Tudor Pelagos Titanium Black Bilgi ve Öneri

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Tudor Pelagos Titanium Black Bilgi ve Öneri

Mesaj ibrahimh » 19 Ara 2016, 00:59

Tum saat severlere selamlar. Arkadaslar forumda yeniyim ve isvicre saatlerini yavas yavas taniyorum tanidikca da otomatik isvicre saatlerine asik oluyorum. Her gun forumda yaklasik 4 saat geciriyorum. Simdilik favori markalarim; oris, maurice lacroix, tudor, tag ve longines. Kafama takilan buyuk bir soru var cevaplarsaniz cok mutlu olucam... gecen gun tudor pelagos titanium black i gordum ve durusu ve asilligi beni cok etkiledi. Yani bu gune kadar en cok etkilendigim saat oldu. Hic durmadan marka hakkinda gunlerdir arastirma yaptim ama bazi arkadaslar markayi cok kotuleyip yerin dibine sokmus rolex artigi, rolexin hibe ettigi marka, 5 para verilmez gibi seyler yazmis. Bazi arkadaslarda kalitesinden, özeninden ve markanin prestijinden bahsetmis. Yani bu yuzden kafam cok karisik. İlk saatimi almakta acele etmemem gerektigini de sagolun sizin bu forumdaki yazilarinizdan ogrendim. Daha cok bilgi edinmem lazim :) ama bu tudor karisiklik asamasini aşmam lazim. Degerli bilgilerinize ihtiyacim var. Bana bu konuda yardimci olabilirseniz sevinirim.

SM-J510FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
ibrahimh

Re: Tudor Pelagos Titanium Black Bilgi ve Öneri

Mesaj Hellhound » 19 Ara 2016, 09:39

TSF'ye hoşgeldiniz :champ:

Tudor'un yerin dibine sokulacak bir tarafı yok rahat olun. Markanın ülkemizdeki handikapı, Rolex bayilerinde satılması (Rolex müşterisinin büyük bir bölümüne başka bir markayı anlatmak çok zor) ve isim itibariyle ucuz bir gömlek markasını çağrıştırması...

Rolex'in rahatça ARGE denemesi yaptığı marka olarak görüyorum Tudor'u. PVD kaplama, bronz kasa, çift taraflı antirefle kaplama, titanyum kullanımı ve kullanıcıyı kayış değiştirmeye teşvik; Rolex'te denenemeyecek kadar riskli ancak günümüz trendine uymak adına yenilikçi hareketler. Rolex bütün bu yenilikçi hamleleri elma ile armudu karıştırmadan Tudor'da uygulayabiliyor. Marka halihazırda küllerinden doğduğu için risk almayı oldukça doğal karşılıyorum.

Pelagos'a gelince, model Tudor'un sev ya da nefret et saati. Uzun uzun yazmadan artılarını ve eksilerini sıralayayım.

Artıları

-- Sektördeki en başarılı antirefkeltif uygulamalardan birine sahip safir cam. IWC, Omega ve Breitling'lerdeki gibi ışığa göre mavi ton almadan her açıdan cam yokmuş hissiyatı sağlanıyor.
-- Yine sektördeki en güçlü lume uygulamalarından birine sahip indisler ve bezel.
-- 42mm'lik modern boyutlara sahip kasa.
-- Yay yardımıyla esneyen yenilikçi toka.

Eksileri

-- Titanium Grade 2 kullanımı. Paslanmaz çelikten daha kolay çizilebilir, çizikleri belli eder ve tabiri caizse "ruhsuz" görünür.
-- Mat seramik bezel, kadran dokusu, antirefle uygulaması ve kullanılan titanyum tonundan dolayı zaman içinde sıkıcı olabilme... Saat bazen sadece "toolwatch" izlenimi veriyor desem daha doğru olur.
-- Kalınlık. 500m su geçirmezlik için 14.5mm kalın sayılabilecek bir boyut.

Pelagos'un yenilenen in-house mekanizmasının etkilerini ise zaman gösterecek. Her ne kadar kağıt üzerinde başarılı dursa (COSC, ve güç rezervi), henüz mekanizmanın zamana karşı duruşu ve servis hadisesi gibi önemli göstergeleri test edilmiş değil.

Toplarlarsam, Pelagos'ta günün birinde Grade 5 titanyum kullanılacak olursa (fiyat segmentini yükseltmeden) ve in-house mekanizması da zaman testinden başarıyla geçerse rakipleri arasında açık ara üstünlüğe sahip olacağını düşünüyorum :champ:
gurmekokular
Kullanıcı avatarı
Hellhound

Mesaj eyimen » 19 Ara 2016, 11:11

Hellhound mukemmel ozetlemis, zaten uzerine birsey yazilmaz. Ben sadece sunu soyleyebilirim: Eger Tudor'a kadar ciktiysaniz, az biraz daha verip -Submariner demeyecegim :lol:- Omega Planet Ocean tercih ederdim diver olarak. In-House mekenizma ve guc rezervinin yaninda hemen hemen her olcude uretilmis oldugundan dolayi tercih sansiniz da bol olacak :thumbup:
Kullanıcı avatarı
eyimen

Mesaj ibrahimh » 19 Ara 2016, 13:08

Hosbuldum.. Degerli bilgiler icin cok tesekkur ederim zevk ile okudum. Kafamdaki soru isaretleri noktaya döndü sonunda. Guzel bir degerlendirme olmus Hellhound. Hepinize tesekkur ederim ricami kirmadiginiz icin sagolun.

Kullanıcı avatarı
ibrahimh

Mesaj Masterport » 19 Ara 2016, 15:09

Tudor Pelagos kullandım, zamanla sıkıldım, Hellhound güzel özetlemiş

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Masterport

Mesaj anywhere » 19 Ara 2016, 16:01

Bence de tool watch özelliği öne çıkıyor. Bu yüzden submariner ve bazı diğer high end diver'larda olan çok yönlülük pelagos'ta yok.
Kullanıcı avatarı
anywhere

Mesaj Noodles » 19 Ara 2016, 17:02

Inhouse olmayan eski versiyonunu bir süre kullanıp satmış idim. Mat bezel ve kadranı beni çekmişti, görüntüsü güzel, biraz kalın olduğu doğru, titanium olduğundan paslanmaz çeliğe göre daha kolay çizilebilmesi dezavantajı olsa da, hafif oluşu da avantaj sayılabilir. Toka ayarı da bir enteresan, zamanla bozulmalara açık gibi gelmişti ama bir şikayet yaşandı mı bilmiyorum.

Eski versiyonun mekanizması standart grade 2824/2 idi. Akmaz kokmaz ama inhouse olanın yanında da daha silik gibi. Inhouse mekanizma hakkında yorum yapamayacağım.
Kullanıcı avatarı
Noodles

Mesaj ibrahimh » 19 Ara 2016, 20:52

Forumda cok az tudor geçmeside dikkatimi cekmisti. Guzel bilgiler arkadaslar.

Kullanıcı avatarı
ibrahimh

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 194 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners