Longines Elegant Collection Bilgi ve Yorumlar

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Mesaj Anil012 » 03 Oca 2017, 18:48

Merhabalar,

Yaklasik 4 yildir kullandigim Burberry BU2306 modelinden (http://www.jomashop.com/burberry-watch-bu2306.html) sonra bugun biraz da bu forumdan aldigim bilgilerle asagidaki deri kayisli otomatik Longines Elegant Collection saati aldim. 4.450 TL'ye dusurebildim fiyati en fazla.

https://www.longines.com/watches/grande-classique/l4-910-4-72-2

Ilk otomatik ve ilk Longines saatim, detayli bilgi ve inceleme bulamadim. Nasil bir saat, fiyati nasil, nelere dikkat etmem veya neler bilmem gerekir? Yorumlarinizi ve degerlendirmelerinizi beklerim. :)

Tesekkurler,

Resim
Kullanıcı avatarı
Anil012

Re: Longines Elegant Collection - Bilgi ve Yorumlar

Mesaj fortis » 03 Oca 2017, 19:41

Bir süredir benim de severek kullandığım bi saat. Tam bir dress watch. Mevcut kurlarla fiyatı da gayet makul. Mekanizmasının sapma oranı inanılmaz düşük. Bir süredir test ediyorum; aylık sapması sadece +1 dk. Güzel günlerde kullanın.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
fortis

Re: Longines Elegant Collection Bilgi ve Yorumlar

Mesaj asymptote » 04 Oca 2017, 09:30

Anil012 yazdı:Ilk otomatik ve ilk Longines saatim, detayli bilgi ve inceleme bulamadim.

Saati alan kişi olarak incelemeyi sizden bekliyoruz.. :) ;) Çok zarif bir elbise saati, iyi günlerde kullanın.. :champ:
Anil012 yazdı:nelere dikkat etmem veya neler bilmem gerekir?

Saatinizi ısıl ve mekanik şoklara karşı koruyun. Asla yere düşürmeyin. 3 bar yolda yürürken yağmur suyuna karşı korur en fazla. Siz ona da güvenmeyin. Saatinizi asla suyla temas ettirmeyin. Saat 21:00 - 03:00 arasında tarih ayarı yapmayın.. Aklıma gelenler bunlar. Tekrar hayırlı olsun.. :champ:
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj mturann » 04 Oca 2017, 10:45

Güzel bir saat güle güle kullanın. Su ile temasa dikkat kayış açısından.
Saat 21:00 ile 03:00 da ayarlama yapmayın :)
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj fortis » 04 Oca 2017, 15:15

Saatiniz kendinden kurmalı olup elle kurulma fonksiyonu yok. Elle kurmayı denemeyin. Tam kurulum ile 36 saat civarı çalışabiliyor. Çok uzun sayılmaz. Bir günden uzun süre kolunuzdan uzak kalırsa saatiniz duracaktır. Elle kurma fonksiyonu da olmadığı için sürekli kolunuzda tutmanız veya winder kullanmanız faydalıdır. Camı safir kristal ancak ar kaplama yok sanırım. Otomatik bir saat için oldukça hafif ve ince bir saat. Kolunuzda bulunduğunu unutabilirsiniz. Timsah derisi kayışı oldukça konforlu.

http://uploads.tapatalk-cdn.com/2017010 ... 936463.jpg[/IMG]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi[IMG]
Kullanıcı avatarı
fortis

Mesaj Anil012 » 04 Oca 2017, 16:06

Cok tesekkurler bilgiler icin, sizin kolunuzda da cok guzel durmus. Siyah/gri giyim tonlarina epey yakisacagini dusunuyorum.

Bana cok parlak geldigi icin timsah kayisini degistirip yine longines'e ait farkli ve daha mat bir deri kayis taktirdim. Timsah derinin ekstra bir rahatligi varsa uzucu oldu bu durumda degistirtmem. :)

Su ile ilgili uyarilar icin tesekkurler, ben su gecirmezlik ozelligi oldugunu dusunmustum alirken fakat cok problem degil, zaten saatle suya girmiyorum.

21.00-03.00 arasi saat/tarih ayarlamamanin nedenini anlayamadim, aciklayabilir misiniz? :)
Kullanıcı avatarı
Anil012

Mesaj fortis » 04 Oca 2017, 18:41

Timsah derisi biraz sert olmakla birlikte ince ve hafif bir yapısı var. Oldukça konforlu. Parlak olmasını da ben seviyorum açıkçası. Çünkü saat çok sade, kayışın biraz parlak olması bu saate sanki yakışıyor. Ama tabi bir de sizin saatinizi görmek lazım. Belki de tercih ettiğiniz kayış daha güzel bir görsellik sunabilir. :) 21-03 arası ayar yapılmaması meselesi de sanırım akrep çarkının zarar görmemesi için bir önlem.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
fortis

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 201 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners