Zenith El Primero Chronomaster 1969 Yorum ve Öneri

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Zenith El Primero Chronomaster 1969 Yorum ve Öneri

Mesaj Umutt » 13 Kas 2016, 13:23

Herkese merhaba.Bir süredir Zenith El Primero Chronomaster 1969 modeline kafayı takmış durumdayım.Inhouse mekanizması konusunda sanırım herkes çok olumlu referans verecektir .Tasarımı ise beni resmen aşık etti kendine. Forumda da kendisi ile ilgili çok olumlu yorumlar yapılmasına karşılık çok fazla tercih edilmediğini düşünüyorum.Gerek kullanıcı incelemeleri gerek fotoğraf paylaşımları gerek ikinci el ilan sayıları bana bunu düşündürüyor.Buna paralel olarak ikinci elde de çok değer kaybı olduğu söyleniyor.bu konudaki düşünceniz nedir ? yani sizce de zenith in kullanıcı tarafındaki beğenisi ile tercih edilmesi arasında böyle bir ters orantı var mı ? bir de şu an ilave bütçe ayırmak istemediğim için omega seamaster calibre 8500 po mu çıkartmam gerekecek koleksiyondan.Sizce bu koleksiyon açısından mantıklı bir değişiklik olur mu gelen gideni aratır mı ?

Görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.Hepinize iyi hafta sonlar dilerim.

Resim
Kullanıcı avatarı
Umutt

Re: Zenith El Primero Chronomaster 1969

Mesaj mturann » 13 Kas 2016, 13:39

Bu saat için gelen gideni aratmaz diye düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj adorno » 13 Kas 2016, 14:29

Uygun bir tercih kanimca

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Her başarılı erkeğin ardında en az bir kadın vardır.
Kullanıcı avatarı
adorno

Mesaj Ahmetrefik » 13 Kas 2016, 15:24

Konuya ticari bakarsanız Rolex alın ,El Primero efsane modellerden biri severek takarım diyorsanız alın
Omega PO farklı,diver.Başka diver var mı elinizde.
zaman o kadar tuhaftır ki; gençken, çocukken hiç önemi yoktur, sonra gün gelir kaç yaz'ının kaldığını saymaya başlarsın.
Kullanıcı avatarı
Ahmetrefik

Mesaj Umutt » 13 Kas 2016, 15:36

Ahmetrefik yazdı:Konuya ticari bakarsanız Rolex alın ,El Primero efsane modellerden biri severek takarım diyorsanız alın
Omega PO farklı,diver.Başka diver var mı elinizde.

Üstad başka diver yok,kaldı ki po yu ben de çok seviyorum ve zaten ikisi birbirinin muadili tabiki olamaz ama finansman amacı ile yapmayı düşünmüştüm bu hamleyi.Ya da omega po yu elden çıkartmayıp birden fazla alt segmentteki saati elden çıkartmam gerekecek, ki koleksiyonu bayağı sadeleştirdim kalanlar satmakta çok zorlandıklarım.

Resim

Bunlardan Oris artelier skeleton yolcu.Davosa da kararsızım muadli olmadığı için.Omega po yu elden çıkartmazsam buradan en az dört ya da beş saati elden çıkartmam gerekecek.

Ticari bakmıyorum tabi ki ama ikinci eldeki değer kaybını hiç dikkate almıyor değilim. Malum her ne kadar hiç satmayı düşünmeden alsak da, süreç içinde değişiklik ihtiyacı doğuyor.Amaç en azından makul bir ölçüde zarar etmek. Zenith in bu ankamda ikinci elinde ortalamanın üzerinde bir değer kaybı var gibi gördüm ben ve eğer böyleyse benim dikkate alacağım bir unsur bu.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj Ground » 13 Kas 2016, 15:49

Zenitte kapalı kadran benim gözüme çok daha hoş gözüküyor.

2. Elde değer kaybı oluyor bunu en aza indirmek lazım. Bazen rakam yazıyorsunuz rakamı ciddi düşürerek soranlar çıkıyor. Genelde rakamları çok düşürenler alıcı ya da meraklısı olmuyor. Ucuza alıp yükseğe satabilirmiyim diye düşünenler oluyor genellikle.

Bazen zarar edilir ama tanıdığım bildiğim kişiye zarar etmek zarar gibi gelmiyor.

Sizin koleksiyon çok iyi ama saat fazlalığı sorunu yaşayabilirsiniz. Çok çabuk sıkılıyor insan dikkat etmek gerek.

Bu sorunu aşmak için ara ara organizasyonlar yapıp saat incelemesi yapmak aç olan ruhumuzu iyi doyuruyor. Deneme ve bilgi deneyimleri de öğrenebiliyoruz. Ben de çok etkili oldu açıkcası tavsiye ederim.

Zenith el primero çok efsane bir saat.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Ground

Mesaj Ahmetrefik » 13 Kas 2016, 16:15

Bana göre sol üst ilk 3 kalsın, diğerlerini satıp bir El Primero derim. Groundın dediği gibi open heart almanıza gerek yok bence, kapalı kadran da gayet güzel. :thumbup:
zaman o kadar tuhaftır ki; gençken, çocukken hiç önemi yoktur, sonra gün gelir kaç yaz'ının kaldığını saymaya başlarsın.
Kullanıcı avatarı
Ahmetrefik

Zenith El Primero Chronomaster 1969

Mesaj Umutt » 13 Kas 2016, 16:33

Ground yazdı:Zenitte kapalı kadran benim gözüme çok daha hoş gözüküyor.

2. Elde değer kaybı oluyor bunu en aza indirmek lazım. Bazen rakam yazıyorsunuz rakamı ciddi düşürerek soranlar çıkıyor. Genelde rakamları çok düşürenler alıcı ya da meraklısı olmuyor. Ucuza alıp yükseğe satabilirmiyim diye düşünenler oluyor genellikle.

Bazen zarar edilir ama tanıdığım bildiğim kişiye zarar etmek zarar gibi gelmiyor.

Sizin koleksiyon çok iyi ama saat fazlalığı sorunu yaşayabilirsiniz. Çok çabuk sıkılıyor insan dikkat etmek gerek.

Bu sorunu aşmak için ara ara organizasyonlar yapıp saat incelemesi yapmak aç olan ruhumuzu iyi doyuruyor. Deneme ve bilgi deneyimleri de öğrenebiliyoruz. Ben de çok etkili oldu açıkcası tavsiye ederim.

Zenith el primero çok efsane bir saat.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ground teşekkürler paylaşımınız için. Haklısınız saat fazlalığı sorunu yaşanıyor, bir süredir ben de bir sadeleştirme yapmaya çalışıyorum şimdilik bu kadar yapabildim,

Böyle bir organizasyon olursa iştirak etmek isterim, Bursa da kendi arkadaş çevremin dışında böyle bir fırsat olmuyor maalesef.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
En son Umutt tarafından 13 Kas 2016, 16:40 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Umutt

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 78 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners