinde durmuş olan saati ayarla vs. of pof derler. Bu sizin için bir sorun değilse naçizane tavsiyem bellidir. Ama ne olursa olsun kolunuzda denemediğiniz, görmediğiniz bir saati almayın mümkünse.

Bu arada tavsiye verecek dostlarında işi kolay olsun. Seçtiğiniz saatlerin resimlerini aşağıya ekliyorum.

( Orada yazan rakamlar distribütör fiyatlarıdır. Bir bayiye gidip pazarlık ederseniz çok ciddi indirimler alabilirsiniz aklınızda olsun. )

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj jokernes » 24 Şub 2017, 14:52

Saatim geldi♥️
İnternetten aldık. Yetkili seiko satıcısından. 1,470 e geldi indirimlerle.
Yalnız sorum olacak otomatik saatleri ayarlarken normal bildiğimiz saat gibi mi ayarlıyoruz ? Yoksa özel bir durum var mı dikkat etmem gereken.
Resimleri de atarım isteyen olursa
Ssa884j modeli oldu
Kullanıcı avatarı
jokernes

Mesaj Eterna » 24 Şub 2017, 15:55

Çok sevindim, güzel günlerde kullanın. Saatinizin kurma kolunu çekip normal bir şekilde ayarlayın. Eğer saatinizde takvim olsa idi onunla ilgili gece yarısı kurcalamayın gibisinden uyarıda bulunabilirdim. Ama takvim olmadığı için ona da gerek yok.

Elle kurma özelliği de var ama saatinizi ayarlayıp kolunuza taktığınız andan beri çalışacaktır zaten. Ben uzun süre takmadığım bir otomatik saatimi elime aldığımda iki sallayıp ayarlayıp koluma takıyorum :)
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj jokernes » 24 Şub 2017, 17:29

Yardımlarınız için çok teşekkürler.
Aldığımda kargodan sallana sallana geldiğinden çalışıyordu :)
Üzerine de titrediğimden kuramadım yanlış bişi yaparım diye :D
Hatırası büyük :Hemen takayım o zaman
Tekrar teşekkürler
Kullanıcı avatarı
jokernes

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 85 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners