Frederique Constant vs Nomos

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Frederique Constant vs Nomos

Mesaj altıkırkbeş » 26 Eyl 2016, 23:12

Herkese iyi forumlar, bir süredir yeni saat almayı düşünüyorum ancak işin içinden çıkamadım. İnce ve şık bir saat olsun istiyorum. Nomos'un modellerini inceledim ve aklıma en yatan Nomos Club Automatic (1) (40 mm) modeli oldu. Geçen günlerde de Frederique Constant Slimline Moonphase(2) ( 42 mm) modelini denedim. Beklediğimden çok daha güzel durdu. Aslında jomashoptan sipariş etmek istedim ( 1395 usd) ancak çok absürd bir kargo ücreti (115 usd) çıkartınca vazgeçtim. Türkiyede ise indirimli olarak 8 bin fiyat verdiler ki yurtdışı fiyatıyla arasında 3 bin tlden fazla fark var.1500 usd'yi geçen ürün alımlarında sıkıntı olduğunu okuduğum için forumda şimdilik erteledim.Kargo dahil mi 1500 dolara tam olarak bilmiyorum. Ayrıca FC'nin manufacture moonphase(3) modeli var, aslında en beğendiğim ve almak istediğim model buydu ancak arkası hunter case olarak geçen açılır solid kapak, fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla arka kapağın açılır menteşesi gerçekten çok sakil duruyor. . Hangisini seçmeliyim bilmiyorum yahut FC'nin amazonda 500-700 usd civarına satılan en alta resimlerini ekleyeceğim modellerine mi yönelmeliyim üzülmemek adına( sıkılıp değiştirme ihtimalinden ötürü). Tavsiyelerinize ihtiyacım var.

1-
Resim

2-
Resim

3- Resim
Resim

Menteşe kısmı
Resim

4- FREDERIQUE CONSTANTCLASSICS FC303S5B6
Resim

5-Frederique Constant Fc303sn5b6
Resim
Kullanıcı avatarı
altıkırkbeş

Re: Frederique Constant vs Nomos

Mesaj Tgm » 26 Eyl 2016, 23:33

İlteriş bir haftadır baktığım iki saatin (nomos club ve slimline) aynılarına sen de bakıyormuşsun :D

En alttaki iki fc yi unut gitsin bir defa.

Nomos club'ı bileğimde denemedim. Deneyenler kalitesinden dem vuruyor, doğrudur tabi. Teknik olarak çok güzel bir makine.. Forumda da club ın bahsi sıkça geçiyor. Aşağı yukarı o bütçelerle alınabilecek en güçlü alternatiflerden birisi olmasına rağmen bir türlü saatle "aşk evliliği" yapamıyorum kendi adıma. Bilmem anlatabildin mi? 40mm senin bileğin için küçük kalabilir. bilmiyorum sen optik olarak ne düşünüyorsun?

FC Slimline Moonphase club'a göre bir adım önde benim için. Ama tek şartla; yurtdışından alınırsa.. Türkiye'de indirimli 8 bin tl çok çok yüksek. Bence bu fiyata asla almamalısın. Yurtdışından 1500 dolar civarına bulunur. İşte o zaman güzel olur :thumbup:

Moonphase komplikasyonu şart değilse buna da bakabilirsin

Resim

FC ve Nomos'u marka olarak karşılaştırırsak da, herhalde ancak iki marka bu kadar denk olabilir. In house üretim yapan görece genç iki marka. İlerde daha iyi yerlere gelecekleri aşikar :thumbup:
En son Tgm tarafından 26 Eyl 2016, 23:41 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
Kullanıcı avatarı
Tgm

Mesaj kilimanjaro » 26 Eyl 2016, 23:35

İlter , yarın ya da çarşamba çayyolunda bir yer keşfettim oraya bakalım.
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj Caner1983 » 26 Eyl 2016, 23:41

Tgm yazdı:İlteriş bir haftadır baktığım iki saatin (nomos club ve slimline) aynılarına sen de bakıyormuşsun :D

En alttaki iki fc yi unut gitsin bir defa.

Nomos club'ı bileğimde denemedim. Deneyenler kalitesinden dem vuruyor, doğrudur tabi. Teknik olarak çok güzel bir makine.. Forumda da club ın bahsi sıkça geçiyor. Aşağı yukarı o bütçelerle alınabilecek en güçlü alternatiflerden birisi olmasına rağmen bir türlü saatle "aşk evliliği" yapamıyorum kendi adıma. Bilmem anlatabildin mi? 40mm senin bileğin için küçük kalabilir. bilmiyorum sen optik olarak ne düşünüyorsun?

FC Slimline Moonphase club'a göre bir adım önde benim için. Ama tek şartla; yurtdışından alınırsa.. Türkiye'de indirimli 8 bin tl çok çok yüksek. Bence bu fiyata asla almamalısın. Yurtdışından 1500 dolar civarına bulunur. İşte o zaman güzel olur :thumbup:

FC ve Nomos'u marka olarak karşılaştırırsak da, herhalde ancak iki marka bu kadar denk olabilir. In house üretim yapan görece iki genç marka. İlerde daha iyi yerlere gelecekleri aşikar :thumbup:

Tolga nomosun kalitesi için nediyosun ben görmedim denemedim sende öle ama diğer görüşlerin toplamını aktarırsın bize gerçi hasan abi kullanıyor birebir yorum yapabilir??? Bu arada arka kapak safir olunca sitede 300 euroya kadar fark açılıyor bende dress oluyorsa arka kasanın transparan olmasından yanayım
İlterişin sorusuna soruyla cevap vermiş oldum ama nomosu cidden merak ediyorum kolay gelsin ilteriş :champ:
Rolex’s don’t tick-tock
Kullanıcı avatarı
Caner1983

Mesaj manil » 26 Eyl 2016, 23:51

Estetik açıdan, fc moonphase'ı fazla sade buluyorum. Moonphase varsa kadran biraz dolu durmalı gibime geliyor.

Her ikisini de saatçide bakmış birisi olarak kendi adıma nomos derim. İşçilik olarak daha iyi gibi geldi. Ama bu demek değil ki fc ondan daha aşağı bir saat...

Sent from my D6603 using Tapatalk
“Some people feel the rain. Others just get wet.”

Bob Marley
Kullanıcı avatarı
manil

Mesaj Khan » 26 Eyl 2016, 23:52

Ben röportajını okuduğum bir çok Watchmakere göre Nomos diyorum :)

Bende denemedim ama bir çok Watch maker Nomosa karşı büyük ilgi besliyor.
God is good! Eski Kullanıcı Adı Nethuistr
Kullanıcı avatarı
Khan

Mesaj kiwi21 » 26 Eyl 2016, 23:53

Tolga'ya ben de katılyorum tamamiyle. Sondaki iki fc'yi elemine edersek nomos club da fc slimline moonphase de optik olarak ilgi çekici. ikisinin de görüntüsüne bayılıyorum. Bilek ölçünüzü bilmiyorum ama 40mm-42mm arasında öyle ahım şahım bi fark da olmaz sanki. Son olarak "bana göre" dress watch olarak fc slimline'dır. Nedense nomos nasıl diyeyim daha "casual" kalıyor slimline'a göre. Aynı ikilemde ben de kalsam da benim oyum muhtemelen fc'tan yana olurdu. Şimdiden hayırlı olsun.

edit : Aklıma geldi. Ekleme olsun. Slimline'ın mavisi daha çok hoşuma gidiyor. Geçtiğimiz kış denemiş ve aklım kalmıştı. Henüz nasip olmadı. Bakalım...

Resim
En son kiwi21 tarafından 26 Eyl 2016, 23:56 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullanıcı avatarı
kiwi21

Mesaj altıkırkbeş » 26 Eyl 2016, 23:56

Tolga, resmini koyduğun saati de denedim geçen gün aynı yerde, o da çok güzel ama slimline moonphasein yakından bu kadar güzel olmasını beklemiyordum kasasından ötürü. Ama kadranına bayıldım, bir de makinası da çok güzel manufacture. Nomosu istanbulda denedim. 40 mm çok güzel oldu, küçük gelmedi hiç. Yurtdışından da dediğim gibi jomashopun abartı kargo ücreti vazgeçirdi beni şimdilik.

Aşkın Abi gidelim mutlaka bir de beraber bakalım.

Caner 300 euro fark için değer o saatte mekanizmayı görememek günah bence
Kullanıcı avatarı
altıkırkbeş

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 85 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners