Zenith Dress Watch Seçimi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Zenith Dress Watch Seçimi

Mesaj Tgm » 02 Eki 2016, 01:16

Aklımda uzun zamandır dress watch alma fikri var. Çok git gel yaşıyorum. Tek bildiğim alacağım saatin kesinlikle kalıcı olması (gerektiği). Yani kendini sattırmaması gerekiyor. Kısa ve orta vadede nispeten yüksek bütçeli son alış olacak. Yani tetiği öyle bir çekmeliğim ki; bingo olmalı :?

Geçen bizimkilerle buluşmada FC Manufacture modellere baktım. Beğenmeme rağmen daha sonra sakin kafayla düşündüğümde daha özel bir şey istediğime karar verdim ve eledim FC'yi. Haliyle bütçeyi de yukarı çekmem gerekti.. Maksimum 10-12 bin TL bütçe mevcut.

Kesinlikle sade bir kadran istiyorum. Zira Sub'dan dolayı baya bir sadeliğe alıştım. "Safi" dress watch olacak. Komplikasyon istemiyorum. En fazla date olabilir. Araştırmalarım sonucu Zenith Captain Central Second, Elite Ultra Thin ve Espada modellerini mercek altına aldım. Bu modeller dizayn, marka prestiji, mekanizma ve işçilik olarak kıstaslarımı karşılıyor :thumbup: Ne dersiniz beyler? Farklı önerileri de alabilirim..

Central Second

Resim

Elite Ultra Thin

Resim

Espada (bu model 18k gold olduğundan bütçe dışı. Dizayn olarak ele alalım)

Resim
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
Kullanıcı avatarı
Tgm

Re: Zenith Dress Watch Seçimi

Mesaj Bg17 » 02 Eki 2016, 01:41

Zenith elite ultrathin. Cok farkli ozel bir saat. Pisman olmazsin.
Time is too precious to be measured by a cheap instrument...
Kullanıcı avatarı
Bg17

Mesaj doc » 02 Eki 2016, 02:26

Bütçe altı bir öneride bulunayım. NOMOS!

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
doc

Mesaj Hellhound » 02 Eki 2016, 09:23

Farklı bir başlıkta yazmıştım, bu fiyat aralığında Zenith Elite Ultra Thin'in pek rakibi yok. Şahane seçim olur :champ: Ancak TSF başlıklarında kafa karıştırılmazsa amaca ulaşılmamış sayılır :lol:

Şaka bir yana, dresswatch ihtiyacım olsa ve bütçem de aynı bu ayarda olsa Zenith dışında üç (dört hatta) adayım daha var.

İlki Drive de Cartier

Resim

Denediğimde inceliğinden, kadran detaylarından, kollardan ve en önemlisi kasa yapısından çok etkilendim. Yine de kasa şekli olarak biraz polarize bir model.

İkinci güzel, Hermès Slim d'Hermès

Resim

Bu yıl fotoğraftaki antrasit ve mavi kadranlarını da tanıttılar ki insan hangisini beğeneceğini şaşırıyor. Üstelik kayış bile in-house :thumbup:

Sonuncular da 40mm otomatik istenirse Nomos - Zurich, 38mm kurmalı istenirse Orion 1989

Zurich

Resim

Orion

Resim
gurmekokular
Kullanıcı avatarı
Hellhound

Mesaj Khan » 02 Eki 2016, 09:27

Central Second +1
God is good! Eski Kullanıcı Adı Nethuistr
Kullanıcı avatarı
Khan

Mesaj TSayiR » 02 Eki 2016, 09:31

Bg17 yazdı:Zenith elite ultrathin. Cok farkli ozel bir saat. Pisman olmazsin.

+1. Ayriyetten Zenith'i seviyorum.

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@WatchesTNC
Kullanıcı avatarı
TSayiR

Mesaj asymptote » 02 Eki 2016, 10:00

Central second siyah kadran metal bilezik. Bu saati deneme şansım olmuştu, mükemmel bir dress watch. Çok ince, çok zarif, kalite hissi çok yüksek. Zenith'in Elite modelleri için bir ayrıntı: geri yönde tarih ayarı yapılabiliyor.. :geek: :thumbup:
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj Caner1983 » 02 Eki 2016, 10:09

6150 yeni mekanizmaya sahip onun da en büyük eksisi 42 mm bence en büyük artısı 100 saat güç rezervi var keşke o mekanizmayı alıp ultra thin nin içine koysalardı :cry: :lol: yani tercihim kesinlikle tasarım ve şıklık açısından ve zenithim ben diye bağırmasından dolayı ultra thin :thumbup:
bütçeyi aşıyor ama jlc master ultra thin small second beni benden alan saatlerden(tabiki bütçe olsa da moon phase olana bakılsa ama nerdeeee) keşke jlc olsa :super: :super: :super:
Rolex’s don’t tick-tock
Kullanıcı avatarı
Caner1983

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 84 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners