Oris vs Edox / Hangi Marka Hangi Model?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Oris vs Edox / Hangi Marka Hangi Model?

Mesaj Turgayer » 28 Ağu 2016, 23:10

Tekrar selam arkadaşlar,

Ortaya bir kaç özellik ve marka atıp HANGİSİ? diye sormaktansa modeller üzerinden gitmenin daha mantıklı olacağı ve net sonuca daha rahat ulaşabileceğim bilgisini Sn. @cemmt arkadaştan aldıktan sonra bu konuyu açmaya karar verdim.

Hatırlarsanız açtığım diğer konuda genel ağırlık Oris Aquis Date e doğru yönelmişti.

Bende bu doğrultuda Oris Aquis Date modeline en yakın hangi saat diye araştırırken karşıma Edox 83002 modeli çıktı. Özellik bakımından Aquis Date ten aşağıya kalır gibi görünmüyor gibi fakat bu benim bilgi ve tecrübem ile böyle. Bu hususta konunun ehli üstad larımız ne derler açıkçası çok merak ediyorum.

Belkide Oris nere? Edox nere? bile diyebilirsiniz inanın bilmiyorum.

Bu doğrultuda çok kıymetli cevaplarınızı bekliyor olacağım.

Cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim.

Saygılarımla ..

http://www.chrono24.com.tr/oris/aquis-date--733-7652-4154-07-4-18-34--id4068712.htm

http://www.chrono24.com.tr/edox/class-i-day-date--id3022025.htm
Kullanıcı avatarı
Turgayer

Re: ORİS vs. EDOX Hangi marka, hangi model?

Mesaj Tgm » 28 Ağu 2016, 23:16

"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
Kullanıcı avatarı
Tgm

Mesaj cemmt » 29 Ağu 2016, 10:08

Edox da kesinlikle güzel saat..yalnız oris hem saat dünyasına katkıları hem marka değeri daha da önemlisi belli bir hissi ve karakteri olan bir marka bence kesinlikle aquis date hiç pişman olmazsınız emin olun :thumbup:
Kullanıcı avatarı
cemmt

Mesaj Khan » 29 Ağu 2016, 10:14

Oris alacaksanız Aquis değil de Calibre 112 öneririm. En azından ORIS in horolojik olarak baş yapıtı calibre 112dir.
God is good! Eski Kullanıcı Adı Nethuistr
Kullanıcı avatarı
Khan

Mesaj raven » 29 Ağu 2016, 11:17

viewtopic.php?f=119&t=2090#axzz4IhqV5Knd
viewtopic.php?f=145&t=2050#axzz4IhqV5Knd
Her iki saat de iyidir ben edox tercih ederdim lakin su an ki Türkiye temsilcisi devam ettiği sürece uzak durmakta fayda var. Oris bu şartlarda iyi tercih olur.
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Mesaj Turgayer » 29 Ağu 2016, 14:05

Nethiustr yazdı:Oris alacaksanız Aquis değil de Calibre 112 öneririm. En azından ORIS in horolojik olarak baş yapıtı calibre 112dir.

Cevap için sağolun.

Bu saati bilmiyordum hakikatten çok güzel ama benim kolumda yazık olur bu saate ...

Ha unutmadan birde çok pahalı benim bütçe 5000 civarı.

Saygılarımla ..
Kullanıcı avatarı
Turgayer

Mesaj Turgayer » 29 Ağu 2016, 14:07

raven yazdı:http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=119&t=2090#axzz4IhqV5Knd
viewtopic.php?f=145&t=2050#axzz4IhqV5Knd
Her iki saat de iyidir ben edox tercih ederdim lakin su an ki Türkiye temsilcisi devam ettiği sürece uzak durmakta fayda var. Oris bu şartlarda iyi tercih olur.

Cevap için teşekkürler.

Ben saati yurt dışından da alabilirim bu durumda da mı TR düstribütörü önemli oluyor ?

Açıkçası EDOX tasarımı daha çok beğeniyorum ama bakalım hangisi nasip olacak ..

Saygılarımla ..
Kullanıcı avatarı
Turgayer

Mesaj Turgayer » 29 Ağu 2016, 14:09

cemmt yazdı:Edox da kesinlikle güzel saat..yalnız oris hem saat dünyasına katkıları hem marka değeri daha da önemlisi belli bir hissi ve karakteri olan bir marka bence kesinlikle aquis date hiç pişman olmazsınız emin olun :thumbup:

Cevap için sağolun.

Benim örnek verdiğim 2 saat arasında mekanik kalite vb. durumlarda bariz fark ile birbirinin önüne geçen bir durum söz konusu mu?

Yani ben diyelim EDOX tasarım beğendim ve aldım, mekanik veya malzeme dayanımı olarak sıkıntı yaşar mıyım?

Saygılarımla ..
Kullanıcı avatarı
Turgayer

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 85 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners