Bir Saat Koleksiyonunda Mutlaka Olması Gereken Saat Tipleri

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Bir Saat Koleksiyonunda Mutlaka Olması Gereken Saat Tipl

Mesaj Ankthas » 06 Tem 2018, 19:03

moccleather yazdı:
Umutt yazdı:Bütçe bağımsız, tamamen horolojik hassasiyetlerle değil de, bütçe, fiyat/performans, renk çeşitliliği ve estetik kriterleri de dikkate alarak, benim şahsi ideal 5 lim şöyle olurdu;

1-) Dress ( jlc reverso)
2-) Diver ( Rolex Submariner Hulk)
3-) Diver2 (Panerai Pam512))
4-) Pilot (Zenith pilot montre d'aeronef type 20)
5-) Chrono ( Tag Heuer steve McQueen)

Alternatif liste

1-) Dress ( Cartier Tank XL)
2-) Diver ( Rolex Submariner no date)
3-) Diver2 (Tudor Blackbay Heritage Green)
4-) Pilot (Iwc LePetitPrince)
5-) Chrono ( Omega Speedmaster Moonwatch)

Zevklerimiz benziyormuş usta.
1-) Dress ( jlc reverso)
2-) Diver ( Tudor Heritage Black Bay Gmt Pepsi Bezel)
3-) Diver2 (Omega Planet Ocean GMT)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu format güzel oldu gerçekten, ben de hayali bir alternatif liste yapayım:

1-) Dress ( JLC Master Ultra Thin Moon)
2-) Diver ( Blancpain Fifty Fathoms)
3-) Diver2 ( Tudor Black Bay ETA blue)
4-) Pilot (Breitling Navitimer)
5-) Chrono ( Rolex Daytona)

Beater watch: Titanyum kasası, hem dress hem spor kullanılabilmesiyle, Seiko - SARX055 Baby Snowflake
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj debra » 06 Tem 2018, 19:12

Ankthas yazdı:
moccleather yazdı:
Umutt yazdı:Bütçe bağımsız, tamamen horolojik hassasiyetlerle değil de, bütçe, fiyat/performans, renk çeşitliliği ve estetik kriterleri de dikkate alarak, benim şahsi ideal 5 lim şöyle olurdu;

1-) Dress ( jlc reverso)
2-) Diver ( Rolex Submariner Hulk)
3-) Diver2 (Panerai Pam512))

Alternatif liste

1-) Dress ( Cartier Tank XL)
2-) Diver ( Rolex Submariner no date)
3-) Diver2 (Tudor Blackbay Heritage Green)
4-) Pilot (Iwc LePetitPrince)
5-) Chrono ( Omega Speedmaster Moonwatch)

Zevklerimiz benziyormuş usta.
1-) Dress ( jlc reverso)
2-) Diver ( Tudor Heritage Black Bay Gmt Pepsi Bezel)
3-) Diver2 (Omega Planet Ocean GMT)

Bu format güzel oldu gerçekten, ben de hayali bir alternatif liste yapayım:

1-) Dress ( JLC Master Ultra Thin Moon)
2-) Diver ( Blancpain Fifty Fathoms)
3-) Diver2 ( Tudor Black Bay ETA blue)
4-) Pilot (Breitling Navitimer)
5-) Chrono ( Rolex Daytona)

Beater watch: Titanyum kasası, hem dress hem spor kullanılabilmesiyle, Seiko - SARX055 Baby Snowflake
milletin canı cartier’den çeker ama gerçekten dress deyince hem kadında hem erkekte JLC Resim

Kullanıcı avatarı
debra

Mesaj afl » 07 Tem 2018, 11:35

Reverso'nun bu kadar sevildiği bölüme küçük bir katkı o zaman ;)
JLC Grande Reverso Ultra Thin Duoface Blue. JLC 180. yıl special edition. Her iki yüzüyle...

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
afl

Mesaj Pardayan » 07 Tem 2018, 11:49

Eraslani arkadaşımızın listesine katılıyorum. Yanız birde klasik ve sade ama prestijli bir dress saati eklemem gerek.
Kullanıcı avatarı
Pardayan

Mesaj Umutt » 07 Tem 2018, 12:47

afl yazdı:Reverso'nun bu kadar sevildiği bölüme küçük bir katkı o zaman ;)
JLC Grande Reverso Ultra Thin Duoface Blue. JLC 180. yıl special edition. Her iki yüzüyle...

Resim
Resim

İyi günlerde kullanın, gerçekten çok şık çok karakterli bir saat. Darısı başımıza diyelim.
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj afl » 07 Tem 2018, 13:48

Umutt yazdı:

Resim
Resim

İyi günlerde kullanın, gerçekten çok şık çok karakterli bir saat. Darısı başımıza diyelim.

Çok teşekkürler Umutt. İnşallah darısı başınıza diyelim o zaman :thumbup:
Reverso enteresan bir saat aslında. Bu saati görür görmez alacağımı biliyorum diye 2015 yılındaki kutu açılışında da yazmıştım.

http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=13&t=18272&p=358322&hilit=reverso+a%C3%A7%C4%B1l%C4%B1%C5%9F#p358322

Nitekim öyle de oldu. Ancak çok beğenmeme rağmen çok az kullandım. Hatta bir ara eşim kullandı. Grande Reverso olmasına rağmen bileğimde küçük durdu. Küçük olması çok da önemli değil, aslında benim için tercih bile sebebi. Fakat bileğimdeki duruşuna bir türlü ne gözüm ne de bileğim alışmadı. Saati elimde incelemek bakmak çok hoştu ama bileğe takınca büyü bozuluyordu. Sonuçta (hiç huyum olmasa da) satışa çıkardım ama pek de istekli değildim ve bir süre sonra geri çektim. Şu anda bilek süresi almasa da hala bende ve ancak değerini gerçekten bilen bir saat sever çıkarsa veririm ben de başka bir saate bütçe yaparım diye düşünüyorum.
Sonuçta hep aynı yere çıkıyoruz. Bilekte denemek ve bilek konforu çok çok önemli. Saati ne kadar beğenirsek beğenelim, ne kadar ikonik olursa olsun, bilek görünümü ve konforu hoşunuza gitmez ise vazgeçebilmek lazım. Ben reversoda bunu yapamadım. Böyle bir saatin hem de özel serilerinden birine sahip olduğum için mutluyum ama dürüst olmak gerekirse yukarıdaki sebeplerden dolayı da saatimi nadir özel günler dışında çok da takamıyorum açıkçası. Ana kuralı bir kez daha hatırlamakta fayda var.
Tekrar tekrar denemeden asla.
Kullanıcı avatarı
afl

Re: Bir saat koleksiyonunda mutlaka olması gereken saat tipl

Mesaj hizliomer » 06 Eyl 2018, 20:44

manil yazdı:Diver + dress watch + g shock

Sent from my D6603 using Tapatalk

Bana en uygun koleksiyon
Kullanıcı avatarı
hizliomer

Mesaj görkemk » 11 Eyl 2018, 12:40

afl yazdı:
Umutt yazdı:

Resim
Resim

Çok teşekkürler Umutt. İnşallah darısı başınıza diyelim o zaman :thumbup:
Reverso enteresan bir saat aslında. Bu saati görür görmez alacağımı biliyorum diye 2015 yılındaki kutu açılışında da yazmıştım.

http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=13&t=18272&p=358322&hilit=reverso+a%C3%A7%C4%B1l%C4%B1%C5%9F#p358322

Nitekim öyle de oldu. Ancak çok beğenmeme rağmen çok az kullandım. Hatta bir ara eşim kullandı. Grande Reverso olmasına rağmen bileğimde küçük durdu. Küçük olması çok da önemli değil, aslında benim için tercih bile sebebi. Fakat bileğimdeki duruşuna bir türlü ne gözüm ne de bileğim alışmadı. Saati elimde incelemek bakmak çok hoştu ama bileğe takınca büyü bozuluyordu. Sonuçta (hiç huyum olmasa da) satışa çıkardım ama pek de istekli değildim ve bir süre sonra geri çektim. Şu anda bilek süresi almasa da hala bende ve ancak değerini gerçekten bilen bir saat sever çıkarsa veririm ben de başka bir saate bütçe yaparım diye düşünüyorum.
Sonuçta hep aynı yere çıkıyoruz. Bilekte denemek ve bilek konforu çok çok önemli. Saati ne kadar beğenirsek beğenelim, ne kadar ikonik olursa olsun, bilek görünümü ve konforu hoşunuza gitmez ise vazgeçebilmek lazım. Ben reversoda bunu yapamadım. Böyle bir saatin hem de özel serilerinden birine sahip olduğum için mutluyum ama dürüst olmak gerekirse yukarıdaki sebeplerden dolayı da saatimi nadir özel günler dışında çok da takamıyorum açıkçası. Ana kuralı bir kez daha hatırlamakta fayda var.
Tekrar tekrar denemeden asla.

ben bu deneme yanılma olaylarından sonra ( ki bazen ilk takılınca fark edemiyorsunuz kolunuzda 5 saat dolaştıktan sonra fark etmeye başladığınız şeyler oluyor ) en rahat ve dengeli hissettiğim saatlerin boyutlarını - ağırlıklarını not etmeye başladım ve saat bakarken artık onlara yakın olmasına dikkat ediyorum bence en kolay çözüm bu. Atıyorum saat 44 mm ise , şu kalınlıkta , şu lug uzunluğunda , şu kadar kalınlıktaki kayışla saatte çok rahat hissetmiştim gibi..
Kullanıcı avatarı
görkemk

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 200 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners