750 TL'ye Kadar Bir Otomatik Saat Tavsiyesi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

750 TL'ye Kadar Bir Otomatik Saat Tavsiyesi

Mesaj İzmirden » 03 Eki 2016, 01:20

Merhabalar ,
Hayalimde olan parlement mavisi ML marka saat pahalı olduğu için, ayrıca otomatik saatlere karşı ilgiden, başlangıç olarak ucuz, tercihen sıfır ve İzmir de (elime alıp inceleyeceğim, en önemlisi de pazarlık edebileceğim için) bulabileceğim yüksek oranla Japon (seiko ve orient) tercih edeceğim.
aradığım özellik biraz sade,38-40 mm çapında olması(42 de olur gibi ama zar zor o da çok beğenirsem)
Lütfen bana yardımcı olun, bu hafta içinde Çarşıya inip bi dolaşacağım.
Sizin tavsiyelerinize ihtiyacım var.(ürün resmi ile tavsiye ederken model no da belirtirseniz sevinirim.)
İyi günler.
Ne mutlu Türküm diyene
Kullanıcı avatarı
İzmirden

Re: 750 TL'ye Kadar Bir Otomatik Saat Tavsiyesi

Mesaj SeiKinetic » 03 Eki 2016, 04:50

Mako veya Ray alıp geçin derim. Şahsen Mako tercih ederdim. Başlangıç için biçilmiş kaftan. Başlangıç için sorunsuz sayılabilecek mekanizma ve kasasının yanı sıra çoğu kıyafet kombinasyonuyla rahatlıkla uyum sağlayabilmesi ve nato vb.kayış türleriyle tümüyle farklı havaya girebilmesi de cabası.
Tutto ha una maniera.
Kullanıcı avatarı
SeiKinetic

Mesaj darksilence » 03 Eki 2016, 09:24

Resim
CFT00001B
"As the Years Go Passing By..."
Kullanıcı avatarı
darksilence

Mesaj raven » 03 Eki 2016, 17:39

İzmirden yazdı:Merhabalar ,
Hayalimde olan parlement mavisi ML marka saat pahalı olduğu için, ayrıca otomatik saatlere karşı ilgiden, başlangıç olarak ucuz, tercihen sıfır ve İzmir de (elime alıp inceleyeceğim, en önemlisi de pazarlık edebileceğim için) bulabileceğim yüksek oranla Japon (seiko ve orient) tercih edeceğim.
aradığım özellik biraz sade,38-40 mm çapında olması(42 de olur gibi ama zar zor o da çok beğenirsem)
Lütfen bana yardımcı olun, bu hafta içinde Çarşıya inip bi dolaşacağım.
Sizin tavsiyelerinize ihtiyacım var.(ürün resmi ile tavsiye ederken model no da belirtirseniz sevinirim.)
İyi günler.

Giyim tarzınızı yazarsanız daha iyi öneriler gelecektir :thumbup:
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Mesaj İzmirden » 03 Eki 2016, 19:50

Merhaba cevaplar için teşekkürler.
SeiKinetic ,mako benimde ilk tercihim, İzmir de bir çok yere baktım yok,(internet pek istemiyorum)
darksilence ;tavsiye ettiğiniz saat ilk otomatik saat için biraz pahalı, bence tabii
raven ,klasik derim ama ilk otomatiğim olacağı için mümkün mertebe kaliteli ama ucuz bir şeyler arıyorum, bu nedenle Japonlara yöneldim.
maalesef sağlık durumum(ayaklarımdan) ve de emekli olduğum için pek hareketli değilim, bu nedenle hep quartz saatlere yöneldim.
2 Japon,2 İsveç bir de tam bilmediğim zannedersem Çin (raymond rony)saatim var.
Bu sebeple 750 tl. altında, ne kadar ucuz(mesela eski Seiko 5'ler (250-300))olursa o kadar iyi olacak,çok spor olmadıktan sonra şık ve kolumun ölçüsüne uyan her Bilindik marka otomatik saat olur.
Bir de nette araştırma yaparken şu marka gözüme çarptı''Kronen&Söhne '' alman markasıymış. İnceledim web siteleri var açıkçası ucuz ve şık otomatik saatleri var, gerçi araştırmada acemiyim ama, burada sizlerden hiç duymadım. Bilgisi olan arkadaşlarımız bu markayı da bir yorumlarsa http://www.kronensoehne.com/collection
İyi günler.
Ne mutlu Türküm diyene
Kullanıcı avatarı
İzmirden

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 136 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners