Siyah Kadran Deri Kayış Kadın Saati Önerisi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Siyah Kadran Deri Kayış Kadın Saati Önerisi

Mesaj Noyanc » 23 Ara 2016, 00:25

Merhaba,

Eşim için saat arayışındayım.

Siyah Kadran ve Siyah Deri Kayış bir saat bakıyorum. Kadın saatlerinde siyah kadran deyince zaten alternatifler azalıyor. Bu tanıma uyan saatler genelde sanırım klasik seri saatler. Bütçemi 600 TL seviyelerine kadar çıkarabilirim. Bir saat markasının ürününü almayı tercih ederim. Yani moda markaları yerine kaliteli, sade ve geleneği olan bir markanın ürünü olması bana daha mantıklı geliyor. Becerebilirsem tabi. Yoksa SKAGEN saatler var bu bütçede. X bir markaya 600 tl verince de illa mutlu olmayacağım. Fiyatını hak edecek bir ürün olsun istiyorum. Çok para verince çok değerli olmayacağım yani:)

Gözüme çarpan Tissot T-Classic serisi oldu. Mesela bu ürün bahsettiğim bütçe sınırlarında gibi. Ancak bu parayı hak eder mi onu bilmiyorum. Tissot orta seviyede kulağa çok mantıksız gelmiyor.

https://www.tissotwatches.com/en-en/shop/tissot-couturier-quartz-lady-5.html

Görüşleriniz nedir, başka alternatifler önerebilir misiniz?

Saygılarımla,

Resim
Kullanıcı avatarı
Noyanc

Re: Siyah kadran/deri kayış kadın Saati

Mesaj fortis » 23 Ara 2016, 01:22

http://www.saatimvesaatim.com/U48794,38 ... -saati.htm

Ben eşime aldım, çok memnun. Safir kristal cam. Çelik kasa. Zaman tutması harika. Eşinizin otomatik saat kullanmak konusunda bir sıkıntısı olmazsa Tavsiye ederim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
fortis

Mesaj khef » 23 Ara 2016, 08:24

Seiko srp191, tavsiye ederim. Bizim hatun zevkle kullanıyor. Tr'de 3 farklı renk seçeneği var. İstediğiniz deri kayışı da takabilirsiniz. 37-38mm civarı olması lazım. Boyut kıyaslaması açısından aşağıdaki fotoğraf ekliyorum. :arrow: :arrow:

Resim

Kullanıcı avatarı
khef

Mesaj Noyanc » 23 Ara 2016, 09:23

fortis yazdı:http://www.saatimvesaatim.com/U48794,38 ... -saati.htm

Ben eşime aldım, çok memnun. Safir kristal cam. Çelik kasa. Zaman tutması harika. Eşinizin otomatik saat kullanmak konusunda bir sıkıntısı olmazsa Tavsiye ederim.

Sn.Fortis bu fiyat mertebelerinde Orient tavsiye ediyor musunuz? Bu model değil ama başka bir model yine listemde vardı.

Fiyat/kalite olarak kıyaslarsak Tissot ile hangisi daha mantıklı sizce?
Kullanıcı avatarı
Noyanc

Mesaj Noyanc » 23 Ara 2016, 09:37

fortis yazdı:http://www.saatimvesaatim.com/U48794,38 ... -saati.htm

Sn.Fortis bu fiyat mertebesinde Orient tavsiye ediyor musunuz? Bu model değil ama başka bir model listemde vardı. Daha doğrusu şöyle sorayım safir kristal cam ve çelik kasa ortak özellik olduğuna Tissot ile fiyat/kalite olarak kıyaslamak doğru olur mu?

Saygılarımla,
Kullanıcı avatarı
Noyanc

Re: Siyah Kadran Deri Kayış Kadın Saati Önerisi

Mesaj Noyanc » 28 Ara 2016, 14:23

merhaba tekrar,

Biraz daha genel bir sorum olacak.Önce otomatik düşündüm ancak şu an eşim bebeğimiz sebepli olarak çok hareketli değil. Gün içinde evde saat kullanımı çok mümkün değil. Pek hareketli diyemeyiz yani hayatının bu evresinde:). Otomatik ona biraz zorlayıcı olabilir kullanım anlamında. O yüzden quartz'a döndüm tekrar.

3 alternatifim var. Üçü de siyah kadran, siyah derı kayış, safir kristal cam, markaların klasik serilerinden saatler ve quartz pilli. Tarz olarak çok farkları var diyemeyiz. Şu an foto ekleyemiyorum maalesef.

Roamer 850-900 TL
Orient 450-500 TL
Tissot 650-700 TL

Sormak istediğim, quartz olduktan ve az çok aynı dizayna sahip olduktan sonra ( hepside safir) markanın çok bir önemi yok, bütçenize göre seçin mi dersiniz? Yoksa örnek olarak Roamer ile Orient arasında fiyat farkına değecek bir kalite farkı da var mıdır size göre?

Teşekkürler,
Kullanıcı avatarı
Noyanc

Mesaj Noyanc » 29 Ara 2016, 11:33

Sanıyorum QUARTZ sorduğum için pek ilgi çekmiyor.

En azından Orient ile Roamer arasında bana yardımcı olabilecek var mı?

Teşekkürler,
Kullanıcı avatarı
Noyanc

Mesaj cagatay1903 » 29 Ara 2016, 11:46

ben swatch öneririm.

Birçok kadının saat işine bakışı bizim gibi değil. Bu normal bir şey. Bence pilli hafifte bilinen bir marka olması lazım.

Moda markası tercih etmiyorsanız swatch olabilir. Uygun fiyatlı fossil bulunursa o da iş görür. Benim fossil saatim yıllardır gayet iyi, son zamanlarda sıra gelmiyor ama kozmetik açından güzel bir görünüşü var
Kullanıcı avatarı
cagatay1903

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 77 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners