Çelik Bilezik Dress Önerisi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Mesaj kilimanjaro » 19 Eki 2016, 19:12

Yok ben deri kayış sevmiyorum.İstediğim zor bir şey mi onu da bilmiyorum.Ama bir dress saate kesin ihtiyacım var.Bütçe 30.000 TL diyelim.Önerilerinize ihtiyacım var.Şimdiden teşekkür ederim.
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Re: Çelik Bilezik Dress Önerisi

Mesaj Caner1983 » 19 Eki 2016, 19:23

kilimanjaro yazdı:Yok ben deri kayış sevmiyorum.İstediğim zor bir şey mi onu da bilmiyorum.Ama bir dress saate kesin ihtiyacım var.Bütçe 30.000 TL diyelim.Önerilerinize ihtiyacım var.Şimdiden teşekkür ederim.

Grand seiko sbgh001 hayırlı olsun abi kalan 10000-15000 tl ile de japonya gezisi yapılıp ordan mı alınsa
Yada datejust jubileeli
Bence başka seçenek yok
Rolex’s don’t tick-tock
Kullanıcı avatarı
Caner1983

Mesaj Khan » 19 Eki 2016, 19:33

Grand Seiko.
God is good! Eski Kullanıcı Adı Nethuistr
Kullanıcı avatarı
Khan

Mesaj Bond » 19 Eki 2016, 20:11

İstenilen herhangi bir ince dress saat ile mesh milanese bilezik kullanılabilir. Eskiden gerçek dress watch ve bilezik deyince zaten hasır ve mesh bilezikler vardı. Patek Calatrava vb ama altın geneli. Ya da ikinci el olur ve bütçe yüzde 20 civarı çıkarsa Audemars Piguet 15300 düşünebilir. Bunlar dışında bilezikli dress saatler için modelleri beğeniyorsan Cartier Pasha, Santos, Ballon Bleu vb. olabilir. Bvlgari Octo da gayet güzel bir dress watch olabilir. Concord Mariner olur. Zaten bu modellerin tamamının bilezikleri dress kullanım düşünülerek ince ve şık üretilmiş.

Tabii nadir takılacaksa ve balodan baloya koşmayacaksan gereksiz ne yapacaksın çelik bilezikli dress watch'u :D Arada deri veya mesh ile takılarak beğenilen optikte ve kalitede bir dress model alınabilir.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Hellhound » 19 Eki 2016, 20:15

Biraz öznel bir yorumla önerilere başlayayım. Dresswatch tercihimde mutlaka "çelik" bilezik isteyecek olsaydım, bileziğiyle özdeşleşmiş modellere bakardım sanırım. Bu nedenle çok sevsem de JLC ve Zenith gibi markaları tercih etmezdim. İki markanın da çelik bilezikle satılan bütün dressy modelleri aslında deri kayışla özdeşleşmiş durumda... Dolayısıyla en mantıklı öneri de ikinci mesajda gelmiş. Datejust :champ: Bütçe artarsa olay Royal Oak ya da Overseas'e kayabilir tabi :super:

Datejust bir sebepten dolayı elenirse çelik bilezikli dress olayında aklıma şunlar geliyor;

Cartier Santos 100 xl

Resim

Tank paleti gibi oturaklı, bir o kadar da karakteristik bir bileziği var saatin. Ballon Bleu ve Tank serilerinde de çelik bilezikli saatler var ancak onlar yazının girişinde bahsettiğim kritere takılıyor. Çünkü o saatlere en çok deri kayışın yakıştığını düşünüyorum.

Omega Constellation 8500

Resim

Bir gün Constellation önereceğim aklıma gelmezdi ama çelik bilezikli dress diyince mantıksız bir tercih değil. En azından karakteristik bir entegre bileziği ve kendini kanıtlamış sağlam bir mekanizması var. Kendime şaşırmam da saati sevmediğimden değil, markayı Speedmaster ve Seamaster'lardan ibaret görmemdir. Bu arada çelik bilezikli Globemaster da var ama o saati fluted bezelden dolayı Datejust'a benzettiğim için önermedim. Madem bütçe uygun, Datejust > Globemaster.

IWC Ingenieur 3239

Resim

Ingenieur serisi dresswatch değil ama 40mm'lik boyutu, 10mm'lik yüksekliği ve entegre bileziği ile Ingenieur rahatlıkla dresswatch olarak kullanılabilir. Sattin ikinci deri gibi saran müthiş tasarlanmış bir çelik bileziği var. Ayrıca tasarımından dolayı takımla da tişörtle de rahatlıkla kullanılabilir. Ancak fiyatı göz önüne alndığında kullandığı Sellita mekaniza eleştiri konusu...

Glashütte Original - Senator veya Pano... Serisi

Resim

Resim

Resim

İtiraf etmem gerekirse GO'lar da deri kayışla daha şık duruyor ama markanın yüksek işçilikle ürettiği, Glidelock benzeri ince ayara imkan tanıyan mühendislik harikası bileziklerini takdir etmemek elde değil. Bu nedenle GO'nun herhangi bir modeli çelik bilezikle tercih edilirse pişmanlık yaratmaz diye düşünüyorum.
gurmekokular
Kullanıcı avatarı
Hellhound

Mesaj o2o » 19 Eki 2016, 20:40

Burak Abinin 15300 önerisini görünce geçenlerde gördüğüm GP Heritage Lauareto 225 adet limitli saati geldi.( hatta burada bir başlıktada incelemesi verildi ama tam hatırlamıyorum yerini) listesi 13400 usd civarıydı galiba ancak chorono24 de 10000 usd ye var. Ederi midir bilemem ama birden aklıma geşdi paylaşmak istedim.
Resim
Resim

http://www.girard-perregaux.com/watch/laureato/

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
o2o

Mesaj afl » 19 Eki 2016, 21:07

Aşkın, çok düşünmeye gerek yok. Datejust veya Bvlgari Octo. o2o nun koyduğu GP de tarihçe ve movement olarak çok güzel ama bezeldeki geometri beni biraz düşündürüyor. Datejust denenir, Bvlgari Octo denenir. Optik olarak beğendiğin alınır. Bence Bvlgari hem de Burağın resmini koyduğu siyah kadran octo solotempo :thumbup:
Kullanıcı avatarı
afl

Mesaj Ground » 19 Eki 2016, 21:31

Datejust sub no-date le beraber efsane olur. İsviçre haricinde olursa mutlaka GS hatta Anıldaki GMT süper.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Ground

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 89 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners