Bulgari Diagono

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Bvlgari Diagono

Mesaj Wwtr » 23 Mar 2010, 18:36

Teşekkür ederim bilgilendirme için,bu haliyle bile gayet bilgilendirici oldu.Malesef internette mekanizmanın tam özellikleri ve modeli hakkında ben de pek bir bilgi bulamamıştım ancak sizin gibi ustaların görüşlerinin doğru olduğu kanısındayım.Saygılar.
Kullanıcı avatarı
Wwtr

Mesaj 2fast4u » 29 Mar 2010, 10:31

Aslinda buraya yazmistim fakat internet baglantisindan dolayi satirlara gecmemis.Bulgari diagono cok sade fakat bir o kadar sik yeni tasarim modellerinden markanin.Bende bir eski modeli olan bulgari scuba mevcut.(scuba chrono degil)Daha cok esimin kullandigi saat 38mm idi.Bu kasanin capinin 40 civari oldugun dusunuyorum.Bond un hakkinda gerekli teknik bilgiyi verdigi saat yeni tasarim anlayisi ile hayranlarini cezbetmeye devam ediyor.Esi benzeri olmayan bezel tipleri bulgari nin en farkli yonleri.Replika modelleri bir hayli fazla olan markanin sifir ve 2.el fiyatlari arasinda bazi modellerinde ucurumlar var.Yinede secondhand magazalarin vazgecilmezi olan saatler ulkemizde futbulcudan politikaciya kadar genis bir yelpazdede musteri kitlesi bulabiliyor.Kult tasarimlariyla hafizalara yerlesen markanin ozellikle scuba modelleri yillar gecsede guncelligini koruyacak gibi gozukuyor.Her ne kadar rolex gibi safkan bir saat markasi olmasada satis sonrasinda bence musterisine kullandigi markayi tekrar hatirlatiyor.Mekanizmalarini kendi yapmasa dahi hatri sayilir markalarla yaptigi makina alisverisi saat piyasasinda ses getirmisti.Zaten kisa zamanda markayi saatcilikte bir noktaya getirende bu muhendislik ve arge nedeniyle olsa gerek.Yillar yili kolda sikilmadan takilabilecek klasik cizgili sporcu havasi tasiyan bir saat.Simdiden hayirli olsun
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Mesaj Wwtr » 29 Mar 2010, 13:19

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim,en son olarak da şunu danışmak istiyorum.Saati belirli sürelerle bakım yaptırmak gerektiğini okudum,İstanbul Avrupa Yakası'nda Bvlgari saat distribütörü ve/veya yetkili servisini google'da aramama rağmen bulamadım.Tavsiye edeceğiniz yerler varsa paylaşırsanız sevinirim.
Saygılar.
Kullanıcı avatarı
Wwtr

Mesaj 2fast4u » 29 Mar 2010, 15:16

Benim bildigim ve servis hizmeti aldigim tek yer SWISSOTEL icindeki Bulgari magazasidir.
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Re: Bulgari Diagono

Mesaj Wwtr » 29 Mar 2010, 18:17

Teşekkür ederim.Son demiştim ancak ne kadar sürede bir bakım yaptırılması gerektiğini düşünüyorsunuz ve genellikle bakım ne civarı tutar bu bilgileri de paylaşabilirseniz memnun olurum.
Saygılar.
Kullanıcı avatarı
Wwtr

Mesaj 2fast4u » 29 Mar 2010, 18:29

ilk 1000km bakimi var :)) neticede bulgari saat takiyosun , kac paradir ne tutar yazmak dogru olmaz.Belki ucret bile alinmaz ?Fakat otel lobisinde bir su icmek 10TL den basliyor onu soyleyebirim.Ayrica sormak gerekirse bu markaya ilgi nerden dogdu merak ettim?
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Mesaj Wwtr » 29 Mar 2010, 19:13

Merak aslında markaya değil ama saatlere hep vardı.Bundan dolayı bu forumdayım zaten.Klasik F91w olayını 6 yaşında yaşamıştım.Sonrasında dönemin saatlerinden birkaç casio uzaktan kumandalı model ve seiko-pulsar ikilisinden sonra radikal bir dönüş ile askere giderken F91w'a geri döndüm.Asker dönüşü ve evlilik sürecinde ise Bvlgari'nin bu modeli bana çok iyi bir aile dostumdan hediye geldi.Saate ve taşıdığı maneviyata istinadan bakımını eksiksiz yaptırmak istiyorum.Siz de buradan servis aldığınızı belirtince bilgi edinmek istemiştim.Belki ücret alınmaz demişsiniz ama siz de buradan hizmet aldığınızı belirtmiştiniz bu yüzden ortalama bakım ücretini bildiğinizi düşünmüştüm.
Kullanıcı avatarı
Wwtr

Önceki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 82 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners