Moda Markalar覺n覺n Saatleri

Hakk覺nda Bilgi Almak 襤stediiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Saat Dan覺ma Platforumu B繹l羹m羹nde Yeni Saatinizle 襤lgili B羹t癟e ve Marka/Model Bazl覺 Tavsiye ve Kullan覺c覺 Tecr羹besi Talebinde Bulunabilirsiniz. D羹羹n羹len Kriterlerin Detayl覺 Olarak Belirtilmesi yelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmas覺n覺 ve Tecr羹belerini Paylamalar覺n覺 Salayacakt覺r. L羹tfen A癟t覺覺n覺z Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir eklinde Yazmay覺n覺z. Sorulan Saatin Model Fotoraf覺, zellikleri ve ncelikle Kendi Yorumlar覺n覺z覺 Ekleyerek Sorunuz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Moda Markalar覺n覺n Saatleri

Mesaj eyimen » 08 Ara 2016, 10:24

Mesajlari okuyunca konuya ben de bir katki yapmak istedim acikcasi. Orkan22 dogru bulmasa da -ki hakkidir- bence saat saat firmasindan, ayakkabi ayakkabi firmasindan, gomlek gomlek firmasindan alinmalidir -nokta- :D
Neden derseniz, bircok marka degeri yuksek firma s繹zde ulasilabilir hale gelerek hedef kitlesi olmayan alicilara yan urunler satmakta. Enayilik durumu burada basliyor. Ornegin Lacoste; bakarsaniz Gomlek, T-Shirt saatten daha pahali. Yani Lacoste'a sahip olmak istersen "bu da var" diyor. Sana verdigiyse cin'de uretilmis 5 dolarlik plastik saat. Armani de buna benzer iste, sadece skalayi biraz daha yuksek tutmuslar. Onlarca ornegi mevcut ama karar tabi ki alicinin :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
eyimen

Ya: 43
Kay覺t: 13 Tem 2015, 22:54

Mesaj orkan22 » 08 Ara 2016, 14:08

eyimen yazd覺:Mesajlari okuyunca konuya ben de bir katki yapmak istedim acikcasi. Orkan22 dogru bulmasa da -ki hakkidir- bence saat saat firmasindan, ayakkabi ayakkabi firmasindan, gomlek gomlek firmasindan alinmalidir -nokta- :D
Neden derseniz, bircok marka degeri yuksek firma s繹zde ulasilabilir hale gelerek hedef kitlesi olmayan alicilara yan urunler satmakta. Enayilik durumu burada basliyor. Ornegin Lacoste; bakarsaniz Gomlek, T-Shirt saatten daha pahali. Yani Lacoste'a sahip olmak istersen "bu da var" diyor. Sana verdigiyse cin'de uretilmis 5 dolarlik plastik saat. Armani de buna benzer iste, sadece skalayi biraz daha yuksek tutmuslar. Onlarca ornegi mevcut ama karar tabi ki alicinin :thumbup:

Ne g羹zel demisiniz hocam 'karar tabiki al覺c覺n覺n' -nokta ;)

Kimsenin neyi nerden ald覺覺 kimseyi ilgilendirmez. Sizin saat markas覺ndan ald覺覺n覺z saatin tasar覺m覺n覺 beenmez bir bakas覺, 5 tl ye versen almaz belki. Zevkler ve tercihler hereyden 繹nce gelir. Kiilerin zevk ver tercihlerini enayilik diye adland覺r覺lmas覺 ho bir tutum deildir.
Kullan覺c覺 avatar覺
orkan22

Kay覺t: 15 Mar 2016, 11:13

Mesaj SeiKinetic » 08 Ara 2016, 14:37

T羹m saatlerinizi g羹le g羹le kullan覺n, en doru zaman覺 g繹stersin.
Sayg覺lar.
Tutto ha una maniera.
Kullan覺c覺 avatar覺
SeiKinetic

Kay覺t: 08 Tem 2016, 10:14

Mesaj mosef » 08 Ara 2016, 14:47

Saat ii bana g繹re zaten bir hobi, bir keyif, bir k羹lt羹r iidir. ii saat癟ilik olmayan firmalardan s覺rf tasar覺m覺 i癟in saat alan kii zaten bu hobiye dahil olmam覺t覺r. Hepimiz ald覺k moda markalar覺ndan saatler, ancak bunu bir hobi olarak benimsemeye balad覺覺mdan beri alm覺yorum. bence konu bu kadar basit.
eyimenin s繹ylediini ben de daha 繹nce yazm覺t覺m, prensip olarak markalar覺n ustal覺klar覺na sayg覺 g繹sterip, usta olduklar覺 konulardan al覺veri yapmak beni memnun ediyor.
Kullan覺c覺 avatar覺
mosef

Kay覺t: 02 Tem 2014, 21:42

Mesaj afl » 08 Ara 2016, 14:58

Konu d覺覺 ama ben bu bal覺kta en 癟ok SeiKinetic ve orkan22 nin yapt覺覺 sayg覺 癟er癟evesindeki medeni tart覺may覺 beendim. Yak覺an budur bravo :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
afl

Ya: 57
Kay覺t: 27 May 2014, 15:18

Mesaj orkan22 » 08 Ara 2016, 16:56

afl yazd覺:Konu d覺覺 ama ben bu bal覺kta en 癟ok SeiKinetic ve orkan22 nin yapt覺覺 sayg覺 癟er癟evesindeki medeni tart覺may覺 beendim. Yak覺an budur bravo :thumbup:

Tabikide,burada birbirimizden 繹reneceimiz bilgiler varken tart覺man覺n gerei yok ki bunu yapmad覺k. Ben kendisinede ayr覺ca otomatik saatlere y繹nelmemdeki taban覺 oluturduu i癟in teekk羹rlerimi sunar覺m. Foruma zaman ay覺rd覺覺mdan beri deerli 羹stadlar覺mdan 繹rendiim bilgi 癟er癟evesi i癟inde bir daha moda marka saat alm覺cak gibiyim, alanada sayg覺y覺 elden b覺rakmam. En ba覺ndan demek istediim buydu.

uan i癟in akl覺mda olan bir OR襤S, bakal覺m k覺smet in yak覺n zamanda sahibi olur ve burada payla覺r覺m.

San覺r覺m art覺k konu amac覺ndan 癟覺kma eilimini sonland覺r覺r ve amac覺na ula覺r.
襤yi forumlar
Kullan覺c覺 avatar覺
orkan22

Kay覺t: 15 Mar 2016, 11:13

Mesaj ozgur81 » 22 May 2017, 19:18

ben u an puma marka bir saat kullan覺yorum ve 癟ok memnunum mekanizmas覺ndan en ufak bir sorun bile 癟覺kartmad覺 1 y覺ld覺r 癟ok g羹zel 癟al覺覺yor ve dizayn覺 olduk癟a estetik zaten bildiim kadar覺yla pilli mekanizmalar 癟ok kaliteli olmasalar bile kolay bozulmuyorlar mekanik saat gibi deiller. birka癟 sene sonra bozulursa da atar yenisini al覺rs覺n alt覺 羹st羹 y羹z elli tl birey. 羹癟 sene gitse yeter. bu durum bir enayilik deil sonu癟ta adamlar dizayn ve tasar覺m sat覺yorlar. mekanizma k繹t羹 bile olsa 羹癟 g羹nde bozulacak gibi deil ve aksesuar olarak al覺yorsun. tasar覺m fiyat覺 hakediyor bence. tabi ki mekanik saat hobisiyle ilgisi olmayan bir durum fakat her saatin yeri baka. bu bir aksesuar olarak al覺n覺r ve tak覺l覺r dieri hobi ama癟l覺 elde edilir ve ger癟ek saat olarak deerlendirilir vs sonu癟ta bunu alana mekanik saat vermiyorlar deil paras覺 olan istedii saati al覺r kullan覺r takar diyorum
Kullan覺c覺 avatar覺
ozgur81

Kay覺t: 30 Nis 2015, 20:10

tan覺ma+coliseum ve yerli 羹retim hakk覺nda

Mesaj enis54 » 24 Tem 2017, 03:35

Herkese merhaba,bu g羹zel ve seviyeli tart覺malar覺n yap覺ld覺覺 foruma birka癟 saat tak覺ld覺ktan sonra ben de 羹ye olmak istedim ve imdi aran覺zday覺m. Benim gibi saatten pek anlamayan insanlar i癟in 癟ok faydal覺 bilgiler veren t羹m arkadalara teekk羹rler...Bu bilgiler saatlerle ilgili tabii ki ama alaca覺m覺z her 羹r羹nle ilgili benzer ekilde bilin癟li olmak gerektiini daha iyi anl覺yoruz 繹rendik癟e...

Ben kimya ve optisyenlik b繹l羹mlerini okumu biriyim.Bu y羹zden maddelerin kimyasal 繹zelliklerinden,g繹zl羹klerden,camlardan biraz anlar覺m. unu s繹yleyebilirim ki cam diyip ge癟tiimiz malzemenin bile o kadar 癟ok 癟eiti var ki g羹n羹m羹zde,inan覺lmaz...Bunlar覺n bir 癟ounda da korkun癟 bir kimya ve modern teknoloji var. Adamlar bir cam覺n 羹zerine 7 kat kaplama at覺yor,7 si de farkl覺 繹zellikler kat覺yor cama...O y羹zden biz 羹lke olarak maalesef 癟ok kaliteli bir cam 羹retemiyoruz,saat hi癟 羹retemiyoruz doal olarak. Zaten g繹zl羹k cam覺n覺 (lensini) hammedesinden balayarak 羹retebilen az say覺da firma var d羹nyada,mesela bir tanesini herkes az 癟ok duymutur; Carl Zeiss... Biraz da bu balamda tart覺mak laz覺m bence asl覺nda...Mesela saatleri arat覺r覺rken Coliseum diye bir markaya denk geldim,arat覺rd覺m T羹rk firmas覺 癟覺kt覺: http://www.coliseumsaat.com.tr/about-us/ (Ad覺 niye Coliseum o zaman,o da ayr覺 bir tart覺ma konusu :roll: ) Hakk覺m覺zda k覺sm覺nda yazan ilk c羹mle dikkat 癟ekici :
[Coliseum olarak saatin kiinin tarz覺n覺 yans覺tan en 繹nemli par癟a olduu inanc覺yla yola 癟覺kt覺k. Tshirt deitirme s覺kl覺覺nda saat deitirmek m羹mk羹n olsa dedik. Ve her an覺n覺zda sizi anlatacak her yerde takabileceiniz y羹zlerce saat tasarlad覺k. Uygun fiyatl覺 kad覺n ve erkek kol saatlerinin in'le an覺ld覺覺 piyasada kendi tasar覺m ekibimiz ve kendi at繹lyemizde T羹rk 羹retimi ile kaliteyi y羹kseltiyoruz. T羹m 羹r羹nlerimiz 2 y覺l garantili. Ayr覺ca, D羹nyaca mehur T羹rk esnaf覺n覺n dedii gibi: "Garantisi biziz!".]

Kronograflar覺n 癟al覺mad覺覺n覺 g繹rsel ama癟l覺 olduunu ve su ge癟irme garantisi veremediklerini kendileri s繹yl羹yor: http://www.coliseumsaat.com.tr/su-gecirmez/ r羹nleri sadece 1 atm su bas覺nc覺na dayan覺kl覺ym覺...Bu c羹mleleri g繹r羹nce biraz i癟im burkuldu a癟覺k癟as覺,halimize 羹z羹ld羹m,bir su ge癟irmez saat bile yapamay覺覺m覺za 羹z羹ld羹m...Bu kapsamda kafamdaki u sorular覺 sizinle paylamak istiyorum:
1-Bunun gibi yerli saat 羹retimi yapmaya 癟al覺an baka firmalar da var m覺?
2-Bu firmalar sizce yak覺n gelecekte kendi mekanizmalar覺n覺 yapabilir mi?Yoksa otomobillerde olduu gibi burada da montajda m覺 kal覺r覺z ancak?
3-Su ge癟irmezlik 繹zelliini saate kazand覺rmak zor mudur?Neden bu firma yapamam覺 mesela?(yle bir dertleri var m覺 bilmiyorum ama!)
4-Bu t羹r firmalar nas覺l desteklenebilir eer hak ediyorsa,t羹ketici olarak bizler neler yapabiliriz,zaten ucuz olduundan s覺rf destek olmas覺 i癟in 羹r羹n sat覺n alarak m覺?
5-Bu firmadan veya varsa baka yerli firmadan saat alan var m覺,dayan覺kl覺l覺kta ne durumdalar,iki g羹nde bozuluyorlar m覺,bir yamur yediinde bile su al覺yorlar m覺 mesela?
6-Ne zaman y羹zde y羹z yerli Tag Heuer,Seiko veya en az覺ndan Casio gibi bir markam覺z olur?
7-Ne zaman 羹reten bir 羹lke olaca覺z
8-Yani ne zaman adam oluruz? :lol:

Herkese tekrar selamlar...
Kullan覺c覺 avatar覺
enis54

Kay覺t: 24 Tem 2017, 01:00

ncekiSonraki

D繹n TSF Saat Dan覺ma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 100 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners