Seiko SARG009 / Orient Bambino / Tissot Vidodate Seçim

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Seiko SARG009 / Orient Bambino / Tissot Vidodate Seçim

Mesaj tuttacromata » 17 Kas 2016, 00:40

Kendimi bildim bileli saatlere meraklıyımdır. Kendi paramı kazanmaya başlayınca da bu merakı körükledim ve doğal olarak otomatik saatlerle tanıştım. Tanıştım derken tabi eskiden de kurmalı vs. otomatik saatlerin olduğunu biliyordum ancak sadece eski saatlerde olduğunu sanıyordum. Neyse işe başladığım ilk aylarda hep Müşfik Kenter'in ilk maaşıyla babasına aldığı Omega anısı kafamda döndü durdu ben de ilk maaşımla Longines Legend Diver alsam mı kararsızlığı yaşadım. Kararsızlıktı çünkü daha önce bu kadar pahalı bir eşya almamıştım ve çevremde bunun değerini bilecek kimse yoktu. Dolayısıyla o saati almadım ,tabi pişmanım, 2014 yılında 3500-4000 TL arasında olan 0 Legend Diver bugün döviz kuru nedeniyle 5000+ TL civarlarında. O günden beri hala saat almış değilim bir haftadır da yoğun bir arayıştayım. Yakın zamanda Orient'in Bambino modelini keşfetmiştim. Sadeliği, bombeli camı ve fiyatıyla aradığım saati bulmuştum. Şu modeli mi, bu modeli mi, hangi rengi derken paypal Türkiye'den çekildi benim de Ebay'dan saat alma hayalim suya düştü. Dövizde fırlayınca fiyatlarda eski çekiciliğini kaybetti. Ebay dışında uygun fiyatlı sitelerde de istediğim modeller hep tükenmişti. Geçenlerde n11'de baktım 500-600 TL civarına bulunuyorlar. Bunun dışında Seiko'nun Sarg009 modeli de baya hoşuma gitti tabi ikisinin arasında 1000 TL gibi bir fiyat farkı var neredeyse. Diğer yandan Japonlar ne kadar iyi saat yapsalar da İsviçre saatlerinin sahip olduğu marka değerine sahip değiller diyerekten Tissot Visodate'e mi baksam diyorum. Saati gün içinde takım elbiseyle kullanacağım. Bütçe konusunda kafamda net bir şey belirleyemedim. Hala ara ara Legend Diver'a bile baktığım oluyor. Siz bu üç saat modelinden hangisini tercih edersiniz ? Neden ? Seiko Sarg009'u nasıl bilirsiniz ? Her türlü tavsiyeye açığım atış serbest.
Kullanıcı avatarı
tuttacromata

Re: Seiko SARG009 Orient Bambino Longines Legend Diver Seçim

Mesaj Ground » 17 Kas 2016, 00:48

Forumda 2. El ilanda hamilton saat var. Satan kişi ciddi anlamda indirim yapmış. Temiz de gözüküyor hem swiss hem de çok şık bir dress watch..

http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=202&t=23943

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Ground

Mesaj tuttacromata » 17 Kas 2016, 01:06

Ground yazdı:Forumda 2. El ilanda hamilton saat var. Satan kişi ciddi anlamda indirim yapmış. Temiz de gözüküyor hem swiss hem de çok şık bir dress watch..

viewtopic.php?f=202&t=23943

Sent from my iPhone using Tapatalk

Saati inceledim ancak hoşuma gitmedi. Yine de İlginiz için teşekkür ederim. Modlar kusura bakmasın acemiliğime geldi :)
Kullanıcı avatarı
tuttacromata

Mesaj ozahmet » 17 Kas 2016, 01:07

Açık ara hamilton fiyat kondisyon kutu ve içeriği ile bütçesi müsait olana beni al diyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Zaman dediğin, bildiğin ayakçıdır! Getir, götür işlerine bakar. Ya ‘o’ nu sana getirir. Ya da senden ‘o’ nu götürür!
Kullanıcı avatarı
ozahmet

Mesaj mucadeleci » 17 Kas 2016, 11:26

Forumun satılık ilanlarında Seiko sarb065 var, tavsiye ederim mutlaka. Yine Seiko sdgm001 ilanı var eğer bütçe uygunsa. Seiko sarb033 yada 035 de uygun bir alternatif olabilir. Tabi bu saydıklarımın hepsi forumda satılık olan modeller. Bence forumdan ikinci el bu modelleri edinebiliyor olmak büyük bir avantaj :thumbup:
Zamana and olsun ki.....
Kullanıcı avatarı
mucadeleci

Mesaj tuttacromata » 17 Kas 2016, 12:05

Arkadaşlar hepinize öncelikle ilgileriniz için teşekkür ederim. Ancak önceliğim sorduğum saatler hakkında bilgi almak.
Kullanıcı avatarı
tuttacromata

Mesaj zafeer » 17 Kas 2016, 12:58

3ude kendi fiyat segmentinde onemli saatler butce dogrultusunda ucude uzmez diye dusunuyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
zafeer

Mesaj Srhtdry » 17 Kas 2016, 13:05

Legend Diver dress olarak kullanılabilir. Hem sivil hayatta her tarz giyime de uygun kullanılabilecek bir "tek saat" olabilir. Alacak durumunuz varsa ve tek saatiniz olacaksa bence çok iyi tercih.
Kullanıcı avatarı
Srhtdry

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 103 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners