Bronz Saat Tavsiyesi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Bronz Saat Tavsiyesi

Mesaj gkarinca » 11 Ara 2016, 12:42

Panerai'nin aldigi hal belirtildigi gibi zorlama ile yapilmistir. Her iki alasimdan saatim var 1 seneden fazladir kullaniyorum kiyisina yaklasamadim. Ornek olmasi acisindan...

Resim

Bronz bir saatin biraz iri olmasi gerektigini dusunuyorum. Birazda bu tarzin kendisini gostermesi gerektigini dusunuyorum. 22-24mm vintage kayislar ile kullanimi cok keyifli.

Steinhart ocean one bronze modeline de bakabilirsiniz ama tavsiyem cus8n alasimli modellere oncelik vermeniz. Bu alasim rose renge daha yakin ve patina alma sureci daha hizli. Kizarma ve yesermenin her tonunu gorebilirsiniz :champ:

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
gkarinca

Mesaj khef » 12 Ara 2016, 13:22

gkarinca yazdı:Panerai'nin aldigi hal belirtildigi gibi zorlama ile yapilmistir. Her iki alasimdan saatim var 1 seneden fazladir kullaniyorum kiyisina yaklasamadim. Ornek olmasi acisindan...

Resim

Bronz bir saatin biraz iri olmasi gerektigini dusunuyorum. Birazda bu tarzin kendisini gostermesi gerektigini dusunuyorum. 22-24mm vintage kayislar ile kullanimi cok keyifli.

Steinhart ocean one bronze modeline de bakabilirsiniz ama tavsiyem cus8n alasimli modellere oncelik vermeniz. Bu alasim rose renge daha yakin ve patina alma sureci daha hizli. Kizarma ve yesermenin her tonunu gorebilirsiniz :champ:

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Gkarinca, ben de buyuk boyutlarin bronz saate cok uygun olduğunu düşünüyorum. Triton da, shark diver da o ruhu yansitan modeller ama maalesef boyutlari nedeniyle kendime yakıştiramıyorum. Biraz daha araştırmam gerekiyor sanırım. :thumbup:

Cus8n alasimi ile ilgili önerileri dikkate alacağım, tesekkurler. :champ: :champ:
Kullanıcı avatarı
khef

Mesaj Thevenin » 12 Ara 2016, 19:07

Bronz deyince, Bonati de yine aktif kariyerine devam ediyor :D

@shameonwrist yine pek guzel ozet gecip giydirmis, eklemek sunnet :D

Resim
Thevenin
Kullanıcı avatarı
Thevenin

Mesaj kaana » 13 Ara 2016, 01:30

Patina işinde haşlanmış yumurta dolu poşete, limonlu kaya tuzuna vb yatırıyorlar mavi ve yeşiller için :!:
Kullanıcı avatarı
kaana

Mesaj SeiKinetic » 13 Ara 2016, 02:28

Daha önce Panerai bünyesinde çalışan iki personelin, daha sonra firmadan ayrılarak kurdukları Ennebi markasının Fondale Bronzo modeli de fikir açısından burada bulunabilir. Fiyatları 15K TL ve üzeri, bronz bir saate bu miktarı yatıracağınızı sanmıyorum fakat en doğru ve nihai kararı yine siz vereceksiniz. Belirttiğim modelin alaşım farkına gelince CuSn8 değil, CuSn12.

Daha ulaşılabilir bir marka ve model olarak, Aquadive'ın Bathyscaphe serisinin bronz ürünlerini de 1/3 fiyatlara bulabilmek mümkün.

Anladığım kadarıyla biraz da heves avı için bakınıyorsunuz bronzlara. Naçizane tavsiyem belirtilen markaların dışında Benarus, Helberg, Militare, Borealis, Magrette ve LumTec markalarına bakmanız olurdu; alakalı ürünlerinin fiyatları değişken olsa da.
Tutto ha una maniera.
Kullanıcı avatarı
SeiKinetic

Mesaj khef » 14 Ara 2016, 09:46

Thevenin, @shameonwrist çok iyiymiş. Takibe aldım. :thumbup:

Kaana, sanırım saatimi öyle bir şeyin içine sokmaya kiyamazdim. :D

Seikinetic, bahsettiğiniz markaların çoğuna bakmıştım fakat boyut olarak bana uygun değiller. Açıkçası 42mm altı daha az bilinen markalarin modelleri de içime sinmiyor. Orisin Basel'de yeni bir bronz çıkaracağını düşünüyorum. Biraz beklemek daha mantıklı olabilir. :thumbup:
Kullanıcı avatarı
khef

Mesaj SeiKinetic » 14 Ara 2016, 09:56

khef yazdı:Seikinetic, bahsettiğiniz markaların çoğuna bakmıştım fakat boyut olarak bana uygun değiller. Açıkçası 42mm altı daha az bilinen markalarin modelleri de içime sinmiyor. Orisin Basel'de yeni bir bronz çıkaracağını düşünüyorum. Biraz beklemek daha mantıklı olabilir. :thumbup:

En mantıklısının sizin yapacağınız seçim olacağından şüphem yok. En doğru zamanı göstersin şimdiden :champ:
Tutto ha una maniera.
Kullanıcı avatarı
SeiKinetic

Mesaj TSayiR » 20 Haz 2018, 08:44

Konuyu güncellemiş olacağım. Emrah hocam, mikro bir marka olan Benarus (biliyorsunuzdur) 40 mm moray diye bir model çıkarmış bronz değil brass. kolda duruşu da gayet zarif görünüyor. Fırçalanmış Sandwich dial kadran. Renklerde güzel duruyor.

GT-I9082 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@WatchesTNC
Kullanıcı avatarı
TSayiR

Önceki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 94 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners