panerai pam 0025 luminor submersible

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

panerai pam 0025 luminor submersible

Mesaj Umutt » 01 Şub 2017, 22:58

Arkadaşlar panerai Luminot pam 0025 submersible için görüşlerini paylaşırmısınız ?

Koleksiyonuma bir Panerai katmak istiyor ve giriş ya da orta seviyesi maks 44 mm bir model arıyorum. Panerai ruhunu fazlasıyla yansıtan, çok düz kadranlı modellerini içime sindiremedim bir türlü. Ama bu model ciddi anlamda kafamı karıştırdı. yardımınızı rica ediyorum

Resim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Umutt

Re: panerai pam 0025 luminor submersible

Mesaj MertYe » 02 Şub 2017, 01:38

Açıkçası daha önce hiç bu saati inceleme fırsatım olmadı. Ama bu saatin duz kadranlı versiyonu pam024 ü 3-4 farklı yerde inceleyerek deneme şansı yakalamıştım. O saat bir türlü içime sinememişti mesela. Buyuk komple çelik kasa ve bu kauçuk kordon kombinasyonu tabiri caiz ise gözüme biraz fazla basit geliyor.

Tabiki bu kadranın ciddi fark yaratacağı aşikar ama benim şahsi düşüncem bu saati denerken mümkün mertebe farklı kordonlar ile duruşunu görmeye çalışın. 2. El olarak bakacaksanız bunu talep etmenizde bir sorun olacağını düşünmüyorum çünkü bu kordonla bu saat bence fazla basit duruyor.

Tabiki bunlar tamamen şahsi düşüncelerim zamanında bende Panerai kullanmak adına bu saati (pam024) almak istiyordum şansima en beğendiğim Panerai pam389 denk geldi ve onu aldım. Eğer kesin olarak karar vermediyseniz bu modele Paneraiye giris saatiniz için arastirmalara devam etmeniz daha faydalı olabilir.
Kullanıcı avatarı
MertYe

Mesaj Ozgur » 02 Şub 2017, 07:16

24 çelik, 25 titanium. Bu ikiliden ben Pam024 ü tercih ederdim. Saatin çapına göre saniye kolunun büyüklüğü benim gözümü biraz rahatsız etmişti. Beğendim tarafı bezeli. Saatin sıfır fiyatında güçlü rakipleri var (114060 gibi) ben ikinci elde temiz bir pam24 bulmanızı öneririm
Festina lente
Kullanıcı avatarı
Ozgur

Mesaj Hellhound » 02 Şub 2017, 10:46

Bettarini kasada Submersible modellerini estetik bulmuyorum. 1950 kasa ve 47mm'nin optimal boyut olduğunu düşünüyorum ancak bu durumda bilek çapı da önem kazanıyor.
gurmekokular
Kullanıcı avatarı
Hellhound

Mesaj mosef » 02 Şub 2017, 14:26

Bence bu saat için en önemli faktör bileğin kalınlığı. Ben 42mm üzeri saatler taktığım zaman bir türlü rahat hissedemiyorum, dolayısıyla bu saati denediğimde de benzer bir etki yaratmıştı bende. Ayrıca titanyum ve çelik karşılaştırması da söz konusu olursa çelik olandan yana kullanırdım kararımı.
Onun dışında kadran da çok kalabalık geliyor bana ama bu tamamen zevk meselesi.
Kullanıcı avatarı
mosef

Mesaj Umutt » 02 Şub 2017, 14:33

Mertye, Ozgur, Hellhound, Mosef değerli arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Ne yalan söyleyeyim iyiden iyiye kafam karıştı şimdi saati baya gözüme kestirmiştim :(. İki sorum olacak nirincisi salı gününe kadar istanbul kadıköyde olacağım. bu tarafta ikinci el ya da sıfır olarak panerai satan yerler var mı bildiğiniz ? ikincisi de bu saate karar verirsem ikinci elde temiz olması ve yaklaşık 6-7 yıllık olması kaydı ile 4000 usd uygun bir fiyat mı ?

Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj Hellhound » 02 Şub 2017, 14:41

kuyur yazdı:Mertye, Ozgur, Hellhound, Mosef değerli arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Ne yalan söyleyeyim iyiden iyiye kafam karıştı şimdi saati baya gözüme kestirmiştim :(. İki sorum olacak nirincisi salı gününe kadar istanbul kadıköyde olacağım. bu tarafta ikinci el ya da sıfır olarak panerai satan yerler var mı bildiğiniz ? ikincisi de bu saate karar verirsem ikinci elde temiz olması ve yaklaşık 6-7 yıllık olması kaydı ile 4000 usd uygun bir fiyat mı ?

İlk soruyu İstanbullu arkadaşlara bırakayım. İkinci soru için ise, normal bir fiyat diyebilirim. Ucuz ya da pahalı denemez... Aynı fiyata elden çıkarmak isterseniz, hem submersible hem de titanyum olmasından dolayı zorlanabilirsiniz.
gurmekokular
Kullanıcı avatarı
Hellhound

Mesaj Bg17 » 02 Şub 2017, 18:37

Benim pam25 icin bir incelemem vardi forumda, ilk yazdigim incelemelerden biridir.

Benim icin olmasa bile en begendigim panerailerden biridir.
Time is too precious to be measured by a cheap instrument...
Kullanıcı avatarı
Bg17

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 66 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners