Diesel DZ7331 Bilgi ve Yorum

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Diesel DZ7331 Bilgi ve Yorum

Mesaj mvurucu » 01 Mar 2017, 15:00

TSayiR yazdı:
sharkemre yazdı:
eraslani yazdı:Sanirim 1200 tl üzeri fiyati var..
Tissot t-race yada seiko velatura tarzi alternatifler düşünulebilir.

SM-G930F cihazımdan gönderildi

Tissot ta yaramaz bence balon bir marka arkadaşım aldı 1100 tl para verdi saat sürekli ıçten buğu yapıyor daha önce bende de vardı fonksiyon ibreleri ne kadar ayar yaparsan yap tam hizaya gelmiyordu bence seiko,orient hatta casio varken tissot almak hata tabi benim dusuncem

Bence de sen yaramazsin ve düşüncelerin de balon. Seni de hizaya getirmek lazim. Bu forumda olman hata. tabi benim dusuncem

İnsanların hiç bir adaba aykırı kelime kullanmadan tamamen kendi fikrini belirttiği bu ortamda bu tarz bir mesaj hiç olmamış...

Tissot u beğenmemek herkesin hakkı, fiyatının yüksek ve gereksiz olduğunu düşünmek, kendine göre hata olduğunu düşündüğü belirli özellikleri dile getirmek de bence gayet normal...Ancak;

bir üyeye fikrini belirtiyor diye seni hizaya getirmek lazım, fikirlerin balon, sen yaramazsın demek en hafif tabirle hadsizlik

Lütfen içinde bulunduğumuz ortama uygun seviyede davranıp, yazalım
"He' s winding watch of his wit; by and by it will strike..." W. Shakespeare
Kullanıcı avatarı
mvurucu

Mesaj fortis » 01 Mar 2017, 15:11

Tissot elbette beğenilmeyebilir. Ancak Tissot'nun asıl hedef kitlesinin lüks segment olmadığını, daha ulaşılabilir ve genele hitap eden saatler üretmek olduğunu da bilerek yorum yapılmalıdır. 1100 TL'ye aldığı Tissot'ya yaşadığı talihsizlik yüzünden balon diyenleri 30.000 dolarlık Rolex almaya davet ediyorum. Adamların yıllık saat üretim kapasitesi 4 milyon. Ve genel müşteri memnuniyeti de gayet iyi. Yılda üretilen bir kaç milyon Tissot saatten elbette hatalı üretilenleri de olacaktır. Garanti şartları bunun için vardır. Tüketici yasaları bunun için vardır. Tanrısal bir dokunuş yok sonuçta. İnsan ve makine üretimi bir mekanizmada hata olması muhtemeldir. Ancak aşağıda kısaca tarihsel devrimlerini alıntıladığım bir saat üreticisine balon demek de en hafif tabiriyle zırvalamak olur bence. Kusura bakılmasın.

"1930 yılında Tissot ve Omega’nın birleşerek SSIH’ı (Societe Suisse pour l’Industrie Horlogere) kurmaları hem marka hem de horoloji dünyası için oldukça önemli bir kilometre taşıydı. Bugüne kadar gelen sadık işbirliği kapsamında, Omega üst, Tissot ise orta fiyat grubunu hedefledi. Sonuç ise yakından bildiğimiz gibi kusursuz oldu. 1932’de bu kez makine üreticisi Lemania’yı bünyelerine katan iki marka, uzun yıllar devam edecek olan (hala devam eden) bir başarı hikâyesi yazdılar. 1983’de SSIH ile ASUAG’ın birleşmesi SMH’yi yani 1998’de verilecek yeni adıyla Swatch Grubu’nu oluşturdu. Başarılar ve ilklerle dolu Tissot tarihinin Omega sonrası döneminden birkaç satır başı vermek gerekirse, gerçek bir Art Deco harikası olan Hermetic, 1930’da saat dünyasını ayağa kaldıran Antimagnetique, Centenary, Visodate, PR 516, Carrousel ve IDEA 2001 gibi unutulmaz koleksiyonlar oldukça farklı bir yere sahip. Tabii saatçilik tarihine büyük katkıda bulunan mekanizmaları da unutmamak gerekiyor. Üzerine modüler fonksiyonların çok rahat eklenmesiyle bilinen ve bu sayede zaman içinde birçok markanın yöneldiği “Unique Caliber” ve yağlanmaya ihtiyaç duymayarak mekanik saat dünyasında devrim yapan Caliber 2250 (Astrolon ya da Sytal olarak da bilinir) altı çizilmesi gereken ilk iki mekanizma olarak öne çıkıyor. 1999 üretimi T-Touch ise, hala giderek güçlenen bir koleksiyon olarak yakın tarihin en büyük Tissot yeniliği olarak biliniyor."

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
fortis

Mesaj fortis » 01 Mar 2017, 15:26

Ha bir de 1100 TL dediğiniz para şu sıralar maalesef 250-300 dolara tekabül ediyor. 300-500 dolarlara isviçreli saat satabilmek bile bence Tissot'yu eleştirmek yerine övmek için yeterlidir. En yakınındaki isviçreli saatlerin fiyatları 4-5 katı fiyatlardan başlıyor. Bence balon olan Tissot değil, ekonomi yönetimimiz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
fortis

Mesaj sedir » 01 Mar 2017, 16:13

Doğruları dile getirmek yetmez, doğru şekilde de söylemek gerekir.
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Mesaj erenedip » 01 Mar 2017, 16:31

sharkemre yazdı:

Tissot ta yaramaz bence balon bir marka arkadaşım aldı 1100 tl para verdi saat sürekli ıçten buğu yapıyor daha önce bende de vardı fonksiyon ibreleri ne kadar ayar yaparsan yap tam hizaya gelmiyordu bence seiko,orient hatta casio varken tissot almak hata tabi benim dusuncem

Balon mu? O da iyiymis:)

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
erenedip

Mesaj sharkemre » 01 Mar 2017, 17:59

TSayiR yazdı:
sharkemre yazdı:

Bence de sen yaramazsin ve düşüncelerin de balon. Seni de hizaya getirmek lazim. Bu forumda olman hata. tabi benim dusuncem

öncelikle haddini bil adam ol ben düşüncemi söyledim sana hakaret etmedim benim düşüncem tissot overrated bir markadır hayırdır nedir bu çıkış ailen mi yapıyor tissot u ? Sıkıyorsa hizaye getir bakayım beni adresimi vereyim
Kullanıcı avatarı
sharkemre

Mesaj manil » 01 Mar 2017, 18:07

Üzülerek okudum mesajları.

Yazık gerçekten. Forumda, oldukça elegan bir zevk olan saat ve saatçiliği geçmiş ve "adam etmeye", "hizaya sokmaya", "adres vermeye" "sıkmaya" "bırakmaya" başlamışız.

hayırlı olsun.
“Some people feel the rain. Others just get wet.”

Bob Marley
Kullanıcı avatarı
manil

Mesaj sharkemre » 01 Mar 2017, 18:08

arkadaşlar tissot eleştirilebilir balon kelimeside benim yorunum 160 yıllık olması markayı harika, muhteşem , asla laf söylenilemez yapmaz size basit bir örnek vereceğiim.Fiat markasıda asırlık bir araç markası ama açın bakalım en çok eleştirilen , en çok marka imajı düşük olan araç markası Fiat tır ki aslında bence bazı modelleri haksız yere önyargı ile tutulmamıştır.Neyse konumuz araba değil tissot la ilgili 3-4 kez bazıları kendim bazıları yakın çevrem olmak üzere kötü tecrübeler yaşadım o yüzden balon kelimesini kullandım ama özellikle de belirttim benim düşüncem diye herkesin düşüncesine saygım var ancak kişilik haklarına riayet göstermek kaydıyla! Adamın teki senide hizaya getirmek lazım demiş sanki ben onun ailesine küfür etmişim gibi ! Aslında ben ona daha güzel bir laf yazardım ama bu forumu sevdiğim için ve beni güzel dille eleştiren arkadaşlara saygımdan dolayı daha fazla birşey demeyeceğim.
Kullanıcı avatarı
sharkemre

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 76 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners