Rolex Tavsiye?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Rolex Tavsiye?

Mesaj Blackk » 07 Eki 2016, 17:14

Herkese merhaba,foruma yeni kayit oldum ismim ibrahim Istanbul'da yasiyorum 22 yasindayim.Saat merakim pek yoktur bugune kadar hep bvlgari,burberry tarzi sadece markadan ibaret olan kalitesiz saatler kullandim.Artik cok uzun yillar kullanabilecegim kaliteli ve sik bir saat almaya karar verdim fakat hicbir bilgim yok.Rolex daytona'lari cok begeniyorum ve celik bir rolex ariyorum.Internette begendigim bazi guzel modeler var celik ici siyah daytonalar.Istinye park ve akmerkezde ki rolex bayiilerine gittim fakat 1 seneye yakin sure bekleyecegimi soylediler.Bu saatleri guvenilir baska hangi yerlerden alabilirim ?Birde daytonalarin uretiminin bitecegini duydum,buna ragmen daytona bakmak yanlis bir karar midir?Celik olmak sartiyla guncel ve sik onerebileceginiz baska modeller var midir?Yardimlarinizi bekliyorum.Butce max 16-17bin euro civari ve sifir istiyorum.

Tavsiyelerinizi bekliyorum
tesekkurler
Kullanıcı avatarı
Blackk

Re: Rolex Tavsiye?

Mesaj MelihGS » 07 Eki 2016, 18:22

Daytona üretimi bitmez. Bence Audemars Piguet Royal Oak modellerine de bakabilirsiniz.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
MelihGS

Mesaj ermansire » 07 Eki 2016, 19:45

16K bütçeyle Rolex'i de aşabilirsiniz.
instagram.com/ermansire
Kullanıcı avatarı
ermansire

Mesaj Blackk » 07 Eki 2016, 19:53

16k butce verebilcegimiz max olan.Hani gercekten istedigim gibi ve sifir bulabilirsem gozden cikarabilcegim max para.Biraz arastirma yaptim sanirim rolexte belli basli az sayida model var isteklerime uygun.Submariner ve daytona.Celik istiyorum kesinlikle ve ici siyah olsun istiyrum.Daytonanin kronometreli olmasi ve tabiki tasariminin daha sik olmasi cekiyor ama ziyaret ettigim rhodiumlar en az 1.5 sene sonra sira gelir diyor.Submariner'in no date olan celikleriyle daytona arasindaki farklar tam olarak nelerdir?Sizce yetkili rolex bayii olan rhodiumdan mi almaliyim?Aksi takdirde karsilasabilcegim sorunlar nelerdir?

Tesekkurler
Kullanıcı avatarı
Blackk

Mesaj eyimen » 07 Eki 2016, 20:38

Zaten Daytona'yı begenmisseniz niye baska saat alasiniz ki :D Siraya yazilin, gelene kadar pahali olmayan ama saat markasi olan birkac otomatik saat kullanin ve forumda bolca vakit gecirin. Bu surecin sonunda elinize gececek bir Daytona'nin degerini cok daha iyi anlayacaginizi dusunuyorum :champ:
Kullanıcı avatarı
eyimen

Mesaj TSayiR » 07 Eki 2016, 22:32

Blackk yazdı:16k butce verebilcegimiz max olan.Hani gercekten istedigim gibi ve sifir bulabilirsem gozden cikarabilcegim max para.Biraz arastirma yaptim sanirim rolexte belli basli az sayida model var isteklerime uygun.Submariner ve daytona.Celik istiyorum kesinlikle ve ici siyah olsun istiyrum.Daytonanin kronometreli olmasi ve tabiki tasariminin daha sik olmasi cekiyor ama ziyaret ettigim rhodiumlar en az 1.5 sene sonra sira gelir diyor.Submariner'in no date olan celikleriyle daytona arasindaki farklar tam olarak nelerdir?Sizce yetkili rolex bayii olan rhodiumdan mi almaliyim?Aksi takdirde karsilasabilcegim sorunlar nelerdir?

Tesekkurler

Sub alin, daytonaya siraya yazilin. 1.5 sene bekleyin, gelince sub'u satın. Dolarda artacagindan satarken ikinci elde de zarar etmezsiniz. Oldu bitti, bu kadar basit. Simdiden hayirli olsun [emoji106]

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@WatchesTNC
Kullanıcı avatarı
TSayiR

Mesaj Blackk » 08 Eki 2016, 00:20

Peki rhodium cikisli olmasiyla baska bi magazadan sifir alacagim saat arasindaki farklar nelerdir ?Ne gibi sorunlarla karsilasabilirim.Mesela etilerde unlu bir oto galerisinin saat magazasi var.Orda da sifir saatler var.1.5 sene beklemek yerine buradan alsam aradaki farklar nelerdir?
Kullanıcı avatarı
Blackk

Mesaj Frk » 08 Eki 2016, 01:15

Başka bayilere de sorabilirsiniz. Ben araştırırken İzmir Adana ve Ankaradan fiyat aldım Ankarada yeterli indirmi alamamam halinde İzmir gezisi planlamıştım kendime. Hem sizede kısa bir gezi için bahane olmuş olur. Kafanızda daytona varsa diğer bayilere bir sorun derim.
Kullanıcı avatarı
Frk

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 91 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners