Ventus Mori Brass Diver Yorum

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Ventus Mori Brass Diver Yorum

Mesaj Khan » 24 Eyl 2016, 12:48

Beyler Kickstarterde başlatan bu proje, affordable ve son fiyat indirimiyle ilgimi çekti. Sizi de etkileyebilir diye düşünüyorum.

Çift kavisli içten ar safir cam
Nh35 seiko mekanizma
Bronz kasa
Sandwich kadran
4 adet renk seçeneği
300 metre wr.
41mm
13mm
C3 veya bgw9 lume.

Fiyat 199 dolar.
https://www.kickstarter.com/projects/398973070/ventus-mori-brass-diver-300m

ResimResim
En son Khan tarafından 24 Eyl 2016, 16:24 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
God is good! Eski Kullanıcı Adı Nethuistr
Kullanıcı avatarı
Khan

Re: Ventus Mori Brass Diver

Mesaj kilimanjaro » 24 Eyl 2016, 14:55

Çok güzel bir tasarım ve seiko mekanizma ... yakışır hem de çok :thumbup:

Bir tek pirinc olması soru işareti ... çabuk korozyona uğrar.
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Re: Ventus Mori Brass Diver Yorum

Mesaj 8bindevir » 24 Eyl 2016, 16:16

Bende pirinç kasa bir diver arayışı içine girdim.. kasabın korozyona uğraması ne gibi sıkıntılar dogurur? Birde buldugum orta kaliteli Armida a8 modeli var onu araştırmanı öneririm. 350$ gibi bir rakama sahip gümrüğe takılmassa fiyatı uygun bence. Bu ay sonunda sipariş geçmeyi planlıyorum..

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
8bindevir

Mesaj Khan » 24 Eyl 2016, 16:21

8bindevir yazdı:Bende pirinç kasa bir diver arayışı içine girdim.. kasabın korozyona uğraması ne gibi sıkıntılar dogurur? Birde buldugum orta kaliteli Armida a8 modeli var onu araştırmanı öneririm. 350$ gibi bir rakama sahip gümrüğe takılmassa fiyatı uygun bence. Bu ay sonunda sipariş geçmeyi planlıyorum..

Armida güzel bir seçenek, ama genelde bronz kasalarda uygun ölçü bulmak zor. Standart sword kollar ve alışılmış tasarım için armida uygun. Bu proje ise 41mm, farklı kol tasarımı ve sandviç kadran ile farklı bir ürün.

Katılmak isteyene gümrükle beraber maliyeti 700 TL civarı. Dhl ile hızlı kargo bedava.
Kullanıcı avatarı
Khan

Mesaj Khan » 24 Eyl 2016, 16:22

kilimanjaro yazdı:Çok güzel bir tasarım ve seiko mekanizma ... yakışır hem de çok [emoji106]

Bir tek pirinc olması soru işareti ... çabuk korozyona uğrar.

Düşündürdü :) görünce biraz şaşırdım ama bir bronz saat için çok bir eksiğini göremedim. Katılmak isterseniz katılın derim.

Proje hedefi 30.000 dolar olarak başlanmış, şuan 60.000 dolardalar ve daha proje bitimine 29 gün var.
Kullanıcı avatarı
Khan

Mesaj 8bindevir » 24 Eyl 2016, 17:12

Aslında tudor bronzu anımsatıyor bana katılabilirim hem fiyatıda uygun aslında aklımı çeldiniz [emoji847]

Kullanıcı avatarı
8bindevir

Mesaj Khan » 24 Eyl 2016, 17:54

8bindevir yazdı:Aslında tudor bronzu anımsatıyor bana katılabilirim hem fiyatıda uygun aslında aklımı çeldiniz [emoji847]

:D yanlış anlaşılma olmasın proje ile uzaktan yakından alakam yok. Forum yararlansın istedim.
Kullanıcı avatarı
Khan

Mesaj kilimanjaro » 24 Eyl 2016, 19:12

Ben kasayı bronz değilde pirinç olarak algıladım.İğneli korozyon denilen bir oksitlenme biçimi bu tür malzemelerde çok sık görülür.Toplu iğne başlığı şeklinde oluşur hele de suyla temas çok olursa vay halinize.
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 143 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners